Skocz do zawartości
Eilip999

Capnella się nie pompuje

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni capnella przestała się pompować i wygląda tak  TUQFXT6.jpg
Akwarium mam od 2 miesięcy capnellę od 2 tygodni wcześniej normalnie się pompowała więc niczego w akwarium nie robiłem. Dzisiaj zrobiłem pierwszą podmianę wcześniej tylko uzupełniałem odparowaną wodę.
No3 10

No2 0

PH 7,5

KH 5,6 przed podmianą było 5

Zasolenie 34 ppt

Myślicie, że to przez niskie kh?  Mam to podnosić preparatami czy same podmian wystarczą?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie podnoś POWOLI kH i jej sie poprawi

zakładam ze świeży zbiornik wiec podmiany powinny wystarczyć 

jak miałem mały zbiornik i widziałem ze marnieje odrazu wiedziałem ze mam Kh poniżej 6


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie capnella tak ma, że od czasu do czasu zwiędnie. Potem na następny dzień, za dwa dni najpóźniej za trzy jest normalnie napompowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Skała jest jakaś dziwnie czysta. 

Capnelle czasem marudzą ale potem się otwierają. Raczej trudno je ubić. Po podmianie może trochę narzekać, szczególnie jeśli miałeś kH 5 i dolałeś wody w której było 12 kH. Przy podmianie mogły się też zmienić inne parametry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała to marco rocks w akwarium nie mam nic oprócz capnelli, chyba będę robił dzisiaj kolejną podmianę, bo nic się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko było dobrze, ale dzisiaj zauważyłem, że mocno się przekrzywiła i wygląda jakby się złamała . Co się dzieje z tą capnellą.4d608adc14ee3adcfcfe5c2fcf2033e9.jpg513b909d6035a75fdd77149e4bf08834.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cały czas wygląda Twój zbiornik jakby był wczoraj odpalony. Zero glonów. Jakim światłem i ile palisz?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób testy na ca, mg, kh, po4 i no3. Rzeczywiście wygląda zbiornik jakby był świeżo zalany. Może sprawdź też no2 i nh4. Podaj te wyniki i wszystko powinno być jasne. Jakieś zwierzaki poza koralowcami masz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko capnellą zbiornik ma już około 3 miesiące sam już nie pamiętam. Capnella już około miesiąca może więcej. Zrobię jeszcze dzisiaj testy i podmianę. W akwarium tylko capnella. Od tygodnia mam chyba okrzemki. Lampa diy 36w odpalona ja jakieś 40% tak żeby capnella się ładnie pompowała.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Eilip999 napisał:

Tylko capnellą zbiornik ma już około 3 miesiące sam już nie pamiętam. Capnella już około miesiąca może więcej. Zrobię jeszcze dzisiaj testy i podmianę. W akwarium tylko capnella. Od tygodnia mam chyba okrzemki. Lampa diy 36w odpalona ja jakieś 40% tak żeby capnella się ładnie pompowała.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Z podmianą się wstrzymać bo może cały czas woda jest zbyt świeża. Zrób testy i podaj wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w świeżym akwarium dochodziła do siebie ok. 2 miesięcy, potem ruszyła z kopyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No2 jest na 0 już wcześniej pisałem. Myślałem że to znaczy że woda dojrzała.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jest ok. Jeszcze będę robił testy.a9b73c4bfe5dccd8786366eec5b06480.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby capnella się już normalnie pompuje, ale zrobiło się jej przebarwienie w miejscu w którym wcześniej była zgięta. Skala nadal czysta.
Parametry
KH 5
No2 0
No3 25
Zasolenie 33 ppt
Chyba będę musiał kupić jeszcze Ca i mg. cc6209ce32b8ea92254a2d49069666f5.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Eilip999 napisał:

Parametry
KH 5
No2 0
No3 25
Zasolenie 33 ppt

A czym są spowodowane tak niskie Kh i zasolenie?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Już kiedyś podnosiłem kh sodą, bo było za niskie chyba będę musiał zrobić to jeszcze raz. W dodatku zalęgły mi się jakieś małe żyjątka, nie mogę im zrobić zdjęcia, ale wyglądają widłonogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Eilip999 napisał:

Nie wiem. Już kiedyś podnosiłem kh sodą, bo było za niskie chyba będę musiał zrobić to jeszcze raz. W dodatku zalęgły mi się jakieś małe żyjątka, nie mogę im zrobić zdjęcia, ale wyglądają widłonogi.

Jak podniosłeś to trzeba było kontrolować kh i utrzymywać w granicach 7. Zasolenie też podnieś.

Musisz kontrolować parametry na bieżąco, a nie raz na miesiąc. Nowe akwarium wymaga więcej uwagi niż dojrzałe.

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wykonywać niepełnych testów. Pomiar kh i zasolenia bez pomiaru magnezu i wapnia to tak jakby pomiar w ogóle nie był wykonywany. Pomiar makro ma być kompletny. Inaczej wiemy że nic nie wiemy. Jeśli się okaże że magnez i wapń też są na niskim poziomie to znaczy że woda jest zbyt uboga we wszystko i problem się rozwiąże podnosząc zasolenie solą syntetyczną. Jeśli wapń i magnez będzie w średniej wartości wody oceanicznej to wystarczy podnieść kh najlepiej buforem dedykowanym. Oczywiście stopniowo bo nagłe zmiany są gorsze niż ich niedobór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. 3 miesiące a skała jak by wczoraj włożona. Ja też startowałem na Marco Rock 5 maja minęło dwa miesiące od startu a skała nie jest już taka czysta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo o niego nie chce biologia zatrybić jak ma parametry rozjechane i zbyt małe zasolenie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamawiam testy ca i mg. Potem zacznę korygować parametry, bo raczej dobrze nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Eilip999 napisał:

Dzisiaj zamawiam testy ca i mg. Potem zacznę korygować parametry, bo raczej dobrze nie jest.

Jakie te testy chcesz zamówić? I z jakiej firmy?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.