Skocz do zawartości
LYSERpL

Dziwny osad na koralowcu

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni na szkielecie mojej galaxei pojawia się brunatny osad w formie takiego kożuszka. Latwo go usunąć, ale przez niego koral nie polipuje. 

Jest tylko na tym jednym koralu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto ? 

 

Cjano , dino , sinice itp.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto. Z telefonu nie mogłem wrzucić,bo za duży rozmiar zdjęcia. 

Nie mogę się dopatrzeć dwóch rybek (doktorka i pterapogona),czyli istnieje szansa,że padły. Tłumaczyłoby to też skok NO3, bo jest go prawie 50. Poza tym odpieniacz nagle przestał wytwarzać tak intensywnie pianę. 

Jedna zmiana,która mogła by mieć wpływ to własnie te dwa potencjalne trupy.

W tym tygodniu zmienilem odpieniacz,ale to raczej powinno przynieść zmniejszenie NO3 niż jego skok w górę.

28381407_1625082834249740_1510783938_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci padły rybki to na pewno pojawi się cyjano i to bardzo szybko , a jaki powód że rybki padły ? Od dawna masz te rybki ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropyga ostatnio zamęczyła mi anthiasa, wcześniej nie przejawiala agresji, ale teraz zaczela scigac rybki. Poza nią ew krewetka boksujaca mogła cos upolowac. Pewności nie mam , ale skoro nie wypływają od 2 dni do jedzenia, a akwarium jest przykryte to chyba jedyna opcja :(

Doktorek i pterapogon były od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proponuję najpierw postawić zbiornik słodkowodny i zrozumieć podstawy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z wiedzy ze słodkowodnego przyda się w tym temacie? Brown jelly występuje w słodkim czy co :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LYSERpL napisał:

Foto. Z telefonu nie mogłem wrzucić,bo za duży rozmiar zdjęcia. 

Nie mogę się dopatrzeć dwóch rybek (doktorka i pterapogona),czyli istnieje szansa,że padły. Tłumaczyłoby to też skok NO3, bo jest go prawie 50. Poza tym odpieniacz nagle przestał wytwarzać tak intensywnie pianę. 

Jedna zmiana,która mogła by mieć wpływ to własnie te dwa potencjalne trupy.

W tym tygodniu zmienilem odpieniacz,ale to raczej powinno przynieść zmniejszenie NO3 niż jego skok w górę.

28381407_1625082834249740_1510783938_n.jpg

Wieloszczety masz? Amoniak mierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem. Nie mierzylem NH3.

3 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Wieloszczety masz? Amoniak mierzyłeś?

 

14 minut temu, fresz33 napisał:

Proponuję najpierw postawić zbiornik słodkowodny i zrozumieć podstawy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Slodkie mialem przez 8 lat. Przerobilem w nim praktycznie wszystko. O niezrozumieniu której z podstawowych zasad mówisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LYSERpL napisał:

Nie zauwazylem. Nie mierzylem NH3.

 

Padlinożercy eliminują problem padniętych ryb, bo je zjedzą. Jak ich nie ma, a ryba zostanie w skale to się robi problem. Zostaje rozbiórka skały i szukanie trupa.

Zmierz NH3 to pozwoli określić czy coś padło i nie zostało skonsumowane. 

6 minut temu, LYSERpL napisał:

Slodkie mialem przez 8 lat. Przerobilem w nim praktycznie wszystko. O niezrozumieniu której z podstawowych zasad mówisz? 

Nie przejmuj się. fresz lubi offtopować :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u siebie testow na amoniak. Postaram sie od kogos z okolicy pozyczyc. Srednio chce ruszyc skale, żeby nie stresować dodatkowo ryb. Co to za kozuch? Może zaatakowac inne korale ? Poza podmianą i ew szukaniu trupa moge cos jeszcze zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwarium morskim na żywej skale, nawet jak ryba jest w skale w zakamarkach to i tak wieloszczety wyjedzą trupa do gołego w jedną noc :) skoku NH3 przy wydajnej filtracji biologicznej po prostu nie będzie, natychmiast zostanie przrobione do No2 i następnie No3 - nie przejmuj się padnięcie 2 ryb w zbiorniku można nawet nie odczuć specjalnie - przy dobrej filtracji i odpieniaczu - u mnie nawet nie drgnie system, a padłe ryby jak znajdę to wkładam w Quadricolora - niechaj sobie zje, jak są w miarę świeże, ale i tak przeważnie są już filetowane przez kraba strzałkowego arrow crab. Niestety ostatnio mi padł garbik, nie wytrzymał presji innych garbików i krab zjadł wszystko w kilka godzin. 

To co tutaj widać to może być infekcja bakteryjna zwana pod nazwą Brown Jelly, lubi się rozgościć na inne LPS zwłaszcza Euphillie, trzeba ostrożnie odsysać, najlepiej dipować koralowce w dipach antybakteryjnych, mocno trzepiąc szczepką by cały kożuch odpadł, czasami trzeba usuwać po prostu zakażone części korala i to najlepszy sposób walki.

Koral obok też nie napompowany :( sprawdził bym Po4 jednak i No3 a jak będzie No3 wysokie powyżej 25 to podmianki, a na Po4 spokojnie są metody typu adsorber, albo bakterie + pożywka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Ura napisał:

w akwarium morskim na żywej skale, nawet jak ryba jest w skale w zakamarkach to i tak wieloszczety wyjedzą trupa do gołego w jedną noc :) skoku NH3 przy wydajnej filtracji biologicznej po prostu nie będzie, natychmiast zostanie przrobione do No2 i następnie No3 - nie przejmuj się padnięcie 2 ryb w zbiorniku można nawet nie odczuć specjalnie - przy dobrej filtracji i odpieniaczu - u mnie nawet nie drgnie system, a padłe ryby jak znajdę to wkładam w Quadricolora - niechaj sobie zje, jak są w miarę świeże, ale i tak przeważnie są już filetowane przez kraba strzałkowego arrow crab. Niestety ostatnio mi padł garbik, nie wytrzymał presji innych garbików i krab zjadł wszystko w kilka godzin. 

To co tutaj widać to może być infekcja bakteryjna zwana pod nazwą Brown Jelly, lubi się rozgościć na inne LPS zwłaszcza Euphillie, trzeba ostrożnie odsysać, najlepiej dipować koralowce w dipach antybakteryjnych, mocno trzepiąc szczepką by cały kożuch odpadł, czasami trzeba usuwać po prostu zakażone części korala i to najlepszy sposób walki.

Koral obok też nie napompowany :( sprawdził bym Po4 jednak i No3 a jak będzie No3 wysokie powyżej 25 to podmianki, a na Po4 spokojnie są metody typu adsorber, albo bakterie + pożywka 

Obok jest trachypchyllia, nowa w akwarium i od samego początku nie chce się pompować, trochę polipuje w nocy,w dzień jest tragedia, traci tkankę. 

No własnie martwię się o eupchyllie stojącą obok, bo już zaczęła się słabiej polipować,a strona stojąca przy kożuchu wygląda bardzo marnie, mam nadzieję,że na nią nie przejdzie :(

Problem w tym,że ściągnąłem część bakterii ze szkieletu jeszcze pod wodą,więc pływają sobie dalej w baniaki. Profilaktycznie wykąpać inne lps w dipie? 

Taki jest plan działania na najbliższe dni, mniejsze karmienie, codziennie podmianki+ bakterie, w sumpie hujalą pellety,więc no3 i po4 powinny zejść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z swojego doświadczenia wiem że Trachyphylia nie lubi Po4 u mnie to taki żywy marker Po4 jak się nie pompuje to wiem że coś nie tak z Po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Ura napisał:

Ja z swojego doświadczenia wiem że Trachyphylia nie lubi Po4 u mnie to taki żywy marker Po4 jak się nie pompuje to wiem że coś nie tak z Po4

Miałem wcześniej taką mega zieloną, kapitalnie się pompowała. Do czasu aż quadri poszedł na spacer i wlazł w nią. Niemal od razu kupiłem kolejną i postawiłem w tym samym miejscu. Ta od samego wyjścia z worka ma fochy. Spróbuję je podkarmić w nocy. Może uda mi się znaleźć dipy i profilaktycznie wykąpać lpsy, a przynajmniej tę eupchyllię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.