Skocz do zawartości
Leo

MYCIOK - akwarium - opinia po zakupie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

w końcu postanowiłem kupić większe szkiełko i po przeczytaniu miliona stron, forów itp jako lokalny patriota postanowiłem kupić akwarium w firmie MYCIOK z Mikołowa.

Po przeczytaniu wątków na forum przekonany byłem, że jakość będzie co najwyżej średnia - było mnóstwo opinii nie gatywnych. Ale do rzeczy:

-akwarium 80x50x45 z kominem zewnętrznym

-krawędzie faza i poler

-silikon bezbarwny

-szkło GUARDIAN 8mm (poza tylną która ma 12mm)

-zakup koniec sierpnia 2015r (to ważne, bo firmy też ewoluują i się rozwijają, polepszając jakość produktu i usług)

Co się działo:

-przesłałem rysunek do MYCIOK

-otrzymałem wycenę (nie była najtańsza wśród innych wycen)

-MYCIOK zasugerował grubszą tylną szybę (12mm)

-otrzymałem informacje o opóźnieniu (prawie 2 tygdonie) - ale jakoś to przełknąłem, cóż też prowadzę biznes i klienci są cierpliwi

-pojechałem po akwarium z przekonaniem, że po oględzinach będę reklamował ze względu na krzywizny, brzydko położóny silikon itp

-podjechałem pod fajny zakład, na którym pomimo tego, że była sobota to praca szła pełną parą

-moje akwarium było przygotowane do oględzin i nie zafoliowane

-zacząłem oglądać iiiiiiiiiiiiiiiiiiii .....................ODJAZD!!!!

ZDJĘCIA WRZUCĘ WIECZOREM !

to co zobaczyłem:

-żadnej ryski,

-pięknie bezfugowo położony silikon

-żadnych porów w silikonie

-pięknie wypolerowane krawędzie

-świetnie spasowane szyby - mierzyłem i dokładność równoległości to +/- 0,5mm (!)

-otwory w kominie wycięte równiutki i wypolerowane (!)

-wycięcie pod przelew w tylnej szybie z zaokrągleniami i oczywiście wypolerowane

Obsługa przez panią Gabrielę - bardzo wysoki poziom.

NADMIENIAM że:

-jestem zwykłym klientem firmy

-nie dostałem żadnego rabatu, zniżki itp

-poza chęcią ogłoszenia szczerej opinii nie mam żadnego interesu w powyższej recenzji - jest to po prostu chęć w pomocy innym akwarystą w doborze wykonawcy akwa i zdecydowanie chęć zrobienia "równowagi" wobec innych opinii

-istnieje prawdopodobieństwo, że kiedyś zdarzały się "wpadki" firmie- dlatego proszę zwrócić uwagę na informację z data kiedy akwarium kupowałem

Opinia odnośnie szkła Guardian - obecnie miałem akwarium full OPTIWHITE - i bałem się efektu na GUARDIANIE - i jest bardzo pozytywnie zaskoczony - szkła przy moim oświetleniu nie jestem w stanie rozróżnić czy to OPTI czy GUARDIAN. Na pewno polecam przezroczysty silikon - moim zdaniem to on robi kupe roboty - jeśli porównujemy GUARDIANA na czarnym i OPTI na bezbarwnym to różnice w ocenie wynikają właśnie z "odczucia" silikonu a nie samego szkła.

Pozdrawiam,

Leo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez Aquario zamawiałem zbiornik pod sumpa 80x40x40. Stwierdziłem że wystarczy szkło 5mm i od razu "od producenta" dostałem zje.....ke że minimum 6mm!! Dopiero po przekonaniach z mojej strony, że to sump, że dużo przegród zrobili w końcu i dostałem z dużym napisem SUMP 5MM :D Ja to traktuje jako troskę o klienta więc raczej na plus. Estetyka? Nic do zarzucenia. No może tylko tyle, że dostałem z przyklejonym papierem od spodu który z racji zastosowania olałem. Giga wystawowego zbiornika nie zamawiałem.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może tylko tyle, że dostałem z przyklejonym papierem od spodu który z racji zastosowania olałem. Giga wystawowego zbiornika nie zamawiałem.

Też mam taki "papier" - to chyba standard, żeby podczas przesuwania itp się nie przykleił - a może jest inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem sumpa dużego i dolewkę i jestem strasznie zadowolony .Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od nich akwarium zwykłe float, czarny silikon ze wzmocnieniami 70x40x40 zamawiany przez lokalny sklep akwarystyczny, zero jakichkolwiek negatywnych uwag, ale rzeczywiście jakiś szary papier od spodu przyklejony był


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dużym opóźnieniem, ale są :) zdjęcia akwarium od Mycioka z życiem w środku

p.s. tło kleiłem sam - więc jest brzydko

post-22936-0-40467200-1442952309_thumb.jpg

post-22936-0-57024700-1442952310_thumb.jpg

post-22936-0-78044800-1442952311_thumb.jpg

post-22936-0-87836600-1442952312_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - klasa.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem sumpa,wykonany bardzo estetycznie.Także polecam


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem 120x50x50 akwarium guardian czary silikon z wałkiem od Mycioka (słodkie) kupione w Aquario i też byłem zadowolony. Więc polecam.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przywiozłem do domu szkło z kominem, sumpa oraz małe akwarium na dolewkę. Wykonanie pierwsza klasa

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja też mam akwarium od Mycioka, jak gdzieś już pisałem to pierwsze moje tak ładne i tak dobrze wykonane akwarium pod każdym względem polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myciok za***iscie klei

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poooolecam !!!!!! Idealne akwarium . U mnie było spóźnienia kilka godzin gdzie wbrew mojemu zaskoczeniu dostawa gratis do domu . POLECAM !!! .

Konkurencja może tylko pomazyc . A wszyscy wiemy o kogo chodzi ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 95*60*70 z czarnym silikonem kupiłem ponad 2 lata temu wszystko estetycznie wykonane naprawdę polecam jak dorosnę na większy to też u Roberta będę bezpośrednio zamawiał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie akwaria jakie miałem (za wyjątkiem jednego) miałem od Mycioka, a było tego już ze 7sztuk.Jeśli kiedyś miałbym jeszcze coś zamawiać to TYLKO I WYŁĄCZNIE tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma porównanie jakości akwariów od Mycioka do Erybki? Dostałem wycenę z eRybki, wyliczyłem w kalkulatorze na stronie Mycioka i różnica w cenie jest nieduża.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytałem bo do startu mam jeszcze sporo czasu i na razie się dokształcam. W ofercie dostałem czas realizacji 21 dni. Powiedzmy, że 3-5 tygodni nie będzie stanowić problemu - jak już będę chciał startować.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam akwarium i sump od Mycioka - polecam gorąco.

Wysłałem projekt "z grubsza" to idealnie wycięli miejsce na komin uwzględniając poziom wody dzięki temu woda nie podchodzi pod wzmocnienia co przy zastosowaniu korony daje obraz pięknej tafli

Sump praktycznie idealny +/- 2mm. Żeby nie pomyśleć że jestem totalnie stronniczy to oczywiście nie obyło się bez drobnych nieślcisłści ten 1mm w sumpie zaważył że nie zmieściłem 25mm siporaxu na odcinku ok 10cm przegrody między komorami (na pozostałych 40cm się idealnie mieści). Czy 1 mm to dużo każdy musi ocenić sam..

czas wykonania rzeczywiście trochę się przedłużał ale w granicach akceptowalnych dla mnie

Ja jestem bardzo zadowolony ;)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.