Skocz do zawartości
xEndriu

Spectrum led czy czerwone ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy te diody mają sens w morskim? ktoś próbował je stosować ? czy pewnie się pojawi masa glonów

pytam bo jestem w trakcie budowy belki led. teraz świece 9w royal blue + 9w 10000k-12000k + 2x 24w niebieskie . I mam zamiar dołożyć 3 belke 9w . jeszcze nie wiem jakie diody kupić i ile , kolory jakieś ?

Jakieś propozycje ? akwarium 72l narazie na full jest tak

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taka masa glonów się nie pojawi. Możesz dodać jakieś inne barwy dla podkreślenia kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu ty masz belke z diodami rgb a ja chce złożyć na pojedynczych diodach 1w tak jak mam tamte belki ,proste bez sterowania i innych bajerów:)twoja to full wypas , tylko nie wiem czy spectrum ma zastosowanie tutaj ?

Bartek glonów to ja mam naprawdę mase , mam 3 turbo i z 15 tych co przekopują , kraba i jak były glony tak sa :) belka bedzie miała max 10 w , i nie wiem ile jakich diod , to bedzie prosta belka i bez sterownika dioda+driver programator czasowy :)

pytanie jakie kolory wybrać i ile np. niebieskich ,czerowonych , nie wiem zielonych uv ? białych raczej nie 9 w i jest jasno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś lampeczkę różowo-niebieską http://nano-reef.pl/topic/74128-dwukanalowa-lampa-led-sterowana-aqma-friendly-za-piec-dych/

Wydaje mi się, że bez sterowania (choćby ręcznego na potencjometrze) nie ma sensu. Chyba, że jesteś w stanie zgodzić się na kompromisy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś lampeczkę różowo-niebieską http://nano-reef.pl/...y-za-piec-dych/

Wydaje mi się, że bez sterowania (choćby ręcznego na potencjometrze) nie ma sensu. Chyba, że jesteś w stanie zgodzić się na kompromisy :)

magu ma racje. Jesli nie planujesz sterowania lub przyciemniania to podziel lampe na dwie grupy. Jedna dla fotosyntezy a druga dla wygladu.

Fotosynteza (stosunek mocy, przelicz w zaleznosci od potrzebnej mocy i ilosci diod)

10x425nm

10x450nm

2x650nm

2xbiala

Wyglad. Tutaj musisz pokombinowac. Dla korali fluoryzujacych w widmie <400nm

10x425nm

10x450nm

2x480nm

1x500nm

0.2x biala


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.