Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam i jestem bardzo zadowolony.


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się rozpuszcza ? ilość mikro możesz porównać z innym produktem ? ogólnie bogata czy bieda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

http://aukcjewp.wp.p...2123451452.html witam korzysta ktoś ,jakieś bliższe informacje o produkcji ,,70% soli kuchennej i betoniarka ,czy bardziej profesjonalnie ?

Ja również próbowałem się czegoś wiecej dowiedzieć ale jak na razie bezskutecznie :wallbash:

http://aqua-reef.pl/topic/4271-aquaforest-krakow/page__pid__49125#entry49125

więc jak dla mnie to raczej ta pierwsza opcja ,,70% soli kuchennej i betoniarka ,czy bardziej profesjonalnie ? :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to tylko chwyt marketingowy ale nazwa sugeruje ze bogata, no chyba ze aquaforest to nazwa na wszystkie produkty, wtedy moja analogia bierze w leb. ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba a ty ile czasu używasz już tej soli?bo baniak masz fajny i wszystko rośnie:)mniej więcej cenowo podobna do IO bede stawiał teraz 750L i zastanawiam sie na jakiej soli :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam wszystkich produktow tej marki :) w pelni profesjonalna firma, kazda z ich soli trzyma takie same parametry , dzis w moim watku o baniaku opisze wszystko dokladniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze soli nie da się mieszać w betoniarce :) bo wystarczy otworzyć magnez i zaraz wilgoci nałapie i się klucha zrobi :p

Ja tez używam od 2 miesięcy soli i pełnego ballinga i jestem bardzo zadowolony :)

Korale ładnie bujają i kolorki też fajne. Mogę z czystym sumieniem polecić :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

sebastek

"betoniarka" to przenosnia :) mysle ze tu bardziej chodzilo o pakowanie we wlasne opakowania produktu innej firmy tzw "copaking" :)

a swoja droga to ciezko znalezc w necie jakiekolwiek informacje na temat tej firmy/marki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam soli ale za to stosuje ballinga aquaforest

już z półtora roku i jestem zadowolony.

Z tego co wiem jest to własny wyrób na bazie doświadczeń.


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ofertę to Balling cenowo żadna rewelacja. Wygląda na produkcję w Chinach i sprzedaż pod własną marką. Zbyt duża oferta jak na początkującego polskiego producenta i strony internetowej też nie mają. A jak to Polak to niech się ujawniharhar.gif.

Coś znalazłem:

http://aqua-reef.pl/...aforest-krakow/


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym coś tu, ale szkoda narażać się na bana :whistle:

Powiem tak - większość produkowana jest w chinach, więc nawet jakby ta była (chociaż nie jest) to i tak przynajmniej pakowana jest w Polsce. Ale większość woli wydać 3x tyle za sól, bo etykietka niemiecka :lol:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem dlaczego niektóre polskie firmy przyjmują obcojęzyczne nazwy i robią strony internetowe tylko w języku angielskim. :goofy


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ofertę to Balling cenowo żadna rewelacja. Wygląda na produkcję w Chinach i sprzedaż pod własną marką. Zbyt duża oferta jak na początkującego polskiego producenta i strony internetowej też nie mają. A jak to Polak to niech się ujawniharhar.gif.

Coś znalazłem:

http://aqua-reef.pl/...aforest-krakow/

cenowo zadna rewelacja :rofl: :rofl: :rofl: tylko poszukaj na necie jaki masz sklad zwyklego ballinga a jaki jest ich, jesli chodzi o liczbe pierwiastkow , jest to czytko polska produkcja , ale jak polowe forumowiczow widze ze wolisz kupic " markowa " chemie niz miec cos naszego i w dodatku duzo lepszego , nie bede tu dokladnie wypisywal co i jak , popatrz na necie poszukaj dowiedz sie i wtedy bedziesz wiedzial co i jak , moj baniak jedzie tylko na tych produktach i za jakis czas zobaczycie jaki bedzie ich efekt , ale co tam kupujcie sobie dalej co chcecie , wasz wybor :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:

produkcja 100% polska !! :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem próbkę.

Jak przyjedzie to rozrobię i zrobię testy. :whistle:

Porównam z Kentem na którym teraz jadę. :coffee:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zamówiłem próbkę i też wrzucę jej parametry.

Jeżeli jest to naprawdę polska produkcja to bardzo chętnie zmienię Reef Crystalsa na nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenowo zadna rewelacja :rofl: :rofl: :rofl: tylko poszukaj na necie jaki masz sklad zwyklego ballinga a jaki jest ich, jesli chodzi o liczbe pierwiastkow , jest to czytko polska produkcja , ale jak polowe forumowiczow widze ze wolisz kupic " markowa " chemie niz miec cos naszego i w dodatku duzo lepszego , nie bede tu dokladnie wypisywal co i jak , popatrz na necie poszukaj dowiedz sie i wtedy bedziesz wiedzial co i jak , moj baniak jedzie tylko na tych produktach i za jakis czas zobaczycie jaki bedzie ich efekt , ale co tam kupujcie sobie dalej co chcecie , wasz wybor :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:

produkcja 100% polska !! :p

@qba25, a skąd wiesz na jakim Ballingu jadę?

Dla Twojej wiedzy używam polskich produktów, a że nie lubię jak mnie się na kasę naciąga to nie zapłacę 48 zł za kg.harhar.gif

http://www.ciech.com...olskaCiech.aspx

Edit: Coś się dowiedziałem w międzyczasie

I dopóki producent się nie ujawni zdania nie zmienię. Produkowane w ..., pakowane w Polsce.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qba25, a skąd wiesz na jakim Ballingu jadę?

Dla Twojej wiedzy używam polskich produktów, a że nie lubię jak mnie się na kasę naciąga to nie zapłacę 48 zł za kg.harhar.gif

http://www.ciech.com...olskaCiech.aspx

I dopóki producent się nie ujawni zdania nie zmienię. Produkowane w Chinach, pakowane w Polsce.

oczywiscie ze nie wiem jakiego uzywasz , to oczywiscie twoja sprawa :) ale wkurza mnie ze kazdy kto w polsce otworzy firme i zacznie produkowac chemie do baniakow to od razu musi sie ujawniac :rofl: :rofl: lub udowadniac ze faktycznie ja wyprodukowal haaha to jakis absurd :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żaden absurd. Tylko prawo kupującego do wiedzy na temat producenta. Dzisiaj w Chinach nawet podróbkę Mercedesa możesz kupić. To dlaczego ja mam wierzyć, że ten czy inny produkt jest najlepszy i produkowany w Polsce. Na temat firmy Aquaforest nie ma! najmniejszej wzmianki w necie. Wstydzi się? To na jakiej podstawie ja mam im zaufać i wydać kasę na ich produkt?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubię przepłacać ,tym bardziej płacić za "metki",, nie gardzę tez polskim produktem ,ale zdaje sobie sprawę ,ze do wyprodukowania jest potrzebny odpowiedni sprzęt ,"laboratorium itd .Jeżeli producent nie zechce o sobie troszkę powiedzieć, pochwalić się ,,to skąd mogę wiedzieć z czego produkowana i w jakich warunkach jest sol która zaraz w sypie do zbiornika z obsada za kilka tysięcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubię przepłacać ,tym bardziej płacić za "metki",, nie gardzę tez polskim produktem ,ale zdaje sobie sprawę ,ze do wyprodukowania jest potrzebny odpowiedni sprzęt ,"laboratorium itd .Jeżeli producent nie zechce o sobie troszkę powiedzieć, pochwalić się ,,to skąd mogę wiedzieć z czego produkowana i w jakich warunkach jest sol która zaraz w sypie do zbiornika z obsada za kilka tysięcy ?

a myslisz ze ja bym uzywal badziewia w baniaku wartym kilkanascie :rofl:

za jakis czas uaktualnie swoj watek to zobaczycie koraliki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co ta tajemnica?

Jak można sprzedawać produkt i nie podać informacji o nim?

Po co ukrywać informację o produkcji i pochodzeniu?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może niedługo będę mógł coś pozytywnego napisać o tej firmiewhistle.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam, nie umiecie szukać w internecie..... :harhar:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech beznadziejna dyskusja. A co za różnica gdzie produkowana? Ważne żeby była DOBRA. - Zobaczcie sobie jakie zbiorniki na tej soli jadą, jakie korale rosną . A zawarość probiotyków na prawdę działa :thumbsup:.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.