Skocz do zawartości
Xionc

Bakterie Special Blend - przechowywanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu stosuje bakterie Microbe lift - Special Blend. Przy cotygodniowych 10% podmianach przy akwarium 120 litrów leje 10 ml bakterii. Jak łatwo obliczyć opakowanie 118 ml starcza mi na 3 m-ce . W tej chwili zamierzam kupić większe opakowanie bakterii bo jego zakup znacznie bardziej się opłaca. W związku z tym mam dwa pytania do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów stosujących te bakterie; Po pierwsze czy przechowujecie je po otwarciu w temperaturze pokojowej czy w lodówce ( osobiście trzymam je w pokoju bo mimo wielu torebek zaciskowych i słoika czuć ich specyficzny "aromat" i nie wyobrażam sobie żeby trzymać je wraz z jedzeniem ). Po drugie po ich otwarciu jak długo można je przechowywać bez obaw o utratę ich "właściwości" , innymi słowy czy bakterie po kilku tygodniach nie padają ? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam serdecznie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś tych bakterii i przechowywałem je w temperaturze pokojowej w szafce pod akwarium. Jakoś nigdy nie zastanawiałem się jak długo po otwarciu można je przechowywać bez obaw o utratę ich właściwości. Sprawdziłem na opakowaniu i jest napisane "aby bakterie nie utraciły swojej skuteczności, należy je przechowywać w oryginalnej butelce". Nic więcej nie ma napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trwałość:
W fabrycznie zamkniętej butelce 2 lata, w otwartej rok.

(z praktyki - zamiast zrywać tą folię zabezpieczającą po prostu wbiłem wykałaczkę i mam "kroplomierz" )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

Trwałość:
W fabrycznie zamkniętej butelce 2 lata, w otwartej rok.

(z praktyki - zamiast zrywać tą folię zabezpieczającą po prostu wbiłem wykałaczkę i mam "kroplomierz" )

 

 

Kombinowałem podobnie - na początku zasysałem bakterie strzykawką z igłą ( nie zrywajac alu folii ) jednak po zużyciu połowy buteleczki igła przestała sięgać płynu. Dzięki za info dotyczące trwałości.

Rozumiem Marku, że też trzymałeś bakterie w pokoju a nie w lodówce ?

Edytowane przez Xionc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi opakowanie 473ml trzymane w szafce po jakimś czasie przestało ładnie pachnieć. Czy padły nie wiem ale nie wydzielały żadnego zapachu. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od partii jedne waliły okropnie że pokój trzeba wietrzyć inne prawie wcale nie wydzielały zapachu


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Xionc napisał:

Rozumiem Marku, że też trzymałeś bakterie w pokoju a nie w lodówce ?

dokładnie - w szafce pod zbiornikiem

7 minut temu, rumik21 napisał:

Zależy od partii jedne waliły okropnie że pokój trzeba wietrzyć inne prawie wcale nie wydzielały zapachu

fakt - kilka razy dostałem "zapach szamba" ale ostatnie w ogóle nie czuć (i kolorek mają jaśniejszy/bardziej przejrzysty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem teraz z nowej part w nowym opakowaniu i walą :) . Czyli zapach nie świadczy o ich świeżości i jakości ?? 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.