Skocz do zawartości
@Pawel

Ktora lampa Pacific Sun

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, elespero napisał:

No np. w tych lampach. Ile wytrzymują? Spora ilość ludzi twierdzi że ledy się nie zużywają. Ja zaś twierdzę i są to tylko moje spostrzeżenia że nie ma rzeczy które się nie zużywają

Za lampę led wywalasz 7000zł, za lampę T5 8x54W ze świetlówkami wydasz max 2500zł. zostaje Ci 4500zł, średni koszt wymiany to 500zł czyli wystarcza na 5lat dobrego światła.

Ciekawe jak po 5 latach świecą ledy, ile tracą na wydajności?

Ale jest jeden ważny aspekt, że świetlówkami nie doświetlisz 65cm.

Pozostaje jeszcze kwestia zużycia prądu.

Skuszę się chyba na hybrydę z czterema T5. 8 sztuk będzie za dużo i zasłonią cały zbiornik. Resztę doświetlę w ledach. Dwuletnia używka powinna jeszcze parę lat poświecić, zwłaszcza, że ledach będę miał spory zapas 3x150w, a t5 wymieniane będzie co 8-9 miesięcy. Myślę, że taka lampa pozwoli doświetlić te 65 cm wysokości wody, choć w praktyce będzie to 60 (2 piasku i 3 od górnej krawędzi) i z bardziej wymagającymi koralami nie będzie problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Pawel_Q napisał:

Pozostaje jeszcze kwestia zużycia prądu.

Skuszę się chyba na hybrydę z czterema T5. 8 sztuk będzie za dużo i zasłonią cały zbiornik. Resztę doświetlę w ledach. Dwuletnia używka powinna jeszcze parę lat poświecić, zwłaszcza, że ledach będę miał spory zapas 3x150w, a t5 wymieniane będzie co 8-9 miesięcy. Myślę, że taka lampa pozwoli doświetlić te 65 cm wysokości wody, choć w praktyce będzie to 60 (2 piasku i 3 od górnej krawędzi) i z bardziej wymagającymi koralami nie będzie problemów. 

No tak, ale jak masz ledów 300W to pobierają te 300W, ale ponoć dają więcej światła w porównaniu ze świetlówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, elespero napisał:

No tak, ale jak masz ledów 300W to pobierają te 300W, ale ponoć dają więcej światła w porównaniu ze świetlówkami.

300W lampa led pewnie u nikogo nie pobiera 300w bo rzadko kto ma rozkręconą na maxa. Nie będę się szczypał o 20 zł w miesiącu za prąd bo to żadne koszta przy morszczaku :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel_Q napisał:

300W lampa led pewnie u nikogo nie pobiera 300w bo rzadko kto ma rozkręconą na maxa. Nie będę się szczypał o 20 zł w miesiącu za prąd bo to żadne koszta przy morszczaku :) 

 

Dokładnie, nie po to zakłada się takie akwarium aby liczyć koszta :D Nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie "okopcenie" jest normalne w tych lampach?

LED - 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam luksomierza. Niestety trzeba byłoby idealnie ten sam punkt zweryfikować. W moim odczuciu światło się nie zmieniło.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawel_Q napisał:

Czy takie "okopcenie" jest normalne w tych lampach?

LED - 1.jpg

@Pirotechnic a u Ciebie też tak wokół ledów się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tego nie ma, ale jak zgaśnie lampa, mogę przetrzeć wierzchnie szybki i zrobić foto :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pirotechnic napisał:

U mnie tego nie ma, ale jak zgaśnie lampa, mogę przetrzeć wierzchnie szybki i zrobić foto :)

Zdjęcia robić nie musisz, ale jakby udało się sprawdzić czy takie coś powstaje to byłbym wdzięczny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel_Q u mnie czegoś takiego nie ma a lampa świeci na 75% mocy przez 14 godz na dobę więc chyba nie jest to normalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Martia napisał:

Pawel_Q u mnie czegoś takiego nie ma a lampa świeci na 75% mocy przez 14 godz na dobę więc chyba nie jest to normalne 

A jaką masz lampę i jak długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półtora roku pacific sun Pandora hyperion S 2x145w plus 4x 39w t5 

zbiornik 75 głębokości i lampa ok 3 cm nad zbiornikiem wisi czyli ok 12  14 cm nad tafla wody 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Martia napisał:

półtora roku pacific sun Pandora hyperion S 2x145w plus 4x 39w t5 

zbiornik 75 głębokości i lampa ok 3 cm nad zbiornikiem wisi czyli ok 12  14 cm nad tafla wody 

Dzięki za informację 

Ktoś jeszcze może się wypowiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tego nie ma, lampa ma dokładnie 30 miesięcy :) 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pirotechnic napisał:

u mnie tez tego nie ma, lampa ma dokładnie 30 miesięcy :) 

Również dziękuję za info. To chyba będę musiał podziękować za tę używkę :) Ale poczekam jeszcze za opiniami innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pawel_Q napisał:

@Pirotechnic a u Ciebie też tak wokół ledów się robi?

Ja taką kupilem, ile chodziła nie wiem elektronika ponoć nowa, jeden panel był nowy a dwa takie okopcone delikatnie.

Ciekaw jestestem ile wymiana takich paneli by kosztowała albo inaczej jaki koszt takiego panela, wymienię sobie sam


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Moljzesz napisał:

Ja taką kupilem, ile chodziła nie wiem elektronika ponoć nowa, jeden panel był nowy a dwa takie okopcone delikatnie.

Ciekaw jestestem ile wymiana takich paneli by kosztowała albo inaczej jaki koszt takiego panela, wymienię sobie sam

Ale świeci bez problemów? Dlaczego chcesz wymieniać?

Dobrze by było gdyby @Przemek sie wypowiedział. On najlepiej by wiedział :) 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Martia napisał:

A jaki masz wymiar zbiornika 

Jeżeli pytanie do mnie to 150x55x65h.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do Ciebie nie wiem jakiej lampy szukasz ale myślę że ta hyperion S 2x145w plus 4x39 t5 by Ci wystarczyła ja mam podobny zbiornik 150x 60x 75 i świetnie daje radę doswietlic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Martia napisał:

Tak do Ciebie nie wiem jakiej lampy szukasz ale myślę że ta hyperion S 2x145w plus 4x39 t5 by Ci wystarczyła ja mam podobny zbiornik 150x 60x 75 i świetnie daje radę doswietlic

Masz jakieś zdjęcia? Myślę że boki będą ciemne. Lampa jest dość krótka.

Szukam raczej z trzema panelami led. 3x145w lub hybryda 3x75w + 4x54 t5 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Pawel_Q napisał:

Ale świeci bez problemów? Dlaczego chcesz wymieniać?

Dobrze by było gdyby @Przemek sie wypowiedział. On najlepiej by wiedział :) 

Chyba normalnie, nie wiem oczy wypala. Tylko na wieczór w programie bali z prawej strony mam bardziej jakby zielono, może mi się wydaje bo mam z tamtej strony nową skałę i jest jeszcze biała i może dlatego. Albo w programie w tym miejscu jest coś nie tegens, nie wiem bo wcześniej tego nie zauważyłem jak swiecilem samym niebieskim.

 

9 minut temu, Martia napisał:

Tak do Ciebie nie wiem jakiej lampy szukasz ale myślę że ta hyperion S 2x145w plus 4x39 t5 by Ci wystarczyła ja mam podobny zbiornik 150x 60x 75 i świetnie daje radę doswietlic

Ja mam zbiornik 120x50x60 i świece na razie 70% lampka Pandora 4x54 i 3x145 ale u mnie głównie sps

18 minut temu, Pawel_Q napisał:

Jeżeli pytanie do mnie to 150x55x65h.;)

150 to już raczej 80W T5 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Moljzesz napisał:

 

150 to już raczej 80W T5 

Spokojnie 54w da radę, zostaje tylko 16 cm na boki więc luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Pawel_Q napisał:

Masz jakieś zdjęcia? Myślę że boki będą ciemne. Lampa jest dość krótka.

Szukam raczej z trzema panelami led. 3x145w lub hybryda 3x75w + 4x54 t5 

tak mogę Ci wysłać zdjęcia lampa ogólnie przeznaczona jest do akwa niby 140cm ale jak się ja dobrze ustawi to doswietla bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Martia napisał:

tak mogę Ci wysłać zdjęcia lampa ogólnie przeznaczona jest do akwa niby 140cm ale jak się ja dobrze ustawi to doswietla bez problemu 

Na pacific-sun.eu podają że do 125 cm szerokości. Owszem, lampę można podnieść, ale jest wtedy spora strata światła, a baniak głęboki na 65cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.