Skocz do zawartości
alexw200

To i mnie dopadło brązowe :(

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, @Beti napisał:

Olku kurczaki;-) no to musi zaskoczyć nie ma bata mówi Beata:D

na razie nie masz tam samych SPS nawet bym ograniczyła świecenie na min..a tak poważnie jeszcze to wysypało Ci tego na maxa nie za ładnie to wygląda,i to 80% na żywej skale i woda żywa,kurcze myślcie chłopaki(koledzy) jak Olkowi jeszcze pomóc,ja tu sama na tym forum nic nie zdziałam hihi ;),Dominika czasem też coś doradzi sama też startuje z Mega akwarium....

też trzymam kciuki na starcie;-)was tu jest 99% i tylu doświadczonych nie wieżę że nikt nie miał podobnej sytuacji;-)

Olku już nie pytam ale Di pewno 000 co?

Wierszykiem się zrymowało koleżance jak widzę :P:P :P  

To od końca, tak, ro po di ZERO, filtr na żywicę mam ze starego akwa więc trochę sporawy jest ale jakby nie patrzeć prawie 13 kg żywicy w obiegu, oczywiście świeżej, a i na wszelki wypadeczek mam też sera silicate w przepływowym :P 
A z ograniczeniem mocy świecenia to może być u mnie spory problem, nawet bardzo spory, nie mam ani elektroniki ani żarników 70W więc musi zostać te 150W. W ostateczności mogę jeden odpiąć i zostawić 2x150W no i jeszcze podnieść w górę, teraz jest 45 cm nad lustrem :P 
I powiem ci, że taki wysyp mam pierwszy raz w życiu, rózne baniaki startowałem i takie malutkie po 600-700 litrów, i takie po 2-3 tyś i takie po 10tyś także, różnie bywało, czasami tylko na suchej, czasami na żywej, czasami na mieszanej i nigdy nie było tak jak teraz. Fakt faktem nigdy też nie zasiedlałem baniaka w takim tępie jak teraz, sam nie wiem czemu dałem się podkusić żeby tak szybko wpuszczać no ale się stało. Chyba jedyna rada to przeczekać.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak wyglądało moje akwarium w okresie dojrzewania. Nie skracałem światła, świeciłem normalnie, nic nie skrobałem, nie czyściłem szyb. Tylko i wyłącznie przednią. Samo przyszło, samo pójdzie. To nie dino czy cyjano, żeby się martwić. Żywa skała, woda z działającego zbiornika nie jest wyznacznikiem szybszego i łagodniejszego dojrzewania. Dużo zależy od indywidualnej filtracji w każdym zbiorniku. Dlatego Aleksandrze moim skromnym zdaniem nie ingerowałbym w nic. Jedyną rzeczą którą bym zrobił to ewentualnie dmuchnął glona jak najdzie na jakiegoś korala.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alexw200 napisał:

Wierszykiem się zrymowało koleżance jak widzę :P:P :P  

no bo z koleżanką siedzimy i czatujemy;-) bo sobota,:rolleyes:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, laszek napisał:

Tak wyglądało moje akwarium w okresie dojrzewania. Nie skracałem światła, świeciłem normalnie, nic nie skrobałem, nie czyściłem szyb. Tylko i wyłącznie przednią. Samo przyszło, samo pójdzie. To nie dino czy cyjano, żeby się martwić. Żywa skała, woda z działającego zbiornika nie jest wyznacznikiem szybszego i łagodniejszego dojrzewania. Dużo zależy od indywidualnej filtracji w każdym zbiorniku. Dlatego Aleksandrze moim skromnym zdaniem nie ingerowałbym w nic. Jedyną rzeczą którą bym zrobił to ewentualnie dmuchnął glona jak najdzie na jakiegoś korala.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Może to się okazać najlepszą z rad - nie ingerować :) 

2 minuty temu, @Beti napisał:

no bo z koleżanką siedzimy i czatujemy;-) bo sobota,:rolleyes:

aaaa no tak, bo w soboty się czatuje :P:P:P 

 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw w spokoju w myśl zasady samo przyszlo to samo odejdzie

ja jak cos zaczynam zmieniac z dobrego na lepsze to cos się tam zaczyna pojawiać i po czasie okazuje się ze to lepsze nie calkim było lepsze

 

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, laszek napisał:

Tak wyglądało moje akwarium w okresie dojrzewania. Nie skracałem światła, świeciłem normalnie, nic nie skrobałem, nie czyściłem szyb. Tylko i wyłącznie przednią. Samo przyszło, samo pójdzie. To nie dino czy cyjano, żeby się martwić. Żywa skała, woda z działającego zbiornika nie jest wyznacznikiem szybszego i łagodniejszego dojrzewania. Dużo zależy od indywidualnej filtracji w każdym zbiorniku. Dlatego Aleksandrze moim skromnym zdaniem nie ingerowałbym w nic. Jedyną rzeczą którą bym zrobił to ewentualnie dmuchnął glona jak najdzie na jakiegoś korala.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

 

5 minut temu, waldimas napisał:

zostaw w spokoju w myśl zasady samo przyszlo to samo odejdzie

ja jak cos zaczynam zmieniac z dobrego na lepsze to cos się tam zaczyna pojawiać i po czasie okazuje się ze to lepsze nie calkim było lepsze

 

To co zrobiłem dotychczas czyli zmniejszyłem oświetlenie z 3x250 na 3x150 na pewno nie zaszkodzi, nie ma takiej obsady która koniecznie  musi mieć słoneczko jak na równiku w południe. 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodi nie chwyci krzemianów, zależy kto co jaką ma wodę z kranu. W Gdańsku, gdzie mieszkam woda jest bardzo czysta bo za filtrację używają małży. Rzadko wymieniam wkłady.

W Gdyni gdzie pracuję, woda jest katastrofalna. Krzemianów jest tyle, że w słodkowodnych potrafi się zrobić rdzawy nalot. Było moje zdziwienie, gdy wysłałem wodę do icp, mimo 0.00 na wskaźniku, krzemiany w wodzie były przekroczone. Rozwiązaniem jest wkład z silikatem po rodi.

Jeśli jesteś ciekaw i masz możliwości to wyślij wodę do icp, albo zamontuj dodatkowy pojemnik. W akwarium nie ma sensu trzymać silikatu, jeśli dolewka ciągle dolewa wodę z krzemianami...to bezsensowna walka z wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Raffy14 napisał:

Rodi nie chwyci krzemianów, zależy kto co jaką ma wodę z kranu. W Gdańsku, gdzie mieszkam woda jest bardzo czysta bo za filtrację używają małży. Rzadko wymieniam wkłady.

W Gdyni gdzie pracuję, woda jest katastrofalna. Krzemianów jest tyle, że w słodkowodnych potrafi się zrobić rdzawy nalot. Było moje zdziwienie, gdy wysłałem wodę do icp, mimo 0.00 na wskaźniku, krzemiany w wodzie były przekroczone. Rozwiązaniem jest wkład z silikatem po rodi.

Jeśli jesteś ciekaw i masz możliwości to wyślij wodę do icp, albo zamontuj dodatkowy pojemnik. W akwarium nie ma sensu trzymać silikatu, jeśli dolewka ciągle dolewa wodę z krzemianami...to bezsensowna walka z wiatrakami.

Robiłem testy w marinlabie, woda rodi była na 0


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Raffy14 napisał:

Rodi nie chwyci krzemianów, zależy kto co jaką ma wodę z kranu. W Gdańsku, gdzie mieszkam woda jest bardzo czysta bo za filtrację używają małży. Rzadko wymieniam wkłady

Hej. Małży nie używa się do filtracji, tylko do wykrywania zanieczyszczeń... Gdy woda jest złej jakości to się zamykają, a to uruchamia alarm w stacji uzdatniania. Wbrew pozorom rozwiązanie dużo tańsze i prostsze niż urządzenia do pomiaru czystości wody. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex przeczytałem jeszcze teraz twój wątek.

Mniej więcej teraz mija 2 miesiące od wodowania skały. Dałeś sporo żywej skały, część z niej przypomina pukani. Wydaje mi się, że dopiero ci zaczęło akwarium oddawać ze skały różne rzeczy. Akwarium zaczęło dojrzewać miesiąc temu, od 3 tygodni masz niewielkie plagi. A że masz sporo zwierząt i mało korali w środku to pewnie to nieco potrwa.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, katani napisał:

Alex przeczytałem jeszcze teraz twój wątek.

Mniej więcej teraz mija 2 miesiące od wodowania skały. Dałeś sporo żywej skały, część z niej przypomina pukani. Wydaje mi się, że dopiero ci zaczęło akwarium oddawać ze skały różne rzeczy. Akwarium zaczęło dojrzewać miesiąc temu, od 3 tygodni masz niewielkie plagi. A że masz sporo zwierząt i mało korali w środku to pewnie to nieco potrwa.

Chyba trafiłeś w dziesiatkę, praktycznie 2 miesiące, jakoś tak 8-10 stycznia załądowałem skałkę. I z tym, że niewielkie plagi to też masz rację, bo tak naprawdę trochę brązu to nie jest jakiś koszmar, wszystko żyje nic nie zdycha więc nie jest najgorzej. Skałka faktycznie około 30kg pukani i jeszcze z 15kg jej mam w sumpie. A czy aż tak sporo zwierzaków? hmmm z 20 rybek trochę krabów i ślimaków, jakoś kosmicznie dużo to to nie jest


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, katani napisał:

Mniej więcej teraz mija 2 miesiące od wodowania skały. Dałeś sporo żywej skały, część z niej przypomina pukani. Wydaje mi się, że dopiero ci zaczęło akwarium oddawać ze skały różne rzeczy. Akwarium zaczęło dojrzewać miesiąc temu, od 3 tygodni masz niewielkie plagi. A że masz sporo zwierząt i mało korali w środku to pewnie to nieco potrwa.

też tak napisałam parę postów wyżej,dojrzewa ale bardzo burzliwie,Olku czas... a teraz jest sobota i czas na relax przed naszymi akwariami ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2018 o 19:59, @Beti napisał:
też tak napisałam parę postów wyżej,dojrzewa ale bardzo burzliwie,Olku czas... a teraz jest sobota i czas na relax przed naszymi akwariami ;-)


10 dni i dino prawie zniknęło. Zostały zbielałe resztki, które systematycznie obdmuchuję.  3 dni zaciemnienia, potem tylko białe, końska dawka bakterii, dieta, zero podmian wody, węgiel w obiegu plus uv9015fd3fad658ae9326ecfc9ad7cd0c7.jpg57f8ffb5ee9ef10818f7d0e513417fe1.jpgf563ea65af97b68e10bd6e0fd04705d9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, alexw200 napisał:


10 dni i dino prawie zniknęło. Zostały zbielałe resztki, które systematycznie obdmuchuję.  3 dni zaciemnienia, potem tylko białe, końska dawka bakterii, dieta, zero podmian wody, węgiel w obiegu plus uv9015fd3fad658ae9326ecfc9ad7cd0c7.jpg57f8ffb5ee9ef10818f7d0e513417fe1.jpgf563ea65af97b68e10bd6e0fd04705d9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No proszę bardzo ;-) pięknie!

A jednak się oplacalo czekać,jeszcze trochę i będzie kolejna solniczka z wyszej półki:ph34r:

Tego żółtka masz fajnego kolo 10cm jak nic...jeszcze sporo rybek wejdzie :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę bardzo ;-) pięknie!
A jednak się oplacalo czekać,jeszcze trochę i będzie kolejna solniczka z wyszej półki[emoji185]
Tego żółtka masz fajnego kolo 10cm jak nic...jeszcze sporo rybek wejdzie default_smile.png

Żółtek już jak dłoń :p a rybcie jeszcze dojdą tylko układam listę w głowie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alexw200 napisał:


Żółtek już jak dłoń :p a rybcie jeszcze dojdą tylko układam listę w głowie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak chcesz to Ci pomogę...nie nie dziękuję...a to Ci jednak pomoge...

Ja bym tam widziala pieknego Sohala i Naso...:P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz to Ci pomogę...nie nie dziękuję...a to Ci jednak pomoge...
Ja bym tam widziala pieknego Sohala i Naso...[emoji14]

A będą i owszem, i białobrody też :p i jeszcze kilka innych :p zwłaszcza że baniak się powiękzy niedługo :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.