Skocz do zawartości
olo309

Zakwit bakteryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pytam zbiornik 200l 15 listopada zmiana na prawie 400l na starcie dane bakterje biodigest 2 tygodnie fajnie i po tym czasie zakwit trwa do dzisiaj jest lepiej czasami ale nie bylo dnia by woda byla krystaliczna skala woda byly z 200 litrowego piasek nowy od tamtej pory podalem w sumie 2 ampulki bakterji w zbiorniku kolo 25 kg skaly piasek 2 cm lampa 270 w od poczatku ledy niebieskie 2x40% i biale 1x40% odpieniacz deltec dmc400 3 litry siporaxu plus wegiel obsada miekkie i lps  nie wiem w czym problemczy bakterie nie pasuja mojemu systemowi czy zmiana na inne cos da podmiana byla zrobiona raz w styczniu blad bo mleko naastepnego dnia stosowalem lampe uv woda sie klarowala ale nie do konca po 4,5 dniach spowrotem ryby to zebrasoma hepatus 2 chromisy i 2 blazny karmie 2 kostki 

Stary zbiornik 200l

IMG_20170911_173501-1920x1079.jpg

Po zmianie jest wiecej skaly 

IMG_20171022_112244-1920x1449.jpg

A teraz tragedia

IMG_20180218_174441-1440x1908.jpg

Edytowane przez olo309 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat czy co???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trudny kolego tylko watków o zakwicie bylo juz milion pięćset sto dziewięćset.

Przyszło to i pójdzie. Daj sobie i zbiorniczkowi czasu. Nie badz w gorącej wodzie kąpany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie zakwit bakteryjny, tylko coś się wytrąciło po podmianie wody?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, lapsiak84 napisał:

Nie trudny kolego tylko watków o zakwicie bylo juz milion pięćset sto dziewięćset.

Przyszło to i pójdzie. Daj sobie i zbiorniczkowi czasu. Nie badz w gorącej wodzie kąpany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kestes oczytany w miliona postow to powiedz co mam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj lampę UV.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez  3 miechy nie doszlo

Byla uv nie czytasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy możliwości.

- Nie robić nic, żeby biologia doszła do siebie.

- Dać lampę UV i zabić bakterię, wszystkie.

- Dodatkowo natlenić wodę.

Jeśli żadna z metod nie wykrystalizuje wody to nie jest zakwit bakteryjny.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej mocy lampę miałeś i jaki przepływ? ja mam 500l w obiegu i lampę 39w przepływ ~600l/h i potrzebowała 3dni żeby wyeliminować zakwit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie offtop.

Czy naprawdę gość, który odpowiada na posty z próbą pomocy (gorszą lub lepszą, ale jednak) - cytuje "w d*pie byliście i guwno widzieliście" - nie został jeszcze stąd wywalony a jego wątek dalej "kwitnie" tak jak bakterie w jego akwarium? Wszystkie spiny ostatnimi czasy na forum przemilczałem, ale zastanawiam się gdzie jest granica... Bo usunąć niefajny post i udawać że tak nikt nie napisał to trochę kiepsko.

Napisałem tego posta, żeby ta ciekawa, zacytowana wyżej wypowiedź autora nie zginęła tak łatwo. Mojego posta też można usunąć, ale chyba nie tędy droga. Sądzę, że lepiej zamknąć wątek i zrobić porządek z tym co traktuje tę społeczność jak "guwno", a nie jeszcze nagradzać go udzielaniem wskazówek na jego problem. Stąd prośba do moderatorów... starajmy się trzymać trochę poziom tego forum.

Koniec offtopu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kestes oczytany w miliona postow to powiedz co mam zrobic



Powiedzialem. Daj sobie i akwarium troche czasu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.