Skocz do zawartości
luft

Jeżowiec Diadema - wizyta u fryzjera - Ankieta

ankieta anonimowa  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co my?lisz o przycinaniu kolców Diademie?

    • Przycinam swojemu je?owcowi i jest ok
      5
    • Pierwsze s?ysz?, nie zastanawia?em/am si? nad tym
      21
    • Przycinanie? To jakie? bestialstwo. Nie przycinam
      12
    • Nie mam jerzowca/nie mam zdania
      17
    • tak przycina?em, ?e mi pad?. Wi?cej tego nie zrobi?
      1
    • inne
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Miłej dyskusji życzę.

pozdrawiam

luft

3258472887_ea5323e15a.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft... co Ty palisz? i gdzie to kupujesz? :D

Twoje ankiety są rewelacyjne :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Ja też chce, ja też chce ;) fajna farba do metalu już mi się skończyła ;) Jutro będę miała jeżowca, to za parę dni dam odpowiedz w ankiecie.Jestem ciekawa czy mi poprzestawia dekoracje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaza mi sie podjechac czyscikiem do szyb tak blisko, ze najdluzsze kolce sie krusza.


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeżowiec najdłuższe kolce gubi na bieżąco, według mnie im dłuższy kolec tym bardziej kruchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojemu połamałem kolce podczas wkładania do akwarium.


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinanie :rant: pierwsze słyszę,niech opiekun sobie sam przytnie coś innego :D może mu się polepszy.

W moim przypadku jeżowiec sam łamał sobie kolce wciskając się w szczeliny między skałami,wyglądał trochę ogołocony,póżniej odrosły mu nowe kolce,zdecydowanie grubsze,teraz ma wygląd,można napisać że sam się dopasował do istniejących warunków .


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast przycinać dobrać jeżowca odpowiednio do akwarium - nie bedzie problemu ze strzyżeniem.


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob przycina a co w tym zlego? ja nie bo mi sie nie chce


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego zostawiłem w spokoju, poza tym, ze stracił kilkanaście kolców przy wkładaniu do baniaka, (moja w tym wina, bo wkładałem go tam razem ze słoikiem) teraz śmiga sobie i sam czasem coś gubi.


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast przycinać dobrać jeżowca odpowiednio do akwarium - nie bedzie problemu ze strzyżeniem.

Trzeba brać też pod uwagę że zwierzaki rosną w naszych baniakach i to bardzo.


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt.


Zbiornik 350 l, Oświetlenie 2 x HQI 150 W + ARC 30 W + Power Glo 30 W (T8). Koralia IV (2 szt), odpieniacz Aquamedic Turboflotor I 400. Brak możliwości zainstalowania sumpa. Filtr kubełkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie bardzo ciekawe wyniki ankiety


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie bardzo ciekawe wyniki ankiety

Bardzo ciekawe :( a jeszcze ciekawsze będzie ilu ludzi zacznie to robić ............. bo głupota może rozum zjeść


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe :( a jeszcze ciekawsze będzie ilu ludzi zacznie to robić ............. bo głupota może rozum zjeść

Wypowiedziales sie najradykalniej ze wszystkich. Jaka jest Twa argumentacja na to ze przycinanie kolcow nozyczkami zeby bylo precyzyjnie to zło

Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumentem na nie moze być fakt, że w naturze nikt nie przycina kolców jeżowcom, ale ludzie pierwotni tez do fryzjera nie chodzili a teraz się temu raczej nikt nie dziwi. Temat zaciekawił jednak na tyle, że przeryłem dostępne mi materiały aby poznać budowę wewnętrzną kolaca. W kolcach nie przebiegają żadne części układu nerwowego więc przycinanie, złamanie kolca jeżowca nie boli. Przynajmniej jego :) Kolce są wytworem wapiennym ruchomo połączonym ze szkieletem. Pełnią funkcje obronne i motoryczne. U niektórych gatunków w kolcach znajdują sie ujścia gruczołów jadowych, ale tylko ujścia nie same gruczoły. Sam nie mam jeżowca i nie wpadłbym na pomysł ze można go przycinać, ale podsumowując z danych wynika że przycinanie niczym szczególnym nie grozi i nie powoduje cierpienia zwierzęcia .

Edytowane przez szirkos (wyświetl historię edycji)

Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze nigdy o tym nie slyszalem ,ale nigdy tez nie mialem diademy, wiec sie tematem nie interesowalem.

Ciekawi mnie czy kolce u szkarlupni sa zywe czy martwe.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są wytworem wapiennym i nie ma tam zakończeń nerwowych to można powiedzieć że są "martwe" coś jak nasze włosy.


Słodkowodne 560l + 80l

Piko rafka 50x35x45 + komin zew. + sump 25x25x30, Koralia nano, Turboflotor Blue 500

5,0 kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zdecydowanie martwe.Sluza obronie i temu by sobie na nich krzywde napastnik zrobil ale zeby przycinac kol ce to juz chore jest. Co innego wlosy psom i innym zwierzakom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obcinam swojemu i jest OK :p szczepki przyklejone i nie zwala nic, a ma ok 30cm z kolcami.

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Przycinac mozna wiele. Proponuje wasy krewetkom bo im dyndaja zza skal,pletwy rybom by tak szybko nie plywalyi wydlubywanie zooksantelli z korali by nie parzyly. Aha i ciecie wloskow wieloszczetom by dalo sie je spokojnie i bez obaw poglaskac, mozna by sie tez powaznie zastanowic nad usuwaniem gruczolow jadowych skrzydlicom albo podcinaniem polipow koralom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo głowy ludziom żeby za dużo nie myśleli :p


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

albo głowy ludziom żeby za dużo nie myśleli :p

Tez mozna tym co im zbyt dziwaczne pomysly obcinania zwierzakom tego co ich przychodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apeluje o merytoryczne posty.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.