Skocz do zawartości
ben73

Murena - czym zabezpieczyć akwarium przed ucieczką -

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś pomoże -czym można zabezpieczyć akwarium przed ucieczka ryby - mureny ?

Jedna już mi wyszła i uschła - sprzedawca w sklepie gwarantował że nie ucieka ...

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka koroną


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś pisał że zabezpieczył zieloną drobną siatką z ogrodniczego i miał spokój z ucieczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przód i tylna szyba mają wzmocnienia a boki zabezpieczylem w poprzek pasek spienione pcv szer około 6cm + korona.Siedzi grzecznie czasami zagląda do komina.Mozna zastosować zwykłą moskitiere z marketu montowana na rzepa.Tez działa salarias i babki się odbijały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł z paskami po bokach (z porzuci i z tyłu juz są) ale czy to wystarczy? Wszelkie siatki wydają mi się bardzo uciążliwe bo cokolwiek się robi trzeba je demontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie kratka wentylacyjna do sufitów podwieszanych położona na wierzch tylko to mało estetycznie no chyba że kawałek korony masz


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy ona ci najczesciej ucieka?W nocy? Masz nocne oświetlenie?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucieka w nocy. Nocnego oświetlenia na razie nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zainwestuj w nocne oświetlenie, może rozwiązać Twój problem. U mnie odkąd mam nocne oświetlenie, skończyły się próby samobójcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma oświetlenie do ucieczki mureny? Rozwiń proszę wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przód i tylna szyba mają wzmocnienia a boki zabezpieczylem w poprzek pasek spienione pcv szer około 6cm + korona.Siedzi grzecznie czasami zagląda do komina.Mozna zastosować zwykłą moskitiere z marketu montowana na rzepa.Tez działa salarias i babki się odbijały :)

Czy ja dobrze rozumiem ?że w takim akwarium trzymasz murene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.