Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie domownicy, którzy niestety częściej oglądają baniak ode mnie :veryangry: zauważyli również to samo - że woda jest bardziej krystaliczna :thumbsup:

Poza tym zmniejszyłem suplementacje pierwiastków śladowych - sama sól w sobie ma ich tyle, że dodatkowa mimo posiadania prawie samych SPSów nie jest już tak bardzo potrzebna :thumbsup:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wezme ta sol wlasnie za zawartosc bakterii priobiotycznych bo rzadko ktora sol to posiada.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja tez zakupiłem sól w piątek 1 podmiana zbadam ciekawe jakie testy wyjdą czystej solanki


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

dziś kolejne będę miał wiadro :thumbup:

ehhh te podmiany co tygodniowe :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś napisał ..sól faktycznie zawiera probiotyki, które redukują azot i fosfor..... to czemu wy nie stosujecie tych probiotyków ???


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja dolewam bakterie co tydzień lub dwa. Jeśli krążą teorie o tym że bakterie w buteleczce nie są w stanie przetrwać to w soli jest im duuuużo trudniej.

To co piszecie coraz bardziej zachęca mnie do kupienia tej soli.

Co do fosforanów to w zasadzie jaką dokładnie "formę fosforu" wykrywają testy? Przykładowo fosfor zawarty w fitoplanktonie nie ma wyraźnego negatywnego wpływu na zbiornik - jeśli by miał to u siebie w reefmaxie [bez odpieniania] miał bym właśnie inwazję glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś napisał ..sól faktycznie zawiera probiotyki, które redukują azot i fosfor..... to czemu wy nie stosujecie tych probiotyków ???

Na tej samej zasadzie działa medoda z Vódką którą sam stosowałem z powodzeniem i pewnie połowa użytkowników forum. Odkąd używam soli Aquaforest nie musze lać już Vódki bo bakterie probiotyczne załatwiają sprawę. Możesz też kupić osobno same probiotyki, mają je w swojej ofercie - wybór należy do Ciebie.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W soli są bakterie czy pożywka? Czy jedno i drugie?

Jeśli nad tą solą pracują "chemicy" to czemu zeolit i węgiel aktywny są przez nich [na alledrogo] nazywane absorbentami? Zeolit jest adsorbentem... tak samo jak węgiel aktywny, kationit, anionit itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zawartosc bakterii probiotycznych w soli moze jeszcze jakos uwierze , ale zeby tam jeszcze wodka byla i juz nic nie trzeba dodawac to chyba lekka przesada. Wogole nikt z producentow soli nie wpadl na pomysl dodawania bakerii do soli, a Naszym jeszcze z wodka sie udalo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu a TM bio actif ? Tam zdaje mi się są bakterie albo cosik podobnego


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Strona internetowa "polskiego" producenta soli już działa.

http://www.aquaforest.eu/pl/o-firmie

więc pewnie niedługo dowiemy się wszystkich szczegółów odnośnie tej soli bezpośrednio od producenta :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tworca soli Hans Werner dodal do Bioactif organike ktora obecna jest na rafie a nie posidaja jej inne sole. Stosowalem 25kg i oprocz bujniejszego porostu glonow nie zauwazylem nic szczegolnego. Odpieniacz pienil normalnie, z parametrami zjazdu nie bylo.

Osmiele sie napisac do producentow bo mm kilka pytan.coffee.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zawartosc bakterii probiotycznych w soli moze jeszcze jakos uwierze , ale zeby tam jeszcze wodka byla i juz nic nie trzeba dodawac to chyba lekka przesada. Wogole nikt z producentow soli nie wpadl na pomysl dodawania bakerii do soli, a Naszym jeszcze z wodka sie udalo.

A kto i gdzie napisał, że w soli jest Vódka ??? Gdzie jest napisane, że nic więcej nie trzeba dodawać/dozować ?????? A co do wiary to wierzyć można ale w Boga.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Na tej samej zasadzie działa medoda z Vódką którą sam stosowałem z powodzeniem i pewnie połowa użytkowników forum. Odkąd używam soli Aquaforest nie musze lać już Vódki bo bakterie probiotyczne załatwiają sprawę. Możesz też kupić osobno same probiotyki, mają je w swojej ofercie - wybór należy do Ciebie.

Tutaj jest tak napisane.

W niestety akwarystyce bardzo dużo trzeba "brać na wiarę".

a producentowi oddaję szacunek :clap: - zeolit na swojej stronie został nazwany adsorbentem - http://www.aquaforest.eu/pl/produkty/media-filtracyjne/29

wiedzą co piszą więc wiedzą co robią - dziś zamawiam sól aquaforest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zawartosc bakterii probiotycznych w soli moze jeszcze jakos uwierze , ale zeby tam jeszcze wodka byla i juz nic nie trzeba dodawac to chyba lekka przesada. Wogole nikt z producentow soli nie wpadl na pomysl dodawania bakerii do soli, a Naszym jeszcze z wodka sie udalo.

Grześ a spójrz na to: odnośnik

Wydaje mi się, że nie problem takie cosik z solą wymieszać, jest to biały proszek. Kwestia dobrania odpowiednich proporcji jest do przemyślenia..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obecnosci wegla probiotyki w soli nic nie zdzialaja wiec trzeba czyms je dokarmiac. Piszesz o swoim przypadku ze nie musisz dodawac wodki bo napisze juz ogolnie sol zalatwia sprawe.

Co do wiary to ja zostawmy. Akwarystyka to nie religia. Ja mam podejscie bardzo proste. Chemia, biologia a nie belkot marketingowy.

Jest sklad na butelce moge sobie poczytac publikacje naukowe, badania o cechach poszczegolnych skladnikow. Nie ma skladu, firma co sprzedaje tego nie produkuje, moze nawet sama nie wie co sprzedaje. Dlaczego ??? Obawia sie madrych pytan ze strony zainteresowanych.

Nie pisze tego o Aquaforest tylko o firmach ktore cudami chca nam przeskoczyc nauke i robia z nas baranow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja też mam proste podejście - czytam opis na opakowaniu a na nim często piszą głupoty - w stylu absorber, absorbent.... Dlatego wiele rzeczy kupuje się nie dlatego że one naprawdę działają tylko dzięki wierze w opis na opakowaniu [tylko wiara pozostaje jeśli piszą na nim głupoty]. Doskonałym przykładem jest chemipure zwykły pięknie opisany węgiel aktywny... Ludzie kupują nie to co działa tylko to co jest ładnie zapakowane i jeszcze ładniej opisane a sama wiara im wystarcza bo dzięki wierze wydaje im się że akwarium ładniej wygląda.

Tutaj widzę, że producent wie co pisze [po raz pierwszy widzę że ktoś wie na czym polega adsorpcja i że to nie jest to samo co absorpcja].

Skład chemiczny soli podany jest na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obecnosci wegla probiotyki w soli nic nie zdzialaja

nieprawda :thumbdown:

gdyby tak było, to producent dawałby z solą woreczek z węglem ale nie daje, więc kto ma rację Ty czy producent soli ????


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

nieprawda :thumbdown:

gdyby tak było, to producent dawałby z solą woreczek z węglem ale nie daje, więc kto ma rację Ty czy producent soli ????

Nie chodzi o węgiel aktywny "w woreczku"... tylko o postać węgla którą mogą przyswoić bakterie - np alkohol albo biodegradowalny polimer. Myślę że dodanie do soli węgla w postaci która może być przyswojona przez bakterie jest możliwy, możliwe jest też dodanie "form przetrwalnikowych" bakterii. Jeśli przetrwalniki bakterii są w stanie przetrwać w temperaturze ok 100 C i w dodatku potrafią przetrwać podróż do kosmosu i z powrotem to z pewnością dadzą sobie radę w soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać takowy jest w soli, albo bakterie probiotyczne czerpią go z DOC, CO2, -CO3 skoro te probiotyki działają (a to że działają opisywali inni w tym poście).


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a producentowi oddaję szacunek :clap: - zeolit na swojej stronie został nazwany adsorbentem - http://www.aquafores...-filtracyjne/29

wiedzą co piszą więc wiedzą co robią - dziś zamawiam sól aquaforest.

w sieci są dostępne obszerne referaty w temacie zeolitu, można się podszkolić z tematu, np ten:

Otrzymywanie, charakterystyka i zastosowanie zeolitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
w sieci są dostępne obszerne referaty w temacie zeolitu, można się podszkolić z tematu, np ten:

Otrzymywanie, charakterystyka i zastosowanie zeolitów

Można znaleźć podobne materiały o innych substancjach stosowanych do oczyszczania wody. Dlatego jeśli na opakowaniu piszą "absorber" to znaczy że nas oszukują albo nie wiedzą co piszą więc nie wiedzą co sprzedają... Dostęp do wiedzy jest i obowiązkiem eksperta [ a taką osobą powinna być ta która pisze opisy produktów] jest znajomość tej wiedzy.

Jak napiszą co dokładnie jest w soli to zaraz 5 osób zacznie robić sól na własną rękę. Niech Niemcy najpierw opiszą dokładnie cały proces produkcji. Wszystkie urządzenia, które stosują i wszystkie substancje, które służą do otrzymania soli. Mogę się założyć, że żaden Niemiec nie podzieli się taką wiedzą. Wystarczy przecież napisać parę bzdur na ładnym opakowaniu i 500 osób ze względu na wiarę to kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać takowy jest w soli, albo bakterie probiotyczne czerpią go z DOC, CO2, -CO3 skoro te probiotyki działają (a to że działają opisywali inni w tym poście).

Niestety bakterie probiotyczne nie czerpia z Dissolved Organic Carbon czy dwutleneku wegla. Gdyby tak bylo nie musielibysmy po dodaniu tych szczepow lac VSV czy stosowac polimerow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to i ja zostałem posiadaczem soli akuaforest wiaderko otwarte solanka zrobiona kręciła się 24h ,to od początku po otwarciu soli kolor jej po pro dziwny szarawa nie ma bieli jak w innych solach ,gradacja soli bardzo dziwna nie ma jednolitej konsystencji ,po rozpuszczeniu pozostaje dziwny osad na dnie rudawy ,kolor solanki wody się zmienia dla porównania zrobiłem zdięcie soli ref cristal po lewej i akuaforestw prawym wiadrze parametry soli przy 25 c i zasoleniu 1025 parametry kh9,6- mg1360- ca420- no3,0- po4,60 hanka dziwi mnie ten stan parametr masakra ,lecz nie wpadam w panikę ponieważ jest tam sporo probiotyków tak zapewnia producent co dalej to zobaczymy woda wlana obserwacja korali ,po rozmowach z użytkownikami taj soli powiela się 1 sprawa sól wybitnie do obsady koralami sps akropory ją kochają ale montipory już nie tracą kolory robią się wyprane z kolorów ,koralowce typu brerum znika z skały takie są fakty po rozmowach ,być morze jest to spowodowane wysokim poziomem potasu takie jest twierdzenie ,ja nie badał no cóż zobaczymy co będzie dalej i nie omieszkam opisać dodaje że moja obsada jest mieszana,acry monti,grzybki, lps,i brerum się znajdzie ukwiał ,baczne obserwacje się zaczynają i czas pokarze


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 sprawa sól wybitnie do obsady koralami sps akropory ją kochają ale montipory już nie tracą kolory robią się wyprane z kolorów ,koralowce typu brerum znika z skały takie są fakty po rozmowach ,być morze jest to spowodowane wysokim poziomem potasu takie jest twierdzenie

Co do montipor - zauważyłem u siebie co innego - właśnie one u mnie nabrały ładniejszych i bardziej intensywnych barw :thumbsup: A co do moich acropor to u mnie po 3 podmiance na tej soli zaczęły znów nieśmiało wystawiać polipy :) Jedyne co, to kH niskie - ale się nie przejmuje - znajomy ma piękny las acropor przy kH =5 ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.