Skocz do zawartości
Fok

Traktor New Jet 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie otóż kupiłem pompę new jet 3000. Ogólnie działa bez zarzutów ale ma jeden minus brzęczy jak traktor :smiling: . Mam pytanie czy ktoś ma jakieś sprawdzone metody na wyciszenie pompy/całości sumpa? Wyjście z pompy zaczyna się od wężyka żeby nie było drgań pompa stoi na gąbce(na razie tylko gdyż zbiera się tam syf) nie jest zdławiona zaworem gdyż spływ przewyższa jej wydajność. Myślę o daniu styropianu pod dno sumpa tylko czy pomoże. Akwarium stoi w pokoju gościnnym nie za dużym stąd jej wada jest wkurzająca. MOże ma ktoś jakieś sprawdzone pompy dużo mniej hałasujące??? Dzięki za pomoc


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien wirnik.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszra: czy to coś zmieni pisałem że mam wężyk około 25cm zaraz za pompą?


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie daje rady przy spływie 32mm a miała być za mocna.... Po drugie te brzęki masakryczne no nic skoro nie ma innej opcji nniż tunze silence to chyba sprawa jasna tylko czy ta Tunza naprawdę taka cicha???


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tez mam splyw 32 i pompe zalaczylem jakies 4dni temu w nowym baniaku i jak ci mowie ze jest cichutenka to tak jest,ja mam 2400l/h i wydaje mi sie ze jest idealna,a mam prawie 300l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd zamawiałeś daj na PW. Miałeś też NJ???


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alternatywą na ciszę jest Mini Red Dragon 2500, rewelacyjna i niesłyszlna pompa obiegowa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem w erybce bo mam do niej 7km,tak mialem NJ 3000,4500 i powiem ci ze 3000 to najgorszy chlam jaki mialem a byla nowka,buczala i przenosila wibracje na wszystko,nie pomoglo nawet polozenie jej na gabce i wymianie zwyklych przyssawek na silikonowe,dodam ze miale taki waz jak podal kolega w linku ,bo juz new jet 4500 byla cichutka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale cena kosmiczna ,i nie wiem czy warto dawac taka kase za pompe no chyba ze kogos stac,ja kupilem ta tunze i jestem mega zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam Tunze Silence o wydajności 2400l.

Jest niesłyszalna. Ale jest jedno ale, jej wydajność strasznie spada wraz z wysokością.

Na 1,5m pompuje tylko 600l a to już mało.

Kupiłem NewJet 3000 - kompletna pomyłka - głośna strasznie.

Zamówiłem wiec Tunze Silence electronic 1073.050 i mm nadzieję że to będzie to.

A pozostałe 2 pompy idą na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwgier ja ty to obliczyles ze pompa o wydajnosci 2400 ktora podnosi slup wody na 2metry pompuje 600l na wysokosc 1.5m bo nie umiem tego pojac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wirnik czasami tak bywa ja tak mialem, jeśli są jakieś ślady na nim to do wymiany wirnik gwarancyjnie za drygim razem nowy był tak krzywy ze po 5 min. dzialania połamał ośkę za trzecim razem wszystko poszło normalnie delikatny dźwięk ale ustał po paru dniach.

Pozdrawiam


<a  href=6156_6259.png' alt='6156_6259.png'>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tunze silence i na wysokości bodajże 1,3 m zmierzyłem kubkiem i stoperem ok 1400l/h. Na pewno ma więcej niż 1200 l/h ponieważ pompa eheima 1200l/h nie wypompowuje całej wody z komory sumpa (robiłem test). Więc nie może aż tak drastycznie spaść wydajność na wysokości o 20 cm większej. Coś z nią jest nie halo w takim razie.

Polecam jako alternatywę dla New Jeta jeśli wymiana wirnika nie pomoże - bardzo cicha.

Edytowane przez And (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kazdej pompy sa tabele ile traci wzgledem slupa podnoszenia wody nj 4500 to ma taka wartosc jakby w misce wose tloczyl a nie pionowo do gory

Takze im wyzej tym gorzej to dosc logiczne grawitacja i cisnienoe robi swoje

2400 na poltora metra i 600 litrow to dosc.realny wynik

Pamietajcie ze imslabsza tym bdzi traci na wysokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nowa NJ 300 też hałasowała na maksa ....ale po 2 tygodniach wyciszyła się i to tak że prawie jej nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwgier ja ty to obliczyles ze pompa o wydajnosci 2400 ktora podnosi slup wody na 2metry pompuje 600l na wysokosc 1.5m bo nie umiem tego pojac

Nie liczyłem.

Tak podaje producent

http://www.tunze.com/fileadmin/images/product_database/-info90.9.jpg

I na prawde w porównaniu z NJ3000 tunze jest slabiutka.

Edytowane przez szwagier (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy może się wyciszy...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 2 szt NJ 3000 i były ciche , ale wiele pomp widziałem i słyszałem najcichsza pompa RD 2500 SZOK cisza kompletna 2 szt i obie takie same teraz mam ab3000 da się wytrzymać ale nie ma szału , znajomy ma tunze 3000 i jest bardzo zadowolony bo ma uczulenie na szelest ,wydaje mi się że to taka mała loteria jak im wyjdzie wirnik


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu spać próbuje ale trzeba chyba być nieczułym żeby to było możliwe... NO Fucking Way że ja tu zasne :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciszenie całego usrojstwa w półce łał nie zła jazda wiem coś o tym


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu spać próbuje ale trzeba chyba być nieczułym żeby to było możliwe... NO Fucking Way że ja tu zasne :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Zawsze doszukuj się wartości pozytywnych, spać nie będziesz ale za to zbiornik nocą podziwiać możesz ...

P.S. Popełniłem błąd wyliczając wysokość podnoszenia bo należy liczyć od powierzchni wody a nie od podłogi. Stąd wydajność Tunze ok 1400 l/h jest przy ok 0,85 metra podnoszenia.

Edytowane przez And (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Fok miałem podobny problem głośności z pompą tyle że Red Devil SP3 w odpieniaczu. I dosłownie można jej pracę było porównać do wspomnianego przez ciebie traktora.

Rozwiązanie podsuną mi kolega Leon mówiąc żebym wymienił sobie gumki na ośce, że u niego też pompa buczała bo były za lużne, a po wymianie zaczęła normalnie i cichutko pracować.

Osobiście jeszcze nie wymieniłem gumek bo chciałem się upewnić czy faktycznie takie działanie pomoże. Owinąłem gumki kilku centymetrowym paseczkiem folii śniadaniowej (rozwiązanie oczywiście chwilowe do testów) i powiem ci pompa w odpieniaczu z pracującej jak traktor stała się całkowicie niesłyszalna - byłem w szoku, że taka pierdoła w takim stopniu potrafiła zmienić prace pompy.

Ja o ile nie dam rady dokupić gumek, a miałem polecane z pompy AquaBee 2000/1 - ponoć są większe od tych moich, to zostanę albo z tymi paseczkami foli albo owinę gumki cienką żyłką co też podobno niektórzy stosują z powodzeniem.

Jednak mam szczerą nadzieję, że gdzieś jednak takie gumeczki dostanę, bo nie lubię prowizorek, ale i tak w razie co to lepsza będzie nawet prowizorka niż pompa która swoją buczącą pracą niosącą się po całym mieszkaniu, doprowadza człowieka do rozstroju nerwowego.

Spróbuj z gumkami, poważnie u mnie pomogło w 100% teraz mógłbym spać z głową koło sumpa i nie byłoby z tym problemu, a jestem bardzo uczulony na wszelkie odgłosy.

Myślę, że u ciebie to ten sam problem i jeśli tylko uda ci się dostać troszkę większe gumki, zobaczysz dopiero wtedy jaką przyjemnością jest posiadanie akwarium :) w innym wypadku to po prostu udręka!

A tak przy okazji, bo myślę że i tobie kolego się przyda - ktoś się orientuję czy dokupię gdzieś do pompy AquaBee 2000/1 (tam jest chyba wirnik delteca z tego co wyczytałem na stronie u kolegi Skiby) same gumki, gumki z ośką bez całego wirnika, bądż gumki z jakiś innych pomp? Macie jakieś namiary? byłbym dozgonnie wdzięczny za info.

Jeszcze jedna istotna kwestia pomagająca wyciszyć pompy. Bardzo ważna jest odpowiednia podstawa pod sumpa! Ja do swoich testów z wyciszaniem pompy dawałem karimatę za pierwszym razem złożoną na dwie warstwy - co niewiarygodnie wyciszyło pompę, za drugim razem 3 warstwy karimaty - i zaskoczenie! bo jeszcze ciszej się zrobiło.

Po tych wszystkich kombinacjach z wyciszeniem pompy w moim przypadku z odpieniacza dochodzę do wniosków, że:

- po pierwsze - porządne podłoże pochłaniające wibracje pod sumpa to podstawa i numer jeden w próbach wyciszenia pompy!

- po drugie - owinięcie gumek w celu lepszego unieruchomienia ich w gniazdach, albo jeszcze lepiej kupno większych od oryginalnych potrafi niewiarygodnie wyciszyć coś czego buczenie na początku słychać było w całym mieszkaniu 60 m2, a nawet po wyjściu z mieszkania na klatce schodowej :)

To takie moje przemyślenia i sugestie dla przyszłych pokoleń ;), po walce z próbą uciszenia pompy, co mi się w rezultacie udało, na wieki wieków... amen :)

Pozdrawiam

Darek

Edytowane przez daro76 (wyświetl historię edycji)

Docelowo:

-AKWARIUM: 360l (120x60x50) -SUMP: 128l (80x40x40) -STELAŻ: profil 30x30x3mm -PRZELEW: overflow pipe /komin zew./-ODPIENIACZ: Marine Sources RDC 850 -OSWIETLENIE: led +- 200W -FILTR RO+DI: 75 GPD (Waterpure, Aqaafilter, Aqurius) + TDS,...? -CYRKULACJA: 2x jvp 102...? -OBIEG: Tuzne Silence 1073.020 (300-2400l/h), (1073.040 (300-3000l/h),...? -AUT.DOLEWKA: Aqua Trend Levelautomatic...? -Start na suchej skale -Próba z siporax-em lub FBF piaskowym (0,75 - 2kg piasku)

_____________________________________________________________________________________________________

6368_6918.png

Kontakt: tel: 513-036-976 e-mail: daro76@o2.pl gg: 3166809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.