Skocz do zawartości
krzlew

sera siporax wysokie P

Rekomendowane odpowiedzi

post-10308-0-17255000-1482180216_thumb.jpgpost-10308-0-96226500-1482180233_thumb.jpg

wyczytałem na forum ,ze ktoś dokładał siporaxu i mocno podskoczyło po4 nie pamiętam od kogo temat .

kupiłem siporax zalałem RO tds 0, P 004, i zmierzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ta sama woda/ilość którą wlałeś ? czy zmieniałeś - bo w takiej ilości wody taka ilość siporaxu i taki poziom to raczej "pikuś"

zmień wodę ze2x (wypłakuj) i zmierz jeszcze raz

jak poziom się utrzyma to już nie będzie "pikuś" a problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax jest oczywiście nowy , i wcześniej już był płukany dwa razy w dziesięciolitrowym wiaderku jest 5 litrów wkładu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz to w 500L to przyrost będzie niemierzalny .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja o tym pialem... u mnie jest 50 l nowego siporaxu uz ponad 2 mce i po4 mam wysokie...system to ok 1000l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten siporax to jakaś ściema i tania podróbka


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobre płukanie nie usunie tych fosforanów? Bo może to po prostu jakiś kurzy czy inny brud?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu wymoczył wszystko i przepłukał

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jesteś w stanie wypłukać dokładnie tych kanalików. Wydaje mi się że to resztki organiki które zaległy w otworach siporaxu. Sam sporax nie zbije fosforanów - robią to bakterie które dopiero na nim się osadzą. Dopiero po dodaniu bakterii te resztki będą rozłożone i kanaliki wypełnią żywe bakterie.

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil skąd resztki organiki w kanalikach siporaxu ?

Jak działa siporax i bakterie, to raczej autor doskonale wie ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd resztki organiki to nie mam pojęcia - ale uważam że jest taka opcja że to właśnie w nich coś siedzi co dopiero bakterie muszą przetrawić :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale siporax raczej zbije NO3 niż fosforany

siporax jest narzędziem - bazą o wysokiej porowatości, którą stosujemy w akwarium dla zwiększenia powierzchni do skolonizowania przez bakterie nitryfikacyjne, które to dopiero... i no3 i po4...

pozdrawiam

luft

no ciekawa sprawa, aż wykonam sam test na nowym siporaxie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporax jest narzędziem - bazą o wysokiej porowatości, którą stosujemy w akwarium dla zwiększenia powierzchni do skolonizowania przez bakterie nitryfikacyjne, które to dopiero... i no3 i po4...

pozdrawiam

luft

no ciekawa sprawa, aż wykonam sam test na nowym siporaxie

To że jest narzędziem to ja wiem. Miałem na myśli, że przy wysokim poziomie PO4 ratujemy się głównie absorbentami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest narzędziem to ja wiem. Miałem na myśli, że przy wysokim poziomie PO4 ratujemy się głównie absorbentami

Albo ograniczamy obsadę pływaków i mało karmimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ,ze sprzedawcą ,mówi ze produkt oryginalny Sera made in germany .

Ma kontaktować sie z przedstawicielem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ósmy dzień płukania minimum cztery razy na dobę PO4 025!!!! WTF

witek2000 napisz na pw grzie kupiłeś to scierwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na priw ? , powinno sie powiedzieć na forum gdzie taki szajs sprzedają.

Krzelew ja mam 8 l siporaxu ,ale nie pomyslałem by sprawdzić parametry przed włożeniem do sumpa .Prośba pisz cały czas czy cos się zmieni w parametrach . Ludzie tyle kasy płaca a okazuje sie że to zwykłe g--no i trzeba miesiąc moczyć zanim nada się do akwa.

Ja kiedys dołożyłem 2 l sery do obiegu i skoczyło mi po4 zastanawiałem sie dlaczego ,dołozyłem Rowy i troszke spadło.

A tak apropo sprzedawcy wydaje mi się że to on powinien sie zainteresować i dowiedzieć sie w sera germany czy u przedstawiciela co dostaje za towar do sprzedania i czym handluje Wygląda tak że ja sprzedam kasa się zgadza a resztę mam w d--pie? .dalej to martw się ty kliencie .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sprawa z siporaxem? Dalsze płukanie coś dało? Producent coś odpowiedział? Do mnie w środę przyszły 2l siporaxu 15mm. Wypłukałem 2 razy w RO i później zostawiłem zalany na 24 godziny. Po tym czasie w czwartek z ciekawości zmierzyłem PO4 i poziom wyszedł niewykrywalny więc złoże trafiło do sumpa.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dziesiątym dniu płukania P około 015, odechciało mi się łażenia z wiadrem i włożyłem do sumpa mam nadzieje ,ze bakterie sobie poradzą .

Siporax od innego sprzedawcy tez miał po4

Czekam na odpowiedz producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie -...ja swoje 50 l kupilem na ebayu w Niemczech -jako nowe oryginalne zapakowane pudlo MADE IN GERMANY.

Jednak nie zrobilem testow PO4 - do glowy mi nie przyszlo ,ze tak "czyste"szklo moze oddawac fosforany...

Poprostu skojarzylem fakt podniesienia Po4 w akwarium z faktem wlozenia do nowego sumpa zloza siporaxu...pozniej mi sie przypomnialo ,ze zbieglo sie to tez z zakonczeniem kuracji lekowej na ospe (POLYP LAB MEDIC)..

tak wiec teraz nie wiem skad taki drastyczny skok po4 w zbiorniku ,bo :

-zmienilem sumpa

-dodalem 50l siporaxu

-skonczylem kuracje lekiem

I to wszystko praktycznie w jednym czasie.....

Korale znosza dzielnie wysokie Po4 - ja laduje co tydzien ok 300-400ml FO36 i zbijam z okolic 0,5! do 0,24!

Teraz zakupilem pelletki i zaczne krecic....bakteri leje podwojone a nawet potrojone dawki....

Na szczescie na wiosne zmieniam system na wiekszy i mam nadzieje ,ze do tego czasu poradze sobie z Po4

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja drogą to tak odskoczę od tematu. Cena w Polsce za 10l to 450zł, a w Niemczech za 98 euro jest 20l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.