Skocz do zawartości
darek1973

nowe akwarium 180 l

Rekomendowane odpowiedzi

Ile mam lać foto żeby nie przedawkować? Leje 1 nakrętkę od pepsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darek1973 napisał:

Ile mam lać foto żeby nie przedawkować? Leje 1 nakrętkę od pepsi

tego nikt Ci nie powie, ja w twoim litrażu zaczą bym od 2ml dziennie i co tydzień podnosił o 1ml.

lepiej powoli i spokojnie, bo jak doprowadzisz do zakwitu fito to dobre nie będzie dla systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fito kupiłem z nadwyżki z produkcji ze sklepu w Szczecinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fito kupiłem z nadwyżki produkcji ze sklepu w Szczecinie. Po czym można poznać że w akwarium jest zakwit fito?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Akwarium ma  24 dni. Jak na razie spokój, nic złego się nie dzieje. W zbiorniku śmigają 3 ślimaki, zauważyłem na skale pierwsze algi wapienne a w toni i na szybach pływa mnóstwo małych robaczków. Nad zbiornikiem świece 12 godzin (od 8 do 20), leje fito 2 ml , bakterie i pożywkę dla nich. Odpieniacz jak na razie dużo syfu nie wyrzuca. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witaj. Daj jakąś aktualną fotkę zbiornika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj fresz33. Na razie nie ma co pokazywać. Sama skała, piach i woda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj mijają 4 tygodnie od zalania mojego pierwszego akwarium morskiego. Zrobiłem testy, które przedstawiają się następująco: NO2-0, NH3-0,25, NO3-1, PO4-0,03(wszystkie testy salifert). Zasolenie: 1,024. Temp 26 stopni. Od dwóch tygodni w akwarium brązowy nalot(mało) natomiast w sumpie całe DSB pokryte tym czymś. W akwarium śmiga 1 turbo(duży) i 6 małych. Zauważyłem też rurówkę(chyba to ona). Mam teraz pytanie. Czy mogę zakupić jakiegoś ślimaka, który będzie mi przekopywał piasek lub jakąś babkę? Czy nie jest za wcześnie? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaka możesz wpuścić, strombusy są fajne i nawet nieźle ogarniają piasek, dwie sztuki będą ok. Test NH3 pokazuje Ci 0,25... ja u siebie miałem taki sam odczyt ale nie byłem do niego przekonany bo utrzymywał się niezmiennie przez kilka tygodni, ostatecznie przestałem mierzyć. Nie sugeruję Ci tego samego, tylko zaznaczam, że test może delikatnie przekłamywać :) Swoją drogą dalej w probówce kolor nie wychodzi mi taki, żebym spokojnie mógł przypisać do 0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dzisiaj mija 5 tygodni kiedy zalałem swoje pierwsze, morskie akwarium. Jak na razie wszystko jest ok, żadnych przykrych niespodzianek. Do zbiornika trafiły pierwsze korale miękkie. Ładnie wyglądają no i w końcu coś bardziej kolorowego. W akwarium mnóstwo życia(rurówki, jakieś biegające robaczki). Porastają dosłownie wszystko-skały, sump , komin, szyby. Mam nadzieję, że jak przyjdą ryby to się nimi zajmą bo za ładnie to nie wygląda. Mała aktualizacja. Pozdrawiam 

medium.20180217_151742.jpg.21b433fd1e122

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj zrobiłem kolejny raz testy i wyszły następująco. NO2-0, NO3-25, PO4-0,1, NH3-0,2. Na razie wszystko ładnie się kręci, clavularia jak i Sacrophyton ładnie rosną. Mam tutaj pytanie. Co dalej? Czekać czy mogę dołożyć jakieś zoa? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2018 o 17:28, darek1973 napisał:

Witam. Dzisiaj zrobiłem kolejny raz testy i wyszły następująco. NO2-0, NO3-25, PO4-0,1, NH3-0,2. Na razie wszystko ładnie się kręci, clavularia jak i Sacrophyton ładnie rosną. Mam tutaj pytanie. Co dalej? Czekać czy mogę dołożyć jakieś zoa? Pozdrawiam

Z nh3 coś zrób. Nie powinno go być.

Coś padło? Wieloszczety masz?

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pawel_Q za zainteresowanie. Nic nie padło i nie mam wieloszczetów. Ostatnio wrzuciłem do akwarium kawałek mrożonej krewetki. Może to jest przyczyną?

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kiedy mam zrobić pierwszą podmiankę? Akwarium ma 6 tygodni i jak na razie bez żadnych plag w akwarium za wyjątkiem okrzemek które mam w sumpie

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak parametry?

Ja bym napisał że nie musisz robić w ogóle ale to trochę wyższa szkoła jazdy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam fresz33. Wiem, czytałem dzisiaj Twój wątek:). Na dzień dzisiejszy i z moją wiedzą chyba bym się nie zdecydował na prowadzenie zbiornika bez podmian. NO2-0, NO3-25, PO4-0,1, NH3-0,2. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fresz33 napisał:

A jak parametry?

Ja bym napisał że nie musisz robić w ogóle ale to trochę wyższa szkoła jazdy :P

Twoje ciągłe propagowanie "Twojej metody" jest męczące.... jestem młodym szczawiem akwarystycznym ale nawet ja po przeczytaniu tysięcy artykułów i wątków na forum wiem, że:

  • metoda którą prowadzisz zbiornik nie jest Twoja ale w miarę powszechna jak na niszę tj. małe obciążenie koralami, sps dają radę ale kolorom daleko od tego, co wielu by chciało
  • proponowanie jej początkującym przypomina mi popisy bączków na ręcznym dresów w bmw ... zobacz , każdy tak potrafi a potem .... młodziak się okręca na latarni albo kosi kilku przechodniów

Korzystasz z jednej z metod , która wymaga rezygnacji z wielu rzeczy, które są celem dużej części akwarystów morskich (kolory sps, duża obsada koralowców twardych). Super metoda, mało pracochłonna, wymagająca doświadczenia i całkiem ekonomiczna, racjonalna jak ktoś prowadzi akwarium bez napinki. Ale nie polecaj ich młodym, którzy pewnie nie wiedzą do czego dążą poza tym żeby było ładnie. Latarni i przechodniów w akwarystyce morskiej jest sporo....

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Przemek79 napisał:

 

  • proponowanie jej początkującym przypomina mi popisy bączków na ręcznym dresów w bmw

BMW się nie lata na ręcznym :D tam jest tył napęd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

BMW się nie lata na ręcznym :D tam jest tył napęd :D

w tym na pewno się mylę bo miałem będziesz miał wydatki ale nie korzystałem z bączków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20180317_180847.jpg

Witam wszystkich. Akwarium ma ponad 2 miesiące. Trafiło do niego kilka nowych korali i 2 błazenki. Ostatnio krab miał wylinkę co u mojej zony skończyło się prawie zawałem. Wszystko ładnie się pompuje tylko sarco co chwila się kładzie. Może ktoś mi powie dlaczego? W zbiorniku pełno drobnego życia co mnie cieszy. Mam kilka pytań. Kiedy mogę zrobić pierwszą podmiankę? Czy mając 2 spsy muszę dozować wapń? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać, że sarcophyton ładnie stoi w pionie. Mój sarcophyton też nieraz pochyla się raz w jedną, raz w drugą stronę i nie wiem od czego to zależne, a oświetlenie i cyrkulację mam cały czas takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. Akwarium ma ponad 4 miesiące. Trochę się w nim pozmieniało. Doszły nowe korale, doszła nowa pompa cyrkulacyjna oraz 3 świetlówki T5. Start jak i dojrzewanie przebiegło lub nadal przebiega bardzo spokojnie. Żadnych plag (walczyłem 2 tyg. z okrzemkami ale po wymianie wkładów w filtrze rodi problem zniknął). Testy w normie, żadnych chorób na szczęście nie ma. 

20180426_100656.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.