Skocz do zawartości
Cichyppg

Problem z dino i cyjano. Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kostkę 200l. W kostce 25kg skały i 15 kg piachu. Zasolenie 1.024. Woda po rodi 000ppm sprawdzane kilkoma tds-ami. Sol AF Reef Salt. Falowniki 1x6000l 1x 3000l. Światło led 180w. Akwarium stoi rok.

Ostatnio mam problem z cyjano a teraz wywalilo dino. Pytanie czy po dołożenia 5kg piachu akwarium mogło znów zacząć dojrzewać ? Narazie nie stosuje chemiclin a bo nie widzę większego sensu. Próbie stworzyć cyjano konkurencję i leje co 4 dni po 40ml bakteri które kiedyś mi pomogły są to najzwyklejsze bakterie Bactoactive. Świece w akwa ogólnie po 10h od 10 do 22. Nie mam pojęcia co jeszcze zrobić by się tego cholesterolu pozbyć. Po ostatnich pomiarach wykrywane jest tylko NO3. Kh utrzymuje na poziomie 9 i zastanawiam się czy jeszcze podnieść i czy nie odbije się to na zdrowiu korali i ryb oraz całej reszty obsady. W panelu mam jeszcze wrzucony grys koralowy dla bakteri. Euphylia rozwija się świetnie. Milka ma ewidentny stożek przyrostu i pnie się do góry, montipora czerwona rośnie, pavona zielona i czerwona rośnie, calustrea pompuje się niesamowicie, rhodactisy także świetnie rosną a ciągle pojawia się te cyjano. Ostatnio cały piasek był zalesione cyjano aż do samego dna a warstwę mam ok 7cm na całej powierzchni. Ukwiał coś ostatnio swiruje bo nie pokazują się cycki tylko są cienkie polipy. Nie wiem czy to nie jest wina soli bo spotkałem się z opiniami ze sole AF są daremne i lepiej przejść na crystal. Proszę o porady jak mogę wspomóc walkę z cyjano. Od razu mówię że odsysanie jest bezskuteczne ponieważ cyjano nie tworzy grubej warstwy a tylko tak jakby pyłek ale wchodzi mi coraz bardziej na skały a nie chce żeby skala padla.b0c66fe4fe7db4c7e9919a6301a5f6e4.jpg

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dołożyłeś piachu - więc możliwe że dlatego "wywaliło" , poza tym piasku masz za dużo ... 2-3cm w zupełności wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze piach dojrzewa po dodaniu ponownie i nic z tym nie zrobisz. 


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przystało czekać. Co do PO

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Czyli przystało czekać. Co do PO to tak jak pisałem wyżej jest niewykrywalne tylko NO3 mam podwyzszone

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka





Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem czekać i obserwować.

A parametry wody swoja drogą i współczynnik.

zobacz jeszcze testy nh i no2 czy nic się nie rozkłada i z cyklem ok jest. 

a jakieś ślimaki masz do kopania i do glonów


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaków mam sporo. Zaraz sprawdzę pozostałe parametry ale myślę że też będą ok. Zmniejszyła święcenie do 6h. Zobaczymy czy coś pomoże :-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w te parametry nie wierzył. W zerowe po4 i wykrywalne, podwyższone no3 tzn. ile? Lub coś jest z solą, bo były opisywane przypadki, że w akwarium zrobiło się brązowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No od czasu gdy przeszedlem na na sól AF mam problemy. Teraz się nasililo prawdopodobnie z powodu piasku. Na dzień dzisiejszy zauważyłem ze cyjano stoi w miejscu i tak jakby troszkę jest jaśniejsze. Możliwe ze bakterie się namnozyly i powoli wyjadaja węgiel z wody (oby). Glony nitkowate z tylnej szyby znikają i to w zastraszającym tepie. W sobotę jeszcze zrobię sobie ten współczynnik Redfielda i zobaczymy co z tego mi wyjdzie. Jeszcze się zastanawiam czy jest wogole sens wrzucania chemicleana jak one się tak będą cofać bo szkoda by mi było wybić bakterie z wody a zapewne jak niszczy całą organike to bakterie pójdą na odstrzal.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja w moim zbiorniku wygląda następująco 5761d0e30ca4995db91791ef22211003.jpg

Wydaje mi się ze jest poprawa porównując poprzednie zdjecie

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do pierwszego zdjęcia to widać delikatną poprawę. Ja jestem przeciwnikiem używania chemii, jak można bez. Tylko będzie to dłużej trwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narazie na samych bateriach jadę i reguluje kh. Dzisiaj sprawdzałem NO3 i spada powoli było 5mg/l a jest 2mg/l. Kh podtrzymuje na 9

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy fioletowej soli. Zmieniłem sól na inną , babeczka kopiąca i po problemie. Piasek biały ,że kuje w oczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też chyba z tej soli zrezygnuje bo nie tylko ja z nią mam problemy

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ja ludzie związani z AF najeżdżali na BT, że można na niej baniak wysadzić, a jakoś nikt ostatnio nie pisze, że ma jakieś problemy z BT. O problemach z akwarium, to ostatnio piszą użytkownicy AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrąca w dyskusję ale wszystko wskazuje na to, że sam mam problem z prochami do ballinga AF. Może polecicie jakiegoś pewniaka?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz pewniaka to fauna marin


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moje problemy  z dino i cyjano w poprzednim zbiorniku zaczęły się po przesiadce na sól AF z IO. Nie winię producenta, ale... taki to dziwny zbieg okoliczności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie tu nie straszyć, właśnie po roku używania RS przesiadłem się na AF. Narazie trzy podmiany i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku jadę na AF soli. Problem się pojawił jak z tej firmy zacząłem lać ballinga.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że się wtrąca w dyskusję ale wszystko wskazuje na to, że sam mam problem z prochami do ballinga AF. Może polecicie jakiegoś pewniaka?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka




Kto robi lepsze prochy jak nie sam Hans Werner Balling ;-)

http://www.tropic-marin.com/riff/original-balling-components/

Tylko tego używam od początku i jestem bardzo zadowolony.



Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości czym tak bardzo różnią się od prochów cz.d.a. ? Zawierają dodatek mikro i makro elementów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości czym tak bardzo różnią się od prochów cz.d.a. ? Zawierają dodatek mikro i makro elementów ?


Szczerze..nie analizowalem tego szczegółowo a cena też nie jest jakaś wygórowana. Postawiłem na prowadzenie akwarium tylko na produktach Tropic Marine. Sól suplementy pokarmy itd. Dzięki temu że używam produktów jednej firmy mam święty spokój z akwarium... wszystko ładnie rośnie zero plag i problemow.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niczym ewentualnie odczynniki CZDA sa lepszej jakości nawet bym obstawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie niczym ewentualnie odczynniki CZDA sa lepszej jakości nawet bym obstawiał


Być może, tego nie wiem
Jak to mówią.. ."zwycięskiego składu się nie zmienia" skoro jest dobrze to nie muszę kombinować żeby było lepiej..

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.