Skocz do zawartości
otarod

Ryby z ciekawym temperamentem. do 130l

Rekomendowane odpowiedzi

z racji ze ilość miejsca w akwarium mam ograniczona poszukuje ryb o ciekawym sposobie bycia. Mam 2 blazenki ale one tylko pływają przy powieszchni i czekają za jedzeniem - a ja im specjalnie euphyllie kupiłem. Chciałbym ryby które mógłbym bez przerwy obserwować. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedużą rozdymke lub kostere. Wieczny pływak, rybie ADHD. Podpływa do ręki, gryzie nawet.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salarias fasciatus. niezwykle inteligenta ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysiptera hemicyanea. Dosyć inteligentna rybka, chowa się, za chwile wychodzi zza skałki zerka, obserwuje . Mój garbik nie wiem czy wszystkie tak mają zakopywał się pod skałę na noc. Gasiłem światło to myk pod skałę do norki i nie wychodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja hemicyanea jak podrosła napierdzielała mnie równo za każdym razem jak włożyłem ręke do akwa

inne ryby rozstawiala po kątach - na swoim przykładzie bardzo nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, bardzo terytorialna ryba broni swojego miejsca i nie pozwala nikomu się zbliżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber jeśli trzymałeś ją samotną, to sam jesteś sobie winien.

Wątek przenoszę do działu "Ryby", bo tam jest jego miejsce, nieprawdaż?

życzliwy moderator


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neocirrchitus armatus bardzo fajna rybka rzeczywiście ciekawska da sie lubić ;) ale niestety może polować na małe krewetki i inne bezkreg.

rozdymki i kostery absolutnie nie polecam do tak małego akwarium. Garbika też nie polecam agresywna ryba ,po miesiącu od wpuszczenia będziesz żałował ze to uczyniłeś ;p jedyne garbikowatych które nie mają z garem to chromis vanderbite ewentualnie chromis viridis ale z wiekiem tez może im odwalać , póki małe są spoko. Do małego zbiorniczka lepiej dobierać sobie spokojne rybki na przykład z małych gatunków babek i do tego krewecie pistoletowe ,zawsze bedzie na co popatrzeć ,maja naprawdę ciekawe zachowania zwłaszcza jak mamy kilka par ;) Z ciekawych rybek można tez pseudochromis fridmanii ,najspokojniejsze z diademkowatych ale z wiekiem tez mogą gnębić mniejsze od nich rybki .

pozdrawiam

Gibon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pseudochromis ze skały wysadza głównie głowę, za każdym razem gdzieindziej. Obserwacje nadrabiam przy karmieniu. Żywy nasycony fiolet ale to nie jest wbrew temperamentowi ożywiacz zbiornika z tej racji, że przez większość dnia zwiedza komnaty w skale.

Też mnie w sklepie zaciekawił Neocirrhitus armatus, ale nigdzie nie widziałem tańszego jak 300 zł. ( na całą rybią obsadę 10zl więcej wydałem).

Mi się podobają pterapogony ( dość często bezefektywnie rozmnażająca się parka jest wdzięcznym widokiem). Odradzam piżamkę a już na pewno pojedynczą. Z czasem jej dziwne wzory powszechnieją a jedna jest goniona przez wszelkie inne rybki.

To co daje mandaryn jak się pojawi jest niezastąpione.

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co fridmani spróbuj sobie dokupić coś do pary wtedy całkiem zmienia sie ich temperament ,jednakowoż skał pilnują ;)

kauderni świetna propozycja jeśli chodzi o spokojne ryby.

Mandaryn hmm racja ,jest pikny ;p ale przy zbyt małej ilości "robaczków" może być problem z wykarmieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój je suche :p Myslalem kiedyś jeszcze o pseudocheilinus hexatenia w jego miejsce, świetnie śmiga w sklepach.

-

Edytowane przez koma (wyświetl historię edycji)

Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexatenia potrafi być bardzo agresywna względem upatrzonych ryb, przerobiłam to już w swoim i u mojej mamy zbiorniku.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Escenius bicolor ma rewelacyjne zachowanie , ewentualnie chyba jeszcze ze ślizgów jest escenius midas troche większy. Obie rybki super wyglądają i się ciekawie zachowują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rrowniez polecam bicolor'a


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bicolor strasznie molestuje babeczkę Cryptocentrus cinctus, to w ogóle jest dość terytorialna rybka. Ale fajnie zmienia ubarwienie, jak się zestresuje, albo jak układa się do snu. W dzień spędza czas w zupełnie innym miejscu jak w nocy, a śpi zawsze w tej samej dziurce w skale, schowana, ze tylko łepek jej wystaje.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Też polecam bicolor'a. Super rybka :)

A czy zgodzi się z babkami czy nie ?

U mnie bicolor strasznie molestuje babeczkę Cryptocentrus cinctus, to w ogóle jest dość terytorialna rybka. Ale fajnie zmienia ubarwienie, jak się zestresuje, albo jak układa się do snu. W dzień spędza czas w zupełnie innym miejscu jak w nocy, a śpi zawsze w tej samej dziurce w skale, schowana, ze tylko łepek jej wystaje.

Czyli co ?

Upominam, nie pisz posta pod postem.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecsenius bicolor, ciekawska i ładna ryba :)

kupiłem salariasa wiec 2 ślizg w tak małym akwarium tochyba odpada. Trochę zaluje bo bicolor ma bardzo ladne kolory.


Start: 12.10.2012, 80/40/40 front OptiWhite, sump 69/30/30 +dolewka 8l, 128l + 45l

LR 15 kg, LS 9 kg, Odpieniacz Blau Scuma IT 110, 2x Tunze 6025, Lampa Pacific Sun Black Python 110w plus lampa GLO HAGEN 2xt5 ATI Aquablue, Pompa obiegowa Tuzne Silence 1073.020, Grzałka Jager 150W, Autodolewka aqua-trend, 1x Moonlight LED 1 Watt, Sól: Reef Crystals , Balling, SUMP: siporax 4l, refugium - 18/30/22h -swiatlo LED 10W 6500k - glony: Caulerpa Grape C . Racemosa, wata, filtr przepływowy DIY na węgiel na pompce Tunze Silence 1073.008, sera silicate clear, 3x pompka perystaltyczna ze sterownikiem mirekkon.pl

Moja solniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w małym akwarium mógłby być dym, u nas w 400l każdy miał swoją kupkę skałki pod władaniem, w razie przekroczenia granicy pogoniły się ale bez żadnych trwałych uszczerbków :) Również polecam pseudochromis fridmani , mam w akwarium 3 sztuki, które pływają cały czas na widoku i są ciekawe do obserwacji.... i ten ich kolor :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hexatenia potrafi być bardzo agresywna względem upatrzonych ryb, przerobiłam to już w swoim i u mojej mamy zbiorniku.

Polecam P. Ataenia'ę - podobna wyglądem a przy tym taki płoszek, że nawet mniejsze ryby potrafią ją do pionu ustawić ;]

N. Armatus - przerabiałem - gorąco polecam, jego jedyna wada to to, że jest skoczek i najmniejsza szpara w koronie prędzej czy później zostaje zauważona.

Jeśli ma to być ostatnia ryba w zbiorniku i nie masz małych 2 cm ryb jak trimmy, gobiodony itp to polecam C. Falco - jedna z najmniejszych żagiewek a przy tym pięknie ubarwiona i o ciekawym kształcie.

Zachowanie podobne jak u armatusa - wszędzie jej pełno, skacze po całym baniaku i pilnie obserwuje to co się dzieje w akwarium i poza nim :on2long:

Często mylona z Oxycephalusem, który rośnie większy i jest sporo agresywniejszy, przez co w internecie krąży wiele opinii, że to pirat :pirate: i wybija obsadę garściami - od krabów zaczynając na rybach swoich gabarytów kończąc.

Dodam, że karmię go raz dziennie a w zbiorniku pływa z sexy shrimpami, po których potrafi łazić jak ich nie zauważy ale nigdy mi żadna nie zniknęła - no ale może mi się trafił pacyfista czy cóś ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

Czy ta centropyga bicolor nada się do 112l? bo nie ukrywam, że tez bardzo mi się podoba i się nad nią zastanawiałem.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera.... czyzbym za pół roku znowu musiał zmieniać na większe? :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.