Skocz do zawartości
mateusz_czerwony

[WAW] 700l - w planach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przymierzam się do nowego zbiornika około 700l.

Wymiary jeszcze nie do końca znane, powoli zaczynam spisywać sprzęt jak bym chciał u siebie.

Na obieg wybrałem DCS7000 - chyba będzie ok?

Do cyrkulacji będą dwie pompy OW25.

Lampa? Nie mam przekonania do ledów wiec raczej T5 - bo planowana obsada to miękkie i lps.

Będę wdzięczny za sugestie sprzętu!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, mateusz_czerwony napisał:

Na obieg wybrałem DCS7000 - chyba będzie ok?

za słaba 700 zbiornik myślę że powinieneś celować w co najmniej 10000, jak dostawisz sump to nawet pokusiłbym się o 12000,

10 minut temu, mateusz_czerwony napisał:

Do cyrkulacji będą dwie pompy OW25.

ciężko stwierdzić nie podałeś wymiarów ale sądzę ze raczej 3-4 szt

11 minut temu, mateusz_czerwony napisał:

Lampa? Nie mam przekonania do ledów wiec raczej T5 - bo planowana obsada to miękkie i lps.

kwestia gustu, co kto lubi, ale jak zbiornik będzie głęboki np 60-70cm to same T5 będą za słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mateusz_czerwony napisał:

Cześć.

Przymierzam się do nowego zbiornika około 700l.

Wymiary jeszcze nie do końca znane, powoli zaczynam spisywać sprzęt jak bym chciał u siebie.

Na obieg wybrałem DCS7000 - chyba będzie ok?

Do cyrkulacji będą dwie pompy OW25.

Lampa? Nie mam przekonania do ledów wiec raczej T5 - bo planowana obsada to miękkie i lps.

Będę wdzięczny za sugestie sprzętu!

Pozdrawiam!

Cześć:-)

A ja mam pytanie który to twój zbiornik?bo jeśli wypisujesz że nie masz przekonania do ledów to znaczy że z Ciebie stara wyga:Di jak dla mnie nie zrozumiale zadajesz pytania;-)

Bo trzeba dobrze być zorientowanym skoro led czy t5 a tak to zabrzmiało:-)

A widząc u kogos zbiornik na t5 lub led uważam ze w ciagu godziny sie chyba nie da o tak znaleźć przekonania.

(Pompa 10-12tys) śmiało;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg też bym celował z mocnym zapasem - po pierwsze, że dolicz sumpa a po drugie z czasem pompa może lekko spowalniać jak to często jest w Jebao. No i oczywiście lepiej skręcić moc dla cichej pracy.

Cyrkulacja... tu już w grę wchodzi więcej czynników: czy to będzie zbiornik bardziej jamnikowaty czy kostkowy i oczywiście jeszcze bardziej zależy od ułożenia skały. Szykuj się na więcej pomp niż 2.

Napisz trochę więcej jakie planujesz metody filtracji, czy i jakie wymiary sumpa, jak duża obsada rybna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, CzaQ napisał:

po drugie z czasem pompa może lekko spowalniać jak to często jest w Jebao.

Janie dotykając zaworu do tej pory podkręciłem pompę o 8%. Ale podejrzewam, że to bardziej rury zarastają różnymi organizmami niż wina pompy. Ja mam pompę 10k ustawione obecnie na 86%. Na 700 litrów obstawiałbym 7-12k, zależy jaką metodą chcesz prowadzić akwarium (co chcesz mieć w sumpie).


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, katani napisał:

Janie dotykając zaworu do tej pory podkręciłem pompę o 8%. Ale podejrzewam, że to bardziej rury zarastają różnymi organizmami niż wina pompy. Ja mam pompę 10k ustawione obecnie na 86%. Na 700 litrów obstawiałbym 7-12k, zależy jaką metodą chcesz prowadzić akwarium (co chcesz mieć w sumpie).

ja mam to samo raczej to wina pompy ja mam 8000 i na początku miałem 70% aktualnie jest 80% jak dojdzie do 90% czyszczę pompę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, @Beti napisał:

Cześć:-)

A ja mam pytanie który to twój zbiornik?bo jeśli wypisujesz że nie masz przekonania do ledów to znaczy że z Ciebie stara wyga:Di jak dla mnie nie zrozumiale zadajesz pytania;-)

Bo trzeba dobrze być zorientowanym skoro led czy t5 a tak to zabrzmiało:-)

A widząc u kogos zbiornik na t5 lub led uważam ze w ciagu godziny sie chyba nie da o tak znaleźć przekonania.

(Pompa 10-12tys) śmiało;-)

Morski zbiornik? Trzeci - najpierw były małe kostki ale ochota na większy rosnie, i uważam ze korale w kostce na ledach rosły wolniej niż w tej na t5. Słodkich miałem ze 4, 3 na t5 i 1 na ledach - tutaj dużej roznicy nie było. Wiec jednak wole t5 :) tradycyjnie :)

Pompa faktycznie będzie mocniejsza, dzięki za sugestie.

Zbiornik mysle 200x60x50h ale jeszcze nie wiem jak z miejscem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mateusz_czerwony napisał:

Morski zbiornik? Trzeci - najpierw były małe kostki ale ochota na większy rosnie, i uważam ze korale w kostce na ledach rosły wolniej niż w tej na t5. Słodkich miałem ze 4, 3 na t5 i 1 na ledach - tutaj dużej roznicy nie było. Wiec jednak wole t5 :) tradycyjnie :)

Pompa faktycznie będzie mocniejsza, dzięki za sugestie.

Zbiornik mysle 200x60x50h ale jeszcze nie wiem jak z miejscem.

A zastanawiałeś się może nad cyrkulacją Gyre? Przy 200cm długości dało by to dobry efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, CzaQ napisał:

A zastanawiałeś się może nad cyrkulacją Gyre? Przy 200cm długości dało by to dobry efekt

ja moge zaproponować  jbao cp-55 u mnie przy akwarium 100x60x65 jest na 2 biegu z 10 i robi robotę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, CzaQ napisał:

A zastanawiałeś się może nad cyrkulacją Gyre? Przy 200cm długości dało by to dobry efekt

pewnie ale trochę drogo :P  wolalbym to rozbic na kilka mniejszych pomp stale dmuchających na plechach i ze dwa falowniki.

A co myślicie o czyms takim https://sklep.seafrags.pl/pompy-cyrkulacyjne/2066-macro-aqua-crossflow-s-4000-9000lh.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem cp-40 z fish-street i wychodziło za pompę 360zł z wysyłką. Mam 130x60x60 i chodzi na 6 biegu. Więc podejrzewam, że 2xCP-40 powinny dać radę na 2m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, mrppp14 napisał:

Ja zamawiałem cp-40 z fish-street i wychodziło za pompę 360zł z wysyłką. Mam 130x60x60 i chodzi na 6 biegu. Więc podejrzewam, że 2xCP-40 powinny dać radę na 2m

jak zamawiać jebao cp serię to wersję cp-55 lub cp-45, wersje cp-40 i cp-25 były obarczone wadą konstrukcyjną, nie każda musi paść ale każda wadę ma.

Dodać jeszcze mogę że spotkać można chyba na rynek amerykański, ale to nie jestem pewny w 100% znaleźć odpowieniki cp-90, cp-120 i cp-150

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.