Skocz do zawartości
nanorafa

DIY sterownik dwu (lub więcej) kanałowy lampy LED

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie te http://m.ebay.co.uk/itm/190889792778?txnId=1047149697009

I teraz tak mam właśnie ze jak jest ustawiony czas to przekaźnik jest wyłączony i światło świeci a jak powiedzmy wybije 22 to przekaźnik się załącza i światło gaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na wyjściach z przekaźników masz narysowane które styki są zwarte, a które nie w pozycji spoczynkowej. Czyli krótko mówiąc musisz na odwrót kabelki podłączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem już to ogarnąłem :)

Wszystko działa tylko mam teraz jeszcze jedno pytanie : chciałbym zrobić 3 kanał na wiatrak żeby zalaczal się razem ze światłem niebieskim i tak samo gasil. Uczę się ale jeszcze mi to coś nie wychodzi. Jak dopisać np na tej samej zasadzie 3 kanał?

I jeszcze jedno mam na zasilanie arduino 12v 1a to jest ok? Czy lepiej kupić 9v? Bo takie widzę są przeważnie do arduino tak?

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś takiego.

Włączanie wiatraka będzie na pinie 2 (możesz przypisać każdy inny wolny pin)

Na początku kodu

int wiatrak = 2;

W void setup dajesz

pinMode(wiatrak, OUTPUT);

I na koniec w void loop

{

if (compareTime(&current_t, &ch_start_time[RB]) >= 0 && compareTime(&ch_end_time[RB], &current_t) > 0)

{

digitalWrite(wiatrak, HIGH);

}

else

{

digitalWrite(wiatrak, LOW);

}

Wiatrak będzie się uruchamiał razem z kanałem niebieskim i razem z nim będzie się wyłączał.

Edytowane przez messaya (wyświetl historię edycji)

Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo o to właśnie chodziło jutro bedę testował :) Duże piwo dla ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś takiego.

Włączanie wiatraka będzie na pinie 2 (możesz przypisać każdy inny wolny pin)

Na początku kodu

int wiatrak = 2;

W void setup dajesz

pinMode(wiatrak, OUTPUT);

I na koniec w void loop

{

if (compareTime(&current_t, &ch_start_time[RB]) >= 0 && compareTime(&ch_end_time[RB], &current_t) > 0)

{

digitalWrite(wiatrak, HIGH);

}

else

{

digitalWrite(wiatrak, LOW);

}

Wiatrak będzie się uruchamiał razem z kanałem niebieskim i razem z nim będzie się wyłączał.

MESSAYA bedziesz tak miły i naniesiesz na dla przykładu na gotowy kod ?Oczywiście jak się NANORAFA zgodzi.

Siedze z tematem kilka godzin i niemoge ruszyć z miejsca

Edytowane przez tczrasz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi maila na PW wyślę Ci zmieniony plik. Oczywiście jak się autor tematu zgodzi :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może któryś z szanownych kolegów wie jak zrobić driver pwm pod ledy 9-12V 1000mA ?

Pozdrawiam

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam PT4115 cztery elementy i płytka stronka

Mam takie zrobione na jednym chodzą trzy sztuki led cob 10W połączone w szereg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ważna sprawa zastosowałem tu zegar RTC z kompensacją temperatury.

czy układ będzie działał z układem bez kompensacji tęperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompensacja temperatury jest po to, żeby zegar równo chodził. Działał będzie tylko z jaką dokładnością? Wraz ze zmiana temperatury może śpieszyć lub późnić.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Tak nada się - biblioteki te same co do DS1307 więc z obsługą nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zastosowałem 3231 i działa ok.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik prawie skończony 3 pwm i 4 przekaźniki. Pozostało zrobić obudowę i podłączyć do driverów.

Do pełnego szczęścia brakuje mi pomiaru temperatury z prawej strony zegara , ale to sprawa na potem.

Bo w chwili obecnej temat programowaniem przerasta mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytań ciąg dalszy czy arduino uno r3 i arduino Duemilanove to te same modele, można zamiennie wykorzystać?,

w opisach różnic wykryłem jedną uno r3 brak "prądu na pinie 3,3V: 50 mA" cokolwiek to znaczy ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://arduino.cc/en/Main/arduinoBoardDuemilanove

http://arduino.cc/en/Main/arduinoBoardUno

Porównaj sobie. Możesz użyć zamiennie. A wyjście 3,3V maja oba. Chociaż w przypadku projektu omawianego w tym wątku i tak się go nie używa


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, na swoją obronne dodam, że sugerowałem się opisem z aukcji krajowej i tylko tego parametru brakowało.

PS Do zasilania arduino korzystasz z zewnętrznego zasilacza 9 lub 12v czy przez stabilizator 7812 z zasilacza 24v?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczyłem pod ładowarkę od telefonu przez USB.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pewien problem z czujnikiem temp, mam dolożony kawałek kodu go programu nanorafy z termometrem ds18b20 i nie wiem czy dobrze ale normalnie podłączyłem masę do masy plus do 5v z arduino i pin daty ustawiłem na 12 do którego podpialem 4.7k rezystor z 5v. I dopóki nie podepne driverow to działa wszystko ładnie.(wyświetlanie mam ustawione pod godzina). Po podpieciu driverow temp zaczyna wskazywać -127 i czasami się przełącza na normalne wskazanie. Dodam że mam podłączone przekaźniki pod kanały i jest to zrobione bez pwm, sciemniania itd.

Edit: Już sobie poradziłem :) Wyczytałem że czujniki na długim kablu niekiedy (nie zawsze) potrzebują większego prądu na pinie daty. Zastosowałem mniejszy rezystor i teraz co jakiś czas tylko mniej wiecej może raz na 30min pokaże na sec -127 i wraca do normy.

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to takie coś działa, jak lampa jest wyłączona trzeba wciskać klawisz Up wówczas diody będą rozjaśniać się o 1%. Klawisz Down odwrotnie. Zresztą spróbować samemu. Akurat jest dobra pora, u mnie lampa właśnie przygasa :)

W jakim sofcie _LED czy _1.1?

Po wyłączeniu lamp u nie można klawiszami zapalić światełek :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszej wersji to powinno być.

Dziś postaram się w końcu wrzucić program z 5-ma kanałami + dodatkowy sygnał On/Off na pinie nr 2 (do sterowania np. przekaźnikiem lub zasilaczem - jeśli jest wyposażony w tego rodzaju włącznik), nie jest to nie wiadomo jaka innowacja ale można to wykorzystać do włączania światła w refugium albo do nocnego...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanorafa a można np pod ten 2 pin podłączyć termometr? I jeszcze jedno pytanie wiecie może jak dodać do wskazań na wyświetlaczu 0,7 st? Bo o tyle mi zaniża ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie składam powoli lampę hydrydową T5 i led. No i bedę potrzebował sterowanie na dwa przekazniki on/off - czekam zatem z niecierpliwością na rozwój tematu.

A gdyby ktoś chciał/potrzebował,to mam klona arduino ,wyswietlacz i obudowę z obecnego zestawu na zbyciu za parę groszy :-)

Wysłane z mojego LG-D620 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.