Skocz do zawartości
JarekSle

Lampa T5 Aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie na podzielenie się pierwszymi wrażeniami z lampy (10x80W):

1. Estetycznie wykonane.

2. Zaskoczony jestem pozytywnie sztywnością konstrukcji, miałem tu pewne obawy ale niepotrzebnie.

3. O świeceniu wypowiem się jak po przekładce będzie obsadzona docelowymi rurami i minie chwila po przekładce.

4. Głośna, i to bardzo. Wentylatory zasilane są 12V i dmuchają jak szalone. Jak dla mnie to przydałoby się aby w zestawie był zasilacz z możliwością zmiany napięcia. W giessmanie matrix II jaki obecnie mi świeci nad baniakiem jest zasilacz gdzie mam możliwość ustawiania napięcia w zakresie bodaj 5-12V.

Dzisiaj sprawdzę jak wentylatory dmuchają na 9V, może taka wydajność będzie wystarczająca i hałas powinien się znacznie zmniejszyć.

Damian, czy nie zastanawiałeś się aby zastosować jednak trochę elektroniki i sterować obrotami wentylatorów w zależności od temperatury ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie myśleliśmy o zastosowania zasilacza z możliwością regulacji manualnej. Natomiast tylko od 9 do 12V. 6V powoduje że chłodzenie jest za słabe i jest ryzyko że się lampa będzie wyłączać. Dlatego jak chcesz aby chodziła ciszej trzeba ustawić na 9V i będzie dużo ciszej a jednocześnie chłodzenie będzie nadal efektywne.

Sent from phone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przełożyłem regulowany zasilacz od giessmana i na 9V jest dużo ciszej. Obecnie mam na start dojrzewania tylko 4 rury wsadzone to ustawiłem 7,5 V i jest super :-) Jak dołożę rur do 10 szt to dam na 9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy w waszej lampie?przecież są do bani więc po co,do podkreślenia kolorów?przecież według was pod ledami nie ma kolorów.No i brawo lampa lepsza od Ati jak kiedyś węgiel od Rowy he dobre.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na podzielenie się pierwszymi wrażeniami z lampy (10x80W):

1. Estetycznie wykonane.

2. Zaskoczony jestem pozytywnie sztywnością konstrukcji, miałem tu pewne obawy ale niepotrzebnie.

3. O świeceniu wypowiem się jak po przekładce będzie obsadzona docelowymi rurami i minie chwila po przekładce.

4. Głośna, i to bardzo. Wentylatory zasilane są 12V i dmuchają jak szalone. Jak dla mnie to przydałoby się aby w zestawie był zasilacz z możliwością zmiany napięcia. W giessmanie matrix II jaki obecnie mi świeci nad baniakiem jest zasilacz gdzie mam możliwość ustawiania napięcia w zakresie bodaj 5-12V.

Dzisiaj sprawdzę jak wentylatory dmuchają na 9V, może taka wydajność będzie wystarczająca i hałas powinien się znacznie zmniejszyć.

Damian, czy nie zastanawiałeś się aby zastosować jednak trochę elektroniki i sterować obrotami wentylatorów w zależności od temperatury ?

Oczywiście ,że myśleliśmy jednak to miała być lampa nie skomplikowana i prosta w obsłudze oraz serwisie ,czyli prosta wymiana wentylatorów ,zasilacza czy odbłyśników . Główne założenie to było wycisnąć ze świetlówek maksimum ich możliwości i chyba się udało .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek weź chociaż raz coś doczytaj ze zrozumieniem.

czytam czytam i kiedyś mnóstwo dyskutowałem z AF że ledy są do kitu a teraz co piszą że dodatek dla podkreślenia kolorów?przecież według AF pod ledami nie ma kolorów a teraz nagle są kolory?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Coltrane nie próbuj tłumaczyć koledze @Sygenowi to nie ma sensu . Nawet nie do końca zrozumiał co pisałem o ledach i nie mam potrzeby dalej tego tłumaczyć .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Coltrane nie próbuj tłumaczyć koledze @Sygenowi to nie ma sensu . Nawet nie do końca zrozumiał co pisałem o ledach i nie mam potrzeby dalej tego tłumaczyć .

Jasne bo trzeba jakoś teraz z tego wybrnąć że jednak ledy są dobre bo są teraz w waszej lampie lepszej od Ati.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne bo trzeba jakoś teraz z tego wybrnąć że jednak ledy są dobre bo są teraz w waszej lampie lepszej od Ati.

Sylwek wrócił do żywych :thumbup: Brakowało mi tego :smiling:

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA się wysilę bo lubię Sylwka a to że czasami się zagubi to każdemu się zdarza . Otóż nie zrobiliśmy samej lampy led , jest to lampa t5 z dodatkiem ledów i to jedynie niebieskich . Czyli odwieczny problem dla osób posiadających same t5 , jak mieć trochę blików został tu rozwiązany . Ledy są rozłożone w miarę równomiernie na całej powierzchni co daje rewelacyjne efekty nie szkodząc przy tym mieszkańcom zbiornika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy w waszej lampie?przecież są do bani więc po co,do podkreślenia kolorów?przecież według was pod ledami nie ma kolorów.No i brawo lampa lepsza od Ati jak kiedyś węgiel od Rowy he dobre.

Kolega pewnie gruby Hajs od AF dostaje za podbijanie postów :D


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie myśleliśmy o zastosowania zasilacza z możliwością regulacji manualnej. Natomiast tylko od 9 do 12V. 6V powoduje że chłodzenie jest za słabe i jest ryzyko że się lampa będzie wyłączać. Dlatego jak chcesz aby chodziła ciszej trzeba ustawić na 9V i będzie dużo ciszej a jednocześnie chłodzenie będzie nadal efektywne.

Sent from phone

Damian, moim zdaniem nie tędy droga. Przeprojektujcie lepiej lampę na wentylatory 14 cm. Są niesłyszalne przy większej wydajności.

Dodatkowo, dobre i ciche chłodzenie to aktywny nadmuch i aktywny wyciąg. Z moich obserwacji, lampy z chłodzeniem opartym na pojedyńczych wentylatorach umieszczonych centralnie nie utrzymują jednakowej temperatury w całym przedziale lampy. Może zasadnym było by np. zastoswać 4 wentylatory - dwa wdmuchujące i dwa wyciągające, przy zastosowaniu kanałów powietrznych i separowaniu elektroniki od świetlówek?

To takie luźne uwagi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :) Szybcy jesteście :) Tylko napisałem, już zrobiliście :)))))

A poważnie, czytałem ten wątek "z roboty" nie wczytały mi się wszyskie zdjęcia i widziałem jedynie tą z poprzednich stron, z centralnie umieszczonymi wentylami...

Jak są po 4 sztuki, to ja bym wstawił 14 cm, zwłaszcza że i tak osłony są robione niezależnie. Mam takie 4 szt. 14 cm w szczelnej lampie 4x54 t5 i 4 moduły led maxpecta po około 70W każdy (jak dobrze pamiętam). Cała elektronika jest tam zamknięta. I nie grzeje się.

Pomyślcie też nad zasadnością założenia na wlotach jakiejś gąbki czy innego delikatnego filtra, demontowalnego z zewnątrz. Moja poprzednia lampa nie ma tego i działa jako znakomity odkurzacz. Zdziwili byście się ile może zgromadzić kurzu...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z osób które mają lampę lub producent/sprzedawca opisać jak wygląda sterowanie w tej lampie? Jest jakiś wbudowany komputer jak w diunie? Czy świetlówki są załączane parami? Po ile sztuk? Czy ledy maja jakąś regulację?


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z osób które mają lampę lub producent/sprzedawca opisać jak wygląda sterowanie w tej lampie? Jest jakiś wbudowany komputer jak w diunie? Czy świetlówki są załączane parami? Po ile sztuk? Czy ledy maja jakąś regulację?

Lampy nie mają wbudowanego żadnego sterowania . W lampie t5 są dwa kable i tak np. lampa 6 ma załączane rury 4/2 . W wersji z led jest trzeci kabel do włącz/wyłącz led także bez sterownia . U mnie lampa pracuje na 3 sterownikach czasowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za tyle kasy spodziewałem się czegoś konkretnego .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za tyle kasy spodziewałem się czegoś konkretnego .

Pozdrawiam

Dokladnie. Wczesniej w temacie palnalem glupote, piszac, ze w porownaniu z ATI czy PS to fajna konkurencja. Bo to zadna konkurencja. To produkt o conajmniej dwie polki nizszy, ale moze niektorym wystarczy. Zalatal dziure na akurat takie a nie inne potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie , to jest lampa zrobiona na potrzeby własne firmy i z taką myślą była zaprojektowana . Sprzęt ma świecić i przekładać swoja moc na zbiornik . Jest wiele lamp na rynku które mają różne programy i oczywiście klient ma wybór . W tym wypadku nie o to chodzi , lampa mam być prosta , skuteczna i niezawodna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie , to jest lampa zrobiona na potrzeby własne firmy i z taką myślą była zaprojektowana . Sprzęt ma świecić i przekładać swoja moc na zbiornik . Jest wiele lamp na rynku które mają różne programy i oczywiście klient ma wybór . W tym wypadku nie o to chodzi , lampa mam być prosta , skuteczna i niezawodna .

Witam

Lampa jest zbyt prosta , nie ma nawet timera , to co trzeba dokupić osobno?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lampa jest zbyt prosta , nie ma nawet timera , to co trzeba dokupić osobno?

Pozdrawiam

Oczywiście jak w każdej lampie bez sterowania nie ma takiego obowiązku , można wyłączać ręcznie z prądu :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że myśleliśmy jednak to miała być lampa nie skomplikowana i prosta w obsłudze oraz serwisie ,czyli prosta wymiana wentylatorów ,zasilacza czy odbłyśników . Główne założenie to było wycisnąć ze świetlówek maksimum ich możliwości i chyba się udało .

Tak jak pisałem, wczoraj wieczorem zamieniłem zasilacze i ten 12V poszedł do giesmanna (8x80), oczywiście zrobiło się głośniej, bo tam chodziło na 7,5 V, innych zmian nie zauważyłem bo już świeciła 4 rurami. Dzisiaj po pracy patrze na baniak (palą się wszystkie rury) i ewidentnie jest jaśniej w baniaku, macam lampę - i jest odczuwalnie chłodniejsza.....

Różnica na moje oko jest znaczna. I tak to się okazało, że przez ograniczanie generowanego hałasu nie dawałem się wykazać lampie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę to będzie widać po konsumpcji Ca, Kh, Mg a nie "na oko"


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.