Skocz do zawartości
Niko235

Montipora talerzowa bieleje!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam taki mały problem ponieważ moja montipora talerzowa zaczyna być biała od spodu tz. jej dolne części, cała reszta wygląda ok. Dodam że trochę się rozrosła i tak się zastanawiam czy to czasem brak światła może jest tego przyczyną ponieważ górne części talerzy zasłaniają dolne. Mam inne sps i one wyglądają dobrze.

1546719135643165.jpg

1546719136582538.jpg

Edytowane przez Niko235 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie norma. Brak światła i od doły bieleje. Pytanie, kolor jej na żywo taki sam?? Czy przekłamanie wywołane zdjęciem??? Bo ładniutka jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiał bym powiedzieć że taki sam i dlatego trochę się zmartwiłem że coś z nią nie tak, mam ją od początku wychodowana praktycznie od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy niedoborze jodu montipora talerzowa robiła się coraz bladsza  ,była już bez koloru .Wcześniej milka zaczęła tracić tkankę ,takimi obrączkami po środku odnogi,histrix i pocillipora to samo ,z dnia na dzień było coraz gorzej .Cały czas w tym okresie kropiłem jod z KZ tak jak napisane ,kropla na 100l(7kropli) ,nic to nie dało . Nie widząc żadnej poprawy , wyczytałem chyba tu na forum ,że ktoś w podobnej sytuacji zastosował końską dawkę jodu i pomogło.Zrobiłem to samo ,lałem przez tydzień jod na pałę, dawka rano, po południu i wieczorem .Obawiałem się przedawkowania ,ale miałem już tego dosyć .Najszybciej efekty było widać na milce ,zaczęła regenerować tkankę ,reszta to samo , monti nabrała koloru , po tygodniu zacząłem raz dziennie kropić jod .Teraz przy podmianie dodaje 2ml Potassium Iodide z Reefiowers ,od czasu do czasu wysyłam wodę do marin lab i jod trzyma się na stałym poziomie.

Nie twierdze ,że u ciebie ten sam problem ,ale warto zbadać jod w wodzie.


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bielenie to norma. Ale jeśli traci tam tkankę to jod i potas może być na niskim poziomie, lub jedno z tych dwóch pierwiastków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nigdy jodu i potasu nie mierzyłem, ale jod podaje co kilka dni, mam też Milkę i parę innych sps i one wyglądaja bardzo ładnie. Owszem na 1kawalku talerza(mały skrawek) jest widoczny ubytek tkanki i widać biały szkielet ale to przez kontakt z innymi koralem poparzył ją ale tu gdzie bieleje jest biała ale szkieletu i ubytku tkanki nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.