Skocz do zawartości
Uri

Dojrzewanie zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .Wystartowałem na suchej skale i piasku woda   zasilona Red Sea Zalz  zbiornik sterylny zero życia podałem w ciągu tygodnia bakterie  firmy JBL i dolewam po 2ml produkt firmy Sea NO3PO4X światło mam zapalone przez 6 godzin .Nie mam więcej bakteri  .Czy bakterie rozwiną sie w zbiorniku wogóle czy poprostu dojrzewanie bedzie trwało o wiele dłużej Nie zrozumcie mnie zle zbiornik moze spokojnie dojrzewać nie mam parcia na szkło chce tylko wiedzieć czy proces trwa czy stanoł w miejscu .Dzis 7 dzień i amoniak na 1 NO2 0 NO3 0 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jaka to byla skala, sucha rrr czy zywa ale wysuszona.

Moze byc tak ze bakterie nie maja co jesc i zdechna a czesc odpieniacz zabije, poczekaj na glony i sprawdzisz parametry wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,jezeli masz amoniak 1 a NO2 0,to znaczy ze akwarium jeszcze nie "zatrybilo" i przydaly by sie jakies bakterie nitryfukujace...Dojrzewanie przechodzi dosc roznie o innych osob,ale natura w koncu zrobi swoje...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi uzbroje sie w cierpliwość i poczekam zakupiłem bakterie i pare innych rzeczy ale jeszcze dwa tygodnie zanim do Polski pojade Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mógł, to weź od kogoś, z dojrzałego baniaka, garść piachu z dna. Z tymi wszystkimi syfami, detrytusami i innym życiem. Bioróżnorodność to podstawa!

NO3PO4X odstaw. Nie jest potrzebne, chyba, że traktujesz to jako pożywkę dla bakterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zakładałeś na żywej skale? Dojrzewanie rozpoczęło by się praktycznie od razu. Różne niechciane żywe organizmy i tak zawitają w Twoim akwarium. Chodziło o cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eChodziło o to że nie mam od kogo mieszkam i pracuje w ks Luxemburg a tu nie ma za dużo morszczakow ja nie znam żadnego zestaw kupiłem przypadkiem od Niemca M 60 Sea 91 litrów ze suchą skałą i piaskiem do tego dostałem pokarmy dla korali i rybek  testy kropelkowe wszystkie oprócz MG Ca Mam akwarium słodkowodne ale piasek z niego sie nie nadaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowałem na żywej skale i suchej.Na suchej to glony rosły prawie rok i to w postaci łąki.Po tym okresie jest w porządku i glonów nie mam wcale.

Bakterie to podstawa.Dłużej to potrwa na suchej skale zanim zbiornik zaskoczy .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomasz19 napisał:

Startowałem na żywej skale i suchej.Na suchej to glony rosły prawie rok i to w postaci łąki.Po tym okresie jest w porządku i glonów nie mam wcale.

Bakterie to podstawa.Dłużej to potrwa na suchej skale zanim zbiornik zaskoczy .

nie jest regułą, że na suchej glony hulają w takich ilościach i tak długo.

Za każdym razem startowałem na suchej i ani razu nie miałem takiego problemu, choć o to nie podobnych przypadkach słyszałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było chociaż trochę piasku i wody z działającego zbiornika załatwić, wszystko poszło by znacznie szybciej. ale skoro jesteś cierpliwy to nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie przesadzam z bakteriami właśnie minęło 14 dni  woda mętna od 4 dni podaje po 2ml bakterii co dziennie i pożywkę 3ml NH4 1 NO2 O  NO3 0 PH 8,2  KH 8 tem 25 st .Odpieniacz  Tunze 9004 chodzi na okrągło ale za dużo nie zbiera ustawiony na mokro w panelu dodatkowo wata wymieniana co 3dni nie widać zabrudzeń i zwiększyłem natlenianie poprzez  wyciągnięcie rurki pompy obiegowej aby uderzała woda o taflę i czekam czekam Bo cierpliwość jest cnotą 

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz zakwit bakteryjny ,jeśli woda jest mętna ?za duzo bakterii to tez nie  dobrze :P


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przesiadce zrobiłem to samo, chyba przedobrzyłem z bakteriami i woda po drugiej dawce bakteri zrobiła się tak mętna ,że na 60cm nie było widać ,dzisiaj po jakiś 10 dniach już jest lepiej ale delikatne mleko dalej trzyma , najlepiej działa podkolanówka na spływie :) ,codziennie nowa i powoli zmętnienie zanika ,


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestane podawać bakterie na jakiś czas 7840224_IMG_4510.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uri nie chcę się wymądrzać ale pomyśl czy naprawdę chcesz mieć tak ułożoną skałę. Może lepiej coś przestrzennego? będzie lżej wyglądało, będą kryjówki dla ryb i więcej miejsca na korale. Ale jestem tylko skromnym czytelnikiem forum, który akwarium dopiero zakłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz jednak na tą chwilę to w akwa nic nie widać takie mleko że mi ta skala wogóle nie przeszkadza a i tak pierwsza z prawej bedzie pobita na małe skałki dla korali  Nic narazie nie dotykam dolewam wodę bakterii nie podaje watę co dwa dni wymieniam i czekam czekam aż skale znowu zobaczę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie minęło dobre 1,5msc akwarium dojrzewa od dwóch tyg dolewam bakterie Biodigest Prodibio Parametry 

PH 8.2 KH 7  NO2-0. NO3-0 NH3  -0,2  PO4- 0,5 CA  Mg brak narazie testów .Cze te zabrudzenia na szybie to8147229_IMG_4694.JPG okrzemki ?

18147230_IMG_4695.JPG

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej fotce to trochę wygląda na glon wapienny.

Okrzemków nie widać.

Cykl azotowy Twojego zbiornika jeszcze się nie skończył bo testy wykazują amoniak.

Fajnie że jesteś cierpliwy. Ta cecha to połowa sukcesu w tym sporcie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz czyli czekam dalej kiedy nadejdą plagi troszkę to dziwne czekać na plagi gdy wszyscy ich sie obawiają ale juz tak jest .Poczekam teraz ze dwa tygodnie i zobaczę  jak testy wypadną narazie robię tylko dolewki  bez podmian  dopóki zbiornik sie nie ustabilizuje .A z tym zielonym nalotem na szybach walczyć czy pozostawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony nalot to sygnał że biologia ruszyła.

Szybki warto czyścić, będzie lepiej widać co się dzieje.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi glony po 2 tygodniach od zalania wyskoczyły poczekałem jeszcze 2 tygodnie i wpuscilem krabika czerwononogiego i jezowca globusa czyszczą super potem miałem okrzemki ale po tygodniu zanikły i dino też było pomogło wyłączenie światła przez 3-4 dni był tylko tryb nocny i też zanikło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tez przedobrzyłem z bakteriami bo woda strasznie mętna od 1.5 tygodnia .. wrrr  dłygo musze czekać az ta woda sie wyklaruje ? czy mozna kupić jakieś specyfiki na ten zakwit bakteryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.