Skocz do zawartości
KaZek

RW-8 zJebao się

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Cyrkulacja RW-8 mi trochę wariuje dzisiaj stanęła na jakiś czas, restart nic nie dał, musiałem ruszyć wirnikiem żeby załapała, ruszyła na jakiś czas i znów stanęła i tak parę razy. Nie była zasyfiona ale po przeczyszczeniu też nie ruszyła. Co może być, sterownik? Gwarancja skończyła mi się 15 dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stojan. Są do dokupienia ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, jebałki tak mają. Proponuję wymoczyć w occie, a jesli to nic nie  da, to zmienić stojan - z tego, co panmiętam, to jakieś 130 zeta nowy na Allegro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno silnik? Ja to mam szczęście, zawsze po gwarancji:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KaZek napisał:

To napewno silnik? Ja to mam szczęście, zawsze po gwarancji:banghead

bo to badziewiaste pompy non stop komuś się psuje a ludzie nadal kupują


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no może i coś w tym jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Sygen Dlaczego tak sądzisz moje 2 szt  rw8 smigają  juz 4 lata . Kazek a może przy czeszczeniu włozyłes  zle te gumki na koncach wirnika ? sprawdz kiedys miałem to samo za ciasno włozyłem gumki i nie startowała . sprawdz zanim kupisz silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, Sygen napisał:

bo to badziewiaste pompy non stop komuś się psuje a ludzie nadal kupują

chyba tobie :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

chyba tobie :P

 

ja tego badziewia nie używam


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Sygen napisał:

ja tego badziewia nie używam

aaa ale czytałeś że są złe :czapkizgłów:)

patrz ja mam od kilku lat tylko jebao i w słodkim i w słonym i pompy i falowniki dozujące też kurcze no nie chcą się zepsuć, teraz je czyszcze raz na rok bede raz na dwa może to je wykończy w końcu na pewno mi się uda :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tedeus63 napisał:

   Sygen Dlaczego tak sądzisz moje 2 szt  rw8 smigają  juz 4 lata . Kazek a może przy czeszczeniu włozyłes  zle te gumki na koncach wirnika ? sprawdz kiedys miałem to samo za ciasno włozyłem gumki i nie startowała . sprawdz zanim kupisz silnik.

Ona zatrzymała się w akwarium, czyszczenie nic nie daje, wlożylem do octu zobaczymy co to będzie. Złożona była dobrze nic na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

aaa ale czytałeś że są złe :czapkizgłów:)

patrz ja mam od kilku lat tylko jebao i w słodkim i w słonym i pompy i falowniki dozujące też kurcze no nie chcą się zepsuć, teraz je czyszcze raz na rok bede raz na dwa może to je wykończy w końcu na pewno mi się uda :P

 

tak widzisz czytam forum często i jest dziesiątki postów o awarii tych pomp więc chyba jest coś nie tak 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, KaZek napisał:

Ona zatrzymała się w akwarium, czyszczenie nic nie daje, wlożylem do octu zobaczymy co to będzie. Złożona była dobrze nic na siłę.

jak wirnik się kręci swobodnie bez oporu, to nie jest to wina zabrudzenia, pewnie padł stojan ewentualnie sterownik dobrze jakbyś miał na podmianę może w okolicy jakiś morszczak cię podratuje

1 minutę temu, Sygen napisał:

tak widzisz czytam forum często i jest dziesiątki postów o awarii tych pomp więc chyba jest coś nie tak 

też czytam Sylwek i dochodzę do wniosku że jest bardzo dużo tych pomp w obiegu, bo jak wspomniałeś dużo ich ludzie kupują, bo są po prostu tanie więc prawdopodobieństwo wadliwych egzemplarzy jest tez większe normalna sprawa, wiadomo tych bardzo dobrych markowych jest mniej ale tez się psują tylko mniej się słyszy bo jest ich po prostu mniej :)

ja jako użytkownik od co najmniej 5 może 6 lat uzywam ich sprzętu i nie miałem z nim problemów żadnych, sterowniki zawsze z dala od wilgoci, a pompy czyszcze raz na rok i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paragon napisał:

jak wirnik się kręci swobodnie bez oporu, to nie jest to wina zabrudzenia, pewnie padł stojan ewentualnie sterownik dobrze jakbyś miał na podmianę może w okolicy jakiś morszczak cię podratuje

Mam drugą taką samą zobaczę jutro, dzisiaj moczy się w occie to niech się moczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, KaZek napisał:

Mam drugą taką samą zobaczę jutro, dzisiaj moczy się w occie to niech się moczy.

potestuj tu sa tylko trzy możliwe awarie, spalony stojan, spalony sterownik, albo stojan się przegrzał wtedy mógłby spuchnąć ale wirnik by się bardzo ciężko przekręcał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, tedeus63 napisał:

   Sygen Dlaczego tak sądzisz moje 2 szt  rw8 smigają  juz 4 lata . Kazek a może przy czeszczeniu włozyłes  zle te gumki na koncach wirnika ? sprawdz kiedys miałem to samo za ciasno włozyłem gumki i nie startowała . sprawdz zanim kupisz silnik.

Miałem 4 sztuki rw które przestały działać 2 szt. po gwarancji a 2 sztuki reklamowałem. Po ostatniej awari jebałki wkurzony wymieniłem wszystkie falowniki na Tunze zostały mi tylko pompy w sumpie ale i je zamierzam wymienić.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sygen napisał:

tak widzisz czytam forum często i jest dziesiątki postów o awarii tych pomp więc chyba jest coś nie tak 

A czego wy się dziwicie jak Jebao jest w przystępnej cenie? Nie wszystkich stać na Red Dragona (mam teraz na myśli obiegówkę). Sam osobiście używam tylko Jebao nie licząc pompy dozującej do Bailinga. Przez okres trzech lat padła tylko obiegówka DC-3000 która przez ostatni rok swojego żywota pracowała na 100%. Co do cyrkulacji od niedawna używam Jebao CP-55 i jestem baaaardzo zadowolony. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też mam rw-8 i nic się z nią nie dzieje, a miałem nawet grubo zarośniętą głonem wapiennym, była skorupa która zmniejszyła o 50% przepływ. Pomógł podgotowany ocet i kilkugodzinne moczenie aż wapień się rozpłynął. Znajdę fotę to załączę. Jest tak jak pisze Paragon duża ilość towaru u ludzi to i usterki fabryczne częściej się zdarzają. Sygen zawsze anty [emoji14]

 

Poniżej fota i tutaj jeszcze była bardzo czysta ;) nie mogę znaleźć foty krótko przed czyszczeniem.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

e1cdbdbe02a9c72aac9c871bfbf4e7e2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, waldek123blau napisał:

Miałem 4 sztuki rw które przestały działać 2 szt. po gwarancji a 2 sztuki reklamowałem. Po ostatniej awari jebałki wkurzony wymieniłem wszystkie falowniki na Tunze zostały mi tylko pompy w sumpie ale i je zamierzam wymienić.

weż tak się nie nakręcaj na tunze :P

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

weż tak się nie nakręcaj na tunze :P

 

 

 

 

stare jak świat i raptem kilka a młodszych postów trudno znaleźć a jebao dziesiątki tematów


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
stare jak świat i raptem kilka a młodszych postów trudno znaleźć a jebao dziesiątki tematów
Bo tunze dużo mniej popularne ;) pamiętam jak zaczynałem przygodę z morskim i na forum tylko jebao jebao jebao...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Sygen napisał:

stare jak świat i raptem kilka a młodszych postów trudno znaleźć a jebao dziesiątki tematów

hehe chciałem tylko podkreślić że temat tez był poruszany nie są to bezawaryjne pompy i tyle, 

Sylwek zrób ankietę i niech ludzie napiszą jaki sprzęt mają wtedy jak będą wyniki to możemy porozmawiać co jest słabe, czego jest dużo a czego mało, przeciętny morszczak taki jak ja nie chce być jasnowidzem ale pewnie takich ludzi jest z 80% na forum :P  liczy jednak pieniądze bo poza akwarystyka jest jeszcze cos takiego jak rodzina itd., , a reszta bogasi rzucająca hajsem na lewo i prawo bierze sprzęt jaki mu poleca w sklepie czyli njadroższy ale tych ludzi jest garstka chyba że jestem w błędzie :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

hehe chciałem tylko podkreślić że temat tez był poruszany nie są to bezawaryjne pompy i tyle, 

Sylwek zrób ankietę i niech ludzie napiszą jaki sprzęt mają wtedy jak będą wyniki to możemy porozmawiać co jest słabe, czego jest dużo a czego mało, przeciętny morszczak taki jak ja nie chce być jasnowidzem ale pewnie takich ludzi jest z 80% na forum :P  liczy jednak pieniądze bo poza akwarystyka jest jeszcze cos takiego jak rodzina itd., , a reszta bogasi rzucająca hajsem na lewo i prawo bierze sprzęt jaki mu poleca w sklepie czyli njadroższy ale tych ludzi jest garstka chyba że jestem w błędzie :ph34r:

czyli idąc tokiem Twojego myślenia jakich aut mamy najwięcej w Polsce?to według Ciebie powinny być najbardziej awaryjne{psuć się} bo jest ich dużo a jednak tak nie jest


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Paragon napisał:

potestuj tu sa tylko trzy możliwe awarie, spalony stojan, spalony sterownik, albo stojan się przegrzał wtedy mógłby spuchnąć ale wirnik by się bardzo ciężko przekręcał

Chodzi o to, że jak ruszę wirnikiem to pompa chwilę działa czyli nic się nie spaliło raczej za chwilę staje i tak w koło ,tak jakby coś ją blokowalo no ale nie ma co jej blokować.

16 minut temu, Sygen napisał:

czyli idąc tokiem Twojego myślenia jakich aut mamy najwięcej w Polsce?to według Ciebie powinny być najbardziej awaryjne{psuć się} bo jest ich dużo a jednak tak nie jest

Jak to nie przecierz to vw hehe:Pu każdego mechanika jest ich przewaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
21 minut temu, Sygen napisał:

czyli idąc tokiem Twojego myślenia jakich aut mamy najwięcej w Polsce?to według Ciebie powinny być najbardziej awaryjne{psuć się} bo jest ich dużo a jednak tak nie jest

wiem że jesteś anty  jebao :) ale nie przekręcaj,  idąc moim tokiem myślenia jak kupisz 1000szt jebao i znajdziesz 50szt wadliwych jest takim samy stosunkiem jak w zakupienie 100szt np tunze gdzie znajdziesz 5szt, kumasz o co mi chodzi

Poza tym jebao OW-40 (wydajność 1350-13500 l/h) koszt jakieś 350zł odpowiednik Tunze - Turbelle Stream electronic 6105 (3000-13000 l/h) w promocji cos około 1000zł, sorki ale ja kupię jebao a jak się zepsuje po dwóch latach w co wątpię to kupie kolejna pewnie nowszą za podobne pieniądze i dalej będę zadowolony

5 minut temu, KaZek napisał:

Chodzi o to, że jak ruszę wirnikiem to pompa chwilę działa czyli nic się nie spaliło raczej za chwilę staje i tak w koło ,tak jakby coś ją blokowalo no ale nie ma co jej blokować.

tak jak pisałem albo stojan albo sterownik, jak masz druga bo pisałeś że masz to zamień sterowniki sprawa Ci się wyjaśni :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.