Skocz do zawartości
elespero

Propozycja do targowiska

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam małą propozycję odnośnie wystawiana opinii po zakupie z targowiska.

Ostatnio miałem dwie transakcję. :D I ani ja (sprzedający) ani kupujący nie wiedzieliśmy czy wszystko będzie ok. Czy pieniążki będą wysłane (potwierdzenie mozna bez problemu podrobić) i czy towar również zostanie wysłany.

Można by dorobić dodatkową zakładkę w targowisku "Opinie użytkownika" czy coś takiego. I każdy kto by coś kupił lub sprzedał dodawał by w temacie danej osoby odpowiedni komentarz. 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem widzę komentarze  przy ogłoszeniach typu, polecam,wszystko zdrowe itp. Wydaje mi sie,  że taka zakladka jest zbędna.   Mnie by  bardziej interesowały opinie czy zwierzak się dobrze zaaklimaryzował, rośnie i ogólnie kondycja po pewnym czasie :) 

Ale raczej nie zmusisz nikogo do wystawiania opinii.  Jest Allegro, sporo grup na Facebooku.  


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elespero
A jak zapanować nad prawdziwością takich opinii - forum nie ma funkcji zapisywania transakcji dokonanych na kontach poszczególnych użytkowników (wg mojej wiedzy). Targowisko ma być jedynie - dodatkiem, bonusem jaki tutaj dobrowolnie otrzymujemy. Tak ja rozumie ideę tego działu - przypomnę iż piszę opinię jako użytkownik nie administracja forum.

Utworzyć osobny temat - gdzieniegdzie to funkcjonuje -ale opinie tam przedstawione nijak się mają do rzeczywistej transakcji dokonywanej pomiędzy użytkownikami - mam nadzieję iż pomimo zawiłego opisu przekaz jest dość jasny. Tworzą się grupki osób mające na celu wychwalenie jednego forumowicza z którym znają się prywatnie i mają z nim cichy układ - awaryjnego bufora szczepek.

Wg mnie obecnie najlepszą formą oceny użytkownika jest przejrzenie wpisów sprzedającego i ocena własna treści prezentowanej za pośrednictwem forum. Widzimy temat - stan baniaka, opis stanu obecnego, zdjęcia. Wyrabiamy sobie opinię na podstawie tego co dana osoba pisze i pokazuje. Jeśli widzimy osobę ukazującą zaledwie zdjęcia podstawka+szczepka to chyba mamy już jakiś obraz sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dokładnie 

Targowisko to jest dodatek do forum i tyle 

A co nie którzy zamiast udzielać się to tylko targo i tyle 

To moje zdanie 

Jedynie ostatnio na forum to tylko tematy TARGOWISKA  albo pisać gdzie robi się "GÓWNO-BURZA "

 Tylko forum na tym traci . 

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
44 minuty temu, elespero napisał:

Hej. Mam małą propozycję odnośnie wystawiana opinii po zakupie z targowiska.

Ostatnio miałem dwie transakcję. :D I ani ja (sprzedający) ani kupujący nie wiedzieliśmy czy wszystko będzie ok. Czy pieniążki będą wysłane (potwierdzenie mozna bez problemu podrobić) i czy towar również zostanie wysłany.

Można by dorobić dodatkową zakładkę w targowisku "Opinie użytkownika" czy coś takiego. I każdy kto by coś kupił lub sprzedał dodawał by w temacie danej osoby odpowiedni komentarz. 

Co wy na to?

już to proponowałem, jak kiedyś była g... burza raczej nie przypadło nikomu do gustu, na forum hondy miałem taki funkcjonujący feedback jakoś to działało :)

czy tutaj by się sprawdziło nie wiem, tam handel był okazyjny ludzie obracali częściami tutaj to tak jednak inaczej działa muszę przyznać rację Piotrkowi 

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem  , działam od lat na kilku forach  , pierwszy raz spotykam sie z sytuacją gdzie ciągle są problemy z tym działem  .
Ciągle ktoś ma ale do MODA , ciągle MOD ma ale że brak przysłowiowego  " przecinka"  .:banghead  po co to ??


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.