Skocz do zawartości
Przemek

Althea T5 - nowość w ofercie Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wspominałem w wątku o lampach Diuna przyszedł czas na nasze prezentację naszego najmłodszego dziecka :-) Przedstawiamy lampę T5 - Althea.

Przystępując do produkcji nowej lampy wzięliśmy pod uwagę kilka rzeczy, które należało koniecznie uwzględnić:

Po pierwsze - lepsze chłodzenie

Po drugie – cicha praca

Po trzecie - wyginające się pod wpływem temperatury szyby ochronne

To co najczęściej przewija się w komentarzach akwarystów nt użytkowania lamp to właśnie wady wynikające z przegrzania się lampy oraz uciążliwość wymiany wentylatorów, co wiązało się z odsyłaniem lampy do serwisu.

Kluczem do sukcesu było znalezienie odpowiednich wentylatorów i umieszczanie ich w obudowie w odpowiednim miejscu. Nie oszukujmy się - każde urządzenie może się zepsuć – możemy stosować coraz bardziej zaawansowane podzespoły ale nie wyeliminujemy usterek w 100%.

Pomyśleliśmy więc tak: zastosujemy ciche i wydajne wentylatory ale z możliwością łatwej wymiany przez samego użytkownika.

Wierzę, ze nasza Althea spotka się z dobrym przyjęciem i że będzie Wam dobrze służyć. :-)

 

A oto kilka suchych technicznych faktów:  

Dostępne modele:

Althea 8x24W, 8x39W, 8x54W, 8x80W

Althea 6x24W, 6x39W, 6x54W, 6x80W

1. Sterowanie

Głównym sercem lampy jest nowoczesny sterownik pracujący z wbudowanym modułem WiFi oraz USB (w celu aktualizacje oprogramowania). Dedykowane aplikacje (iOS/Android) umożliwiają:

- niezależne ustawienie czasów włączenia/wyłączenia każdego z czterech kanałów lub  trzech kanałów w wersji z 6 świetlówkami

- ustawienie wydajności wentylatorów w trybie manual - lub w trybie AUTO gdzie sterownik utrzymuje temperaturę ok. 38 stopni na wyjściu powietrza z lampy.

Dodatkowo aplikacja umożliwia ustawienie czasu żywotności świetlówek w wyniku czego lampa poinformuje użytkownika o potrzebie wymiany konkretnej pary świetlówek gdyż ich rzeczywisty czas pracy uzależniony jest od czasu pracy danej pary świetlówek w ciągu dnia.

2.Chłodzenie

Do kontroli temperatury użyto bardzo precyzyjny cyfrowy czujnik temperatury, który umieszczony jest w komorze świetlówek. Do chłodzenia użyto 3 ultraciche wentylatory o średnicy 120mm i prędkości obrotowej 1200obr/min(płynnie regulowana przez sterownik). Dzięki dużej średnicy wentylatorów oraz ich dużej znamionowej wydajności lampa jest niezwykle cicha. Zastosowanie silikonowych amortyzatorów pośredniczących zapobiega przenoszeniu drgań na obudowę lampy. Dostęp do komory z wentylatorami jest bardzo łatwy i zapewniony jest bez rozkręcania całej lampy.

3. Zasilanie

Lampa wyposażona została w nowoczesne przekaźniki typu Solid State Relay, balasty firmy BAG electronics(lub HEP w zależności od rynku na który przygotowywana jest lampa). Posiada jeden kabel zasilający(dla świetlówek jak i elektroniki/wentylatorów) dzięki czemu estetycznie prezentuje się nad akwarium.

4. Światło

Zastosowane odbłyśniki paraboliczne wykonane z materiału MiroSilver firmy Alanod gwarantują najwyższy współczynnik odbijalności światła. Użycie 3mm szyby akrylowej z mocowaniem zabezpieczającym wyginanie się plexi pod wpływem temperatury dodatkowo zabezpiecza świetlówki/odbłyśniki przed przypadkowym zachlapaniem i gwarantuje właściwy przepływ powietrza wewnątrz lampy.   

Aktualnie gotowe jest oprogramowanie na iOS(dostępne a AppStore), intensywnie pracujemy nad aplikacją dla systemu Android.

pozdrawiam

Przemek Cybulski althea_1.jpgalthea_4.jpg

althea_3.jpgalthea_2.jpgalthea_6.jpgalthea_5.jpgalthea_7.jpgalthea0.PNGalthea2.PNGalthea1.PNGalthea3.PNG

althea4.PNG


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio na stronie była możliwość zamówienia uchwytów na akwarium,żeby lampy nie wieszać.

Czy  dalej aktualne ?

Są to uchwyty na wymiar ?

Pozdrawiam

Mateusz 


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wszystko co mnie denerwuje w Diunie jest rozwiązane w nowym modelu.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli Rafał?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Wentylatory które trudno się wymienia i czyści. (po czasie zaczynaja być głośne)

-wyginająca się plexi od temperatury

-brak oprogramowania na komórkę

-wtyczka usb i połączenie WIFI, Bluetooth czasem sprawiał problemy w konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,interesuje się zakupem tej lampy w konfiguracji 6x39,czy ktoś  jej uzywa? i moglby sie wypowiedziec na jej temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś pół roku i nie narzekam dość solidnie wykonana ,obsługa z telefonu ,wentylatory ciche ,mogła by być jeszcze ściemnialna .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2018 o 23:04, hartek napisał:

Ja mam jakieś pół roku i nie narzekam dość solidnie wykonana ,obsługa z telefonu ,wentylatory ciche ,mogła by być jeszcze ściemnialna .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dzieki za info,bylem przekonany ze jest sciemnialna,czyli wybor pada na ati 6x39 sciemnialna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem rzadkim gościem tego forum ale tym razem postanowiłem podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi opisywanej powyżej lampy Althea. 

Od niedawna stałem się jej użytkownikiem i jestem MEGA zadowolony! 

Jak to na początku bywa były pewne trudności, które wynikały bardziej z mojego nie ogarnięcia tematu oprogramowania i sparowania urządzenia (telefonu z lampą). Po krótkiej konsultacji z Tomkiem z serwisu wszystko stało się proste i banalnie łatwe. Lampa bardzo dobrze reaguje na oprogramowanie i bez oporów wykonuje programowane polecenia.  Wentylatory zamontowane w w/w lampie są bardzo ciche - w zasadzie niesłyszalne. Bardzo dobrze chłodzą lampę. W zasadzie obudowa lampy jest zimna - nie wykazuje żadnych tendencji do nagrzewania się. Całość wykonana jest bardzo estetycznie, a co ważne z dobrym i szybkim dostępem do świetlówek. 

Teraz w zasadzie to co najważniejsze czyli oświetlenie zbiornika. Ja posiadam akwarium typu "kostka" 70x70 xh60. Do tego wystarczającym oświetleniem (może trochę nadwyrost) jest właśnie wybrana przeze mnie lampa Althea 8x24W T5. Pięknie doświetla cały zbiornik. Widzę dużą różnicę pomiędzy starą lampą (chińczyk bez wentylacji), a obecną.  Nie mam pojęcia czy  to zasługa innych odbłyśników, czy wspomnianego chłodzenia w/w lampy, a przez to innego świecenia świetlówek ale zbiornik zaczął nagle wydawać się być "pomalowany" zupełnie innymi kolorami. Korale stały się być bardziej napompowane, nasycone. Mam wrażenie jakbym odkrył na nowo swój zbiornik ale teraz w wymiarze 3 D.

Reasumując, czy polecam - polecam. Ja jestem pod dużym wrażeniem wykonania, pracy lampy, a co najważniejsze efektu oświetlenia mojej "kropli oceanu". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam prośbę , gdzie znajdę nowsze stery na android do Althea Hybrid . 

Mam wersję 1.42a 

Świecę od paru godzin . 

Lampka - zacna . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.