Skocz do zawartości
tomiooo

AM EcoRunner 3700 - uwaga - sprawdźcie wirniki

Rekomendowane odpowiedzi

zobaczcie co po roku użytkowania stało się z trzpieniem od mojego wirnika w pompie ER3700, brak słów....

20140625_205815_Kopiowanie.jpg

\

20140625_205837_Kopiowanie.jpg

20140625_205848_Kopiowanie.jpg


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie co po roku użytkowania stało się z trzpieniem od mojego wirnika w pompie ER3700, brak słów....

jak widać nie tylko Tunze ma problemy - ostatnio był o tym wątek


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomio , ale mnie zmartwiłeś kurcze a już myślałem , że trafiłem na dobry produkt.

Powiedz słyszałeś jakieś objawy , pompa zaczęła głośniej chodzić ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, zatrzymała się jak zabrakło na chwilę prądu i juz nie wystartowała, no to ja rozebrał i taki klops....


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, po roku to można powiedziec że prawie nowa, dobrze wiedzieć czego unikać. Fart że możesz ją oddac na gwarancje jeszcze przez rok, o ile masz papier na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja... a miałem kupować ER2700


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja... a miałem kupować ER2700

sorry ale to bezsensu myślenie... bo niby co Porsche, Ferrari, BMW, Mercedesy itp się nie psują ??


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoję, tak to w życiu bywa i uważam, że w związku z przypadkiem tomiooo nie należy od razu przekreślać tych pomp - przecież wielu ich używa i odpukać dają radę...

Mam w szafce kupioną od ArkaF "na zapas" ER 3700 - używał jej ok 9 mies., był mega zadowolony i wygląda tak:

CAM00690.jpg

CAM00691.jpg

CAM00692.jpgCAM00698.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam negatywne doświadczenia z Ecorunnerem. Na początku było wszytko ok, ale tylko kilka miesięcy.

Po tym czasie pompa zaczeła " mielić" - stała się ewidentnie słyszalna. Wysłałem na gwarancji. Odesłali i dalej to samo.

Ostatecznie wylądowała w piwnicy jako zapas w razie "W".

Edytowane przez mike.t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zapasowa pompe?

na szczęscie mam starą OR2500 i jakkoś daje radę, szybkie zakupy w Leroy i prowizorka zrobiona.


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.