Skocz do zawartości
Alfik1980

Projekt 400 - 120x55x60 sump 85x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki pomocy kolegów 400 uruchomiona.A oto foty ;)

DSC02424

DSC02416

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek. Kurna co to jest?

To jest docelowe ustawienie skały? :wallbash:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dojda 2 kawałki żywej i z czasem cos się poprzestawia bo woda dobiero robi sie wyklarowana.

no i poprzestawiane.Póxniej już tylko drobne poprawki

DSC02432

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman dałeś ciała bo mogłeś dać już w Piątek znać że cię nie będzie to jakoś inaczej bym swój czas ustawił, A tak dostałem porządny wykład od swojej że się umawiam a mnie nie ma (tel ma awarie) i jeszcze Koncert mi koło nosa przeszedł pal licho juz sam Koncert ale Bilety sie zmarnowały a w to miejsce mogłem mieć ładne Zoasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie się goście z Warmii w piątek zwalili to wiadomo że był odlot.

W sobotę nie nadawałem się do użytku. A zoasy masz w prezęcie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stało się nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, ale najbardziej mnie boli to że czekałem tyle lat na koncert w Łodzi np After Party,MIG,Basty i Camasutry ale mam nadzieje że Frekwencja 12,500 Osób da im do myślenia i częściej takie koncerty będą w Łodzi , ale wiem że inne Morskie duszyczki były w atlas arenie choć nawet nie podejrzewałem że mogą taką muzykę lubić a jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał albo ma się rybki albo akwarium :)

Zawsze trzeba wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto fotka z dzisiaj i parametry z 14.00

NO2 - 0 ppm

NO3 - 5 ppm

PO4 - 0,1 ppm( choć bliżej do wyniku 0,03 tak mi się wydaje przy dzisiejszym świetle)

kH - 9,9 alk - 3.53

pH - 8,0

Mg - 1350

Ca - 420

zasol.- 1022 (to przez dolewke i regulacje zaworu zapomniałem ja odłaczyc zanim się skapnąłem)

temp. - 25 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła skała i korale nowe ułożenie.W sobote pierwsza podmianka i pomiar parametrów.Solanka juz sie miesza.

Tak wygląda dziś.Troche podrasowane zdjecie bo aparat nie domaga.

1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis podmiana 20% i parametry:

NO2 - 0 ppm

NO3 - 0 ppm

PO4 - 0,25ppm

kH - 8,9 alk - 3.19

pH - 8,0

Mg - 1350

Ca - 420

zasol.- 1022 (to przez dolewke i regulacje zaworu zapomniałem ja odłaczyc zanim się skapnąłem)

temp. - 27 st

1

Spada kH więc przy nastepnej podmianie będe wiedział o ile podnosić.Rozpoczne stosowanie Balinga.

Troche dziwi mnie fakt że nie ma zurzycia Ca i Mg. Mieliscie może taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na razie komentarzy dlatego sam trochę popiszę.

Co się zmienilo w baniaku:

Zacząłem stosować ballinga - bez MgCl2 z powodu wysokiego poziomu w baniaku. Na razie stosuję CaCl2, NaHCO3,sól bez soli po 8ml/doba w 4 dawkach po 2ml co 4 godz w odstępach między preparatami 1 godz.

Niestety pomimo stosowania absorbentów na PO4 poziom nadal wysoki.Co do parametrów na dziś z godz 11:00:

NO2 - 0 ppm

NO3 - 10 ppm

PO4 - 0,5 ppm :wallbash: nie mogę go zbić

pH - 8,0

kH sera - 8,0

kH salifert - 7,7

Ca - 440

Mg - 1440

zasol - 1023

temp.- 26

No i takie tam zdjęcia baniaka z dziś

IMG 0018

IMG 0016

Dla wszystkich czytających SZALONEGO SYLWESTRA I WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2015 ROKU :animier::fun::cheers:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym próbujesz zbić po4?


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorbenty rowa phos i jeszcze jedne nie pamietam nazwy wyrzuciłem pudełko są zapakowane w białe skarpety.

Wszytkie nowe wlozone dwa tygodnie temu i zero odzewu co do spadku.Nie wiem o co moze chodzić.Powinno się zbić chociaż trochę a tu nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mam w domu phosguarda to mogę ci odsypać zobaczysz czy pomoże, u mnie w baniaku dał radę :)

Ustawiles skarpetew miejscu mocnego przeplywu wody?


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek mam też i phosguarda tak więc po podmianie zmienię na niego moze pomoże.

Po nowym roku podmieniam 50l tak zobaczymy jak będzie.

Na razie ryby zdrowe a koralom nie przeszkadzaja te parametry.Dość szybko przyrastają sps co cieszy tylko padły mi 2 główki z euphilli ale to chyba nawarchus sie do niej dossał kiedy bylismy na swiętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zrobic kilka realistycznych fotek najlepiej oddają kolory w baniaku. :thumbup:

Miłego ogladania. :thumbsup:

Zdjęcie0034

Zdjęcie0030

Zdjęcie0028

Zdjęcie0026

Zdjęcie0023

Zdjęcie0021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jak ten phosguard? Wrzuciłeś? Jakaś reakcja jest?

Sent from my Lumia 925

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę podmieniał w sobotę bo muszę zrobić swierza solanke do podmiany.Po podmianie wymiana absorbentów na nowe.Zobaczymy później efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj jak sprawuja sie u cb te lampy chinczyki mysle o podobnych


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy na razie gitara.SPS-y nie narzekają ale mam te prostsze montipory,pavonę no i lps.Kolory gitara no i aktynika mi sie podoba.

Jest to na pewno tańsza alternatywa oswietlenia ale na razie nie myslę o zmianie na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać coś więcej o zachowaniu Nawarchusa, czy skubie korale , pływa aktywnie czy się chowa w skałach, gania ryby ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a posiadasz te opcje fullspecrum? czy tylko bialy i niebieski


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do navarhusa to jest grzeczny.Pływa w towarzystwie zebrasomki i dorci.Nie skubie korali przyjmuje mrożonki i dodatkowo toczy walkę z dorcia o kawałki alg nori fajne widowisko.

Co do lamp to pełne spektrum białe diody z zielonymi, czerwonymi i uv.Drugi kanał niebieskie.to są te prostsze lampy wł/wył +potencjometry dla dwóch kanałów( 1 dla niebieskiego,2 dla białych +kolor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie mam tylko 250l ale okazja jest by kupic wlasnie 2 takie za 700zl malo uzywane wiec raczej sie skusze, a tym bardziej ze boje sie ze jedna nie doswietki mi 120cm


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.