Skocz do zawartości
snochems

760l Damiana :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Strasznie długo mnie nie było na forum od 2014 r. Od tego czasu sporo się zmieniło w moim zbiorniku było już 200 l, 500, i teraz jest prawie 800.

 

http://RwWnKu.jpg

 

Jeżeli chodzi o zaplecze to:

-Pompa obiegowa Jebao Jecod DC 6000, mam również mocniejsza pompę Red Dragona, ale według mnie za mocno targa :D

-Pompy cyrkulacyjne to dwie Tunze 6055 z kontrolerem 7092 do tego jeszcze pomocnik Aqua Medic EcoDrift 8.1

-Odpieniacz Beast 1200

-System Trop Tronic UVC

-Reaktor ATB KD 150B

-IKS Aquastar

-Siemens Logo 230 Volt

cgj00e.jpg

 

Jak są jakieś sugestie pytania to serdecznie zapraszam :)

 

Edytowane przez snochems (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Arturro napisał:

Piękny dojrzały zbiornik, musisz z wielka przyjemnością przed nim zasiadać.

Rybki nie lubią pozować :lol:, są jakieś ?

 

 

Hehe, pewnie, że są ale nie przepadają za pozowaniem.

eQqpBQ.png
brdIlH.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik 

Też nabyłem takiego różowego quadri to zmienił się na bardziej czerwonego przy moim oświetleniu.  A pompkę RD możesz rozdzielić by-passem na jakieś filtry przepływowe by zmniejszyć ilość powracającej do akwarium wody i zmniejszyć efekt pralki w akwarium - ja mam tak zrobione że zasilam nim dodatkowo 3 filtry przepływowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, fajnie... mi się bardzo podoba taka "ściana skały" -zarośnięta miękasami /uzupełniona lps-ami/ ...

zdecydowanie coś innego niż akwa  z sps-owymi patykami , no ale wiadomo - rzecz gustu :yes

... a tych rybek , to faktycznie troche mało :(

wydaje mi się że przy obsadzie takich mniej wymagających korali - mógłbyś pozwolić sobie na troche liczniejszą obsade rybolii ..


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ura napisał:

Piękny zbiornik 

Też nabyłem takiego różowego quadri to zmienił się na bardziej czerwonego przy moim oświetleniu.  A pompkę RD możesz rozdzielić by-passem na jakieś filtry przepływowe by zmniejszyć ilość powracającej do akwarium wody i zmniejszyć efekt pralki w akwarium - ja mam tak zrobione że zasilam nim dodatkowo 3 filtry przepływowe.

Fajny pomysł myślę, ze po przeprowadzce zrobię tak jak mówisz, zawsze akwarium na tym zyska :)

5 minut temu, T.TOM.T napisał:

fajnie, fajnie... mi się bardzo podoba taka "ściana skały" -zarośnięta miękasami /uzupełniona lps-ami/ ...

zdecydowanie coś innego niż akwa  z sps-owymi patykami , no ale wiadomo - rzecz gustu :yes

... a tych rybek , to faktycznie troche mało :(

wydaje mi się że przy obsadzie takich mniej wymagających korali - mógłbyś pozwolić sobie na troche liczniejszą obsade rybolii ..

Rybki będą, będzie tez "przycinka" obecnych korali i zakup nowych. Jednakże za miesiąc się przeprowadzam i muszę rozwiązać kwestie logistyczną przeprowadzki zbiornika.  Szczerze powiedziawszy boję się niezmiernie i jak byście mieli jakieś rady to z chęcią posłucham.

Jak na razie zakupiłem, 15 wiaderek, 15 styroboxów, zbiornik 1000L na wodę oraz hydrofor do szybkiego spuszczenia i zalania zbiornika. Głównie boję się o temperaturę wody, jest to prawie 1000l i jak wiadomo zbliżamy się do pogody gdzie wiadomo nie bedzie cieplej i woda może się po prostu za bardzo wychłodzić. 

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydrofor ? 

a nie lepiej mocna pompa po prostu akwarystyczna, w hydroforze pełno złączek i innych elementów które mogą oddać do wody syfy, dodatkowo może być smar na uszczelkach i membranie :( .

Zwierzaki najlepiej w sytroboxach, w wiadrach mogą zmarznąć, no chyba że wieziesz swoim samochodem i masz ustawione mocne grzanie w samochodzie.

Najlepiej podzielić korale i sprzedać nowym nabywcom przed przeprowadzką - te nadwyżki, a to co chcesz przewozić to w worki i sytroboxy, albo w wiadra i w cieple przewozić. 

 

Możesz wystartować nowy zbiornik na miesiąc przed przeprowadzką by wystartować filtrację ? czy raczej odpada? tak by było najlepiej by wystartować biologię w pustym nowym akwarium - ewentualnie z żywą skałą i częścią piasku i po wystartowaniu cyklu azotowego przenieść korale i ryby, zaszczepić filtry w nowym akwarium i poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno to hydrofor do wody pitnej, powinno być ok. Pompy akwarystycznej nie dam rady użyć ponieważ wodę murze wpompować na 2 piętro a nie widzi mi się bieganie z wiaderkami :P

 

Tak też zrobię, cale życie pójdzie do styroboksów. 

 

Jeżeli chodzi o odpalenie zbiornika to niestety nie da rady, muszę przenieść cały mój sprzęt w jeden dzień. Będzie przy tym pracowało 7 osób mam nadzieje, że wszystko pójdzie sprawnie. Myślisz, że w innym wypadku wszystko może pójść do  "kosza" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, snochems napisał:

Podobno to hydrofor do wody pitnej, powinno być ok. Pompy akwarystycznej nie dam rady użyć ponieważ wodę murze wpompować na 2 piętro a nie widzi mi się bieganie z wiaderkami :P

 

Tak też zrobię, cale życie pójdzie do styroboksów. 

 

Jeżeli chodzi o odpalenie zbiornika to niestety nie da rady, muszę przenieść cały mój sprzęt w jeden dzień. Będzie przy tym pracowało 7 osób mam nadzieje, że wszystko pójdzie sprawnie. Myślisz, że w innym wypadku wszystko może pójść do  "kosza" ?

 

To fakt 1000l w wiadrach to by zajmowało masę czasu :(  

W takim razie jeśli chodzi o filtrację to po prostu przenieś całość z starego zbiornika - tj złoże biologiczne, skałę, wodę. Masz sporo miękasów więc raczej tragedii nie będzie :) Nie wiem tylko jak z piaskiem czy przenosić uprzednio wypłukany w solance czy raczej odpuścić - tutaj musiał by się wypowiedzieć ktoś z większym doświadczeniem, w piasku mogą być strefy beztlenowe które można naruszyć i uwolni się H2S - jeśli jest gruba warstwa piasku, dodatkowo można naruszyć złogi detrytusu gdzieś w głębi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium, ta ściana skały z koralami robi wrażenie. Możesz napisać ile lat funkcjonuje, jakie ma wymiary i czym tam świecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hernio napisał:

Bardzo fajne akwarium. W moim upodobaniu. Pozdrawiam :)

Dziękuje :)

4 godziny temu, Ura napisał:

 

To fakt 1000l w wiadrach to by zajmowało masę czasu :(  

W takim razie jeśli chodzi o filtrację to po prostu przenieś całość z starego zbiornika - tj złoże biologiczne, skałę, wodę. Masz sporo miękasów więc raczej tragedii nie będzie :) Nie wiem tylko jak z piaskiem czy przenosić uprzednio wypłukany w solance czy raczej odpuścić - tutaj musiał by się wypowiedzieć ktoś z większym doświadczeniem, w piasku mogą być strefy beztlenowe które można naruszyć i uwolni się H2S - jeśli jest gruba warstwa piasku, dodatkowo można naruszyć złogi detrytusu gdzieś w głębi.

 

Hmmm, w takim razie może po prostu kupię nowy piasek ? i będę go płukać w solance, a później zamiast starego wsypę nowy i po problemie. Wolę stracić te kilkaset PLN niż kilkadziesiąt.

Chyba, że może znajdę inne rozwiązanie, ale z drugiej strony wolę nie ryzykować. 

@maciej01

23 minuty temu, maciej01 napisał:

Ładne akwarium, ta ściana skały z koralami robi wrażenie. Możesz napisać ile lat funkcjonuje, jakie ma wymiary i czym tam świecisz?

 

Jasne, że mogę. Akwarium ma trochę ponad dwa lata,  jest o wymiarach 160x80x60, jeżeli chodzi o oswietlenie to są to 2 lampy x4 80W plus Ledy.

 

Edytowane przez snochems (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wymiar, choć na zdjęciu wydaje się mniejsze. W ledach ile mocy masz? Ja bym nie ryzykował ze starym piaskiem. Kupił bym nowy i dołożył trochę starego, żeby szybciej ożywić ten nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze to nie pamietam, będę w domu w poniedziałek to sprawdzę i napisze :)

Właśnie nawet chyba go nie wymieszam tylko kupię nowy i tyle. Nie chce ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, snochems napisał:

 

Mam 8 białych i 10 niebieskich :)

 

za mało niebieskich,średnio jest stosunek 1:3


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi takich akwarii na forach. Mozesz napisac jak wyglada opieka i utrzymywanie parametrow? Podmiany, suplementacja, filtracja? Chyba jakies refugium tam widze? Jakie testy robisz i jak czesto? Jakie sa parametry no3 i po4?

Edytowane przez lionfish (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.11.2017 o 17:22, lionfish napisał:

Brakuje mi takich akwarii na forach. Mozesz napisac jak wyglada opieka i utrzymywanie parametrow? Podmiany, suplementacja, filtracja? Chyba jakies refugium tam widze? Jakie testy robisz i jak czesto? Jakie sa parametry no3 i po4?

 

Dziękuje, jest mi bardzo miło :)

Przepraszam, że odpisuję z takim opóźnieniem ale miałem dość sporo pracy. 

Opieka jak to opieka, dość sporo jest zainwestowane w osprzęt akwarium. Ważną rolne spełnia reaktor i filtr z zeolitem. Dolewkę robię codziennie po 2l. (około 20l wody wyparowuje w przeciągu tygodnia) Wodę podmieniam raz w tygodniu około 120l.

Jeżeli chodzi o sterowanie, do Lamp, pomp, UVC, używam sterownika Siemens Logo- polecam, jest to bardzo fajny sterownik, który można zaprogramować samemu siedząc przy kompie z kawką.

Resztę władzy czyli regulacje Ph, reaktor, temperaturę, dałem pod sterownik IKS aqua star. 

Wszystko po to, aby była systematyczność i jak najmniejsze skoki w chemii wody.

Refugium nie posiadam, nie mniej jednak po przeprowadzce planuje zmienić trochę sump.

Jeżeli chodzi o testy to posiadam urządzenie eXact iDip - polecam, wszystkie testy zajmują mi max 30 min :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę wolnego czasu, więc postanowiłem nagrać krótki film. 

Ps. Dla niedowiarków, którzy zarzucili mi brak fiszów :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, snochems napisał:

Ps. Dla niedowiarków, którzy zarzucili mi brak fiszów :D

Wiarek czy niedowiarek ... chłyt maketigowy zadziałał a My ładne akwarium oglądamy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.