Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się pytam jeszcze raz,

skoro takie to dobre to po co te tajemnice? :)

A kupować i wlewać dla tego bo "tanie" za to nie wiadomo co i nie wiadomo skąd to życzę powodzenia.

I nie ukrywam że kupił bym a tak standardowo nabędę sprawdzone produkty KZ.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedrzej - no problem w tym ze poki co nie znalazlem kto jedzie -- oprocz paru osob ktore maja swieze baniaki albo stosuja ja od niedawna. A nazwa na zachodnich forach jest znana z innych rzeczy. No chyba ze AFA to jest to samo ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Etam, nie umiecie szukać w internecie..... :harhar:

SkoczekPl

Umiem szukac, ale mnie interesuja konrety i  pozytywne opinie :) a takich jeszcze nie znalazlem :( <div><br></div>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec pienienia. Odpieniacze na razie STOP! :harhar:

Od razu mi się przypomina akcja Forum kontra Przemek i jego lampy.

Nawiązałem kontakt z producentem i jego przedstawicielem i niedługo może nawet już dziś zabiorą głos i przedstawią fakty.

Do tego czasu proszę.......... cieszcie się kurde sobotą, rodziną i zbiornikami!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za :p ide po browar :harhar: :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlaśnie idę beczkę posolić, póki co nie sola AF, ale w przyszlości - czemu nie? Tyle że dobrze by było żeby producent odpowiedział na pytania akwarystów, a to gdzie jest sól produkowana, jak dla mnie kompletnie nie ma znaczenia :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Nie ważne co mówią, ważne żeby mówili”

Cel marketingowy został spełniony.lol.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sól okaże sie dobra to czemu nie wspierać polskiej produkcji?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez naturalnie wspierac - tylko jak sa wieloletnie badania to super - marketing musi jednak wiecej niz tylko mowili - bo beda mowic i nic wiecej ;) ;) Ja chetnie wspomoge polska inicjatywe - ale musze miec pewnosc ze baniaka nie wysadze w kosmos ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos wracającej dyskusji nt. soli - nie wiem czy taka inicjatywa była na forum ale może zrobilibyśmy jakiś jeden temat z NASZYMI pomiarami parametrów różnych soli? byłoby z czym porównywać i wybrać najlepszą, w tym wszelkie informacje o dodatkowych "wspomagaczach" typu mikro których nie zmierzymy :/

a co do nowej soli skoro i tak większość których używamy jest made in china to co za różnica gdzie tą robią? jak w Polsce to tylko lepiej, ale jak chińska to chyba wiele to nie zmienia...


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec nie da rady czego kol wiek dowiedźcie się o tym produkcie? bylem pozytywnie zaskoczony reakcja skoczkapl ,ze w momencie załatwił "wywiad " z producentem ale szkoda ,ze nic z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj :)

z tego co wiem to strona ma byc lada dzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to nie jest problem "gdzie produkowana" ale "jak" Chodzi o bezpieczeństwo. Jeżeli jest to produkt chiński masowy znany i dostarczany masowo to nawet "chińczyk" prowadzi szczegółową kontrole produktu! Jezeli jest to produkt produkowany w niewielkiej ilości zachodzi możliwość że dana partia może być "terfna" i skończy się wytruciem paru morskich akwa - lub podtruciem - padną np. krewetki. Nie sadze że kupujacy w tedy otrzyma jakieś odszkodowanie !!!

Co do tego że może to być produkt polski to może być duży atut zwłaszca przy dobrej cenie a taka już jest i przy odpowiedniej "polityce" np. Podanie adresu producenta, jakiś zdjec z produkcji - że nie jest to przysłowiowa "betoniarka", że ktoś pilnuje jakości no i pokazanie akwarium np nawet zakladowego na tej soli, rozdanie paru morszczakom troche do testów w/w soli itp. itp...

Niestety tajemniczość fajnie sprawdza się w serialach a nie w życiu.

Może to być jeszcze tak że jest to produkt porcjowany u nas tylko.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj wiaderko tej soli.unworthy.gif

http://allegro.pl/sol-morska-aquaforest-12-5-kg-i2123451519.html

Na pierwszy "rzut oka" wyglądem nie przypomina znanych mi soli tzn: Kenta, TM BA, AS RC, AM RS, Preis. Zapach też ma inny od w/w wymienionych. Przede wszystkim sól nie jest jednorodna. Rozwarstwia się na co najmniej trzy frakcje. Może to być największą wadą dla osób, które z dużego wiaderka będą brały nieduże ilości soli do podmian. Mieszanie niekoniecznie musi uśrednić skład soli. Proponowałbym producentowi mielenie składników soli do jednakowego rozmiaru ziarna. Jak zrobie testy to wrzucę wyniki. Oprócz soli otrzymałem też buteleczkę Aquaforest CoralA - aminokwasy.

http://allegro.pl/corala-50ml-aquaforest-i2159955103.html

Zobaczymy, czy będą efekty stosowania.

Strona aquaforest.eu nadal nie działawhistle.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko sól dostałem :crybaby:

no wiesz Włodzimierz to legenda :thumbsup:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazeliniarzharhar.gif Idę testy robić.tongue.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Wazeliniarz :harhar: Idę testy robić.tongue.gif

gdybym widział też bym :harhar::bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą wrzucam swoje pomiary:

CA - 410 salifert

MG - 1300 salifert

KH - 8,5 salifert

PH - 7,8-8,0 salifert

To się zgadza z tym co podaje producent, natomiast robiłem jeszcze trzy pomiary PO4 małą hanką:

0,27 / 0,21 / 0,25

Dla porównania PO4 w Reef Crystals:

0.02 / 0,01 / 0,02

Ktoś jeszcze robił pomiary PO4 w tej soli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Zgodnie z obietnicą wrzucam swoje pomiary:

CA - 410 salifert

MG - 1300 salifert

KH - 8,5 salifert

PH - 7,8-8,0 salifert

To się zgadza z tym co podaje producent, natomiast robiłem jeszcze trzy pomiary PO4 małą hanką:

0,27 / 0,21 / 0,25

Dla porównania PO4 w Reef Crystals:

0.02 / 0,01 / 0,02

Ktoś jeszcze robił pomiary PO4 w tej soli ??

skąd ja to znam:harhar:

wię nie ja jedyny, zobaczymy co wyjdzie Włodzimierzowi :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem co napisaćrtfm.gif

Testy robione Salifertem, ważnym.

Zasolenie - 35 promili ---> gęstość - 10233 w 25*C

kH - 6,1

Ca - 420

Mg - 1140 -----powtórzone 2x

pH - 7,40 Salifert

pH - 7,55 pHmetr

PO4 - 0,06 mała Hanka

Na 100 l. solanki o zasoleniu 35 promili potrzeba 3600g. soli.

W trakcie rozpuszczania soli po powierzchni wody pływa trochę farfocli. Po czasie znikają. Solanka klarowna, osadów brak.

Wyniki niech każdy oceni sam.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji można porównać zawartość PO4 w innych solach, Nika :welcome: założyła kiedyś taki temat.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak se czytam i nie wierzę... Stare wilki morskie i dali się wpędzić w kołowrót pogoni za kandydatem na ukrzyżowanego... I po co? Co jest ważne? Testy w wiaderku czy kondycja korali po kilku podmianach? Ludy, przestańta :D Jakie ma znaczenie tak szczerze kto i gdzie ta sól produkuje? Czy naprawdę myślicie że WIODĄCE ZACHODNIE firmy produkują wszystko co mają w ofercie? Jako ciekawostkę podam że dwie dość powszechnie używane sole na rynku są firmowane przez dwie szacowne firmy, tyle że żadna z nich jej nie produkuje :D

Kurcze, tak szczerze, zupełnie na chłodno, całe to testowanie o kant d.py rozbić, jakiś czas temu byla wielka wojna o to że producenci testów robią nas w ciula, bo każdy podaje inny wynik, a teraz nagle testy są za.ebiste, tylko sól ciulata??? No to jak to jest? Od producenta wymagacie wyników z laboratorium, a sami robicie testami na których jeszcze pół roku temu byly wieszane psy i to bez względu na markę testów? Dlaczego nikt nie zrobi w laboratorium? Przecież to podobno mały koszt. A po co producent ma to robić? Przeciez i tak nikt mu nie uwierzy...

"Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swym oku nie dostrzegasz..."

Nie piję tutaj absolutnie do nikogo osobiście, wszystkich Was znam i lubię, za Włodkiem nawet lekko tęsknię i piwka bym sie napił :) To tak tylko ku potomności :unworthy:

Szkoda że w naszym kraju nie hołdujemy haslu że "Dobre bo Polskie", tylko "Dobre bo niemieckie, holenderskie, belgijskie, francuskie, amerykańskie i jakie tam jeszcze..."

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.