Skocz do zawartości
Gość

jak zwiększyć zasolenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam,badałem właśnie zasolenie Hydrometrem Kent Marine,ku mojemu zdziwieniu pokazuje 1.019 

zbadałem także wodę w woreczku w którym zakupiłem ślimaki i pokazywał 1.024 więc hydrometr jest dobry.

używam soli :Aquaforest Reef Salt 

i tu moje pytanie  w jaki sposób podnieść zasolenie do 1.024,akwarium 112l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj az Ci polowa wody odparuje :) a tak powaznie to dorób solanki o wyższym zasoleniu zlej trochę z akwarium i dolej świeżej. Tak jak byś robił podmianke. Tylko przy tym litrażu rób to stopniowo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w sumpie falownik,wsypuje 1/2 kupka AF i się miesza samo lub cały kubek no ale to na duży litraż ;-) w Twoim przypadku będzie dobrze tak jak radzi  wyżej Piotr ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że na FB pisałes że w akwa tylko skała i woda normalnie podnosisz i niczym sie nie przejmujesz odlej 10l i wlej 10l proporcjonalnie bardziej zasolonej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reefhub jest kalkulator którym wyliczysz ile soli Ci trzeba aby podnieść to zasolenie.

A hydrometr wymień na refraktometr i  będziesz miał pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, orthoptera napisał:

szkoda tylko że na FB pisałes że w akwa tylko skała i woda normalnie podnosisz i niczym sie nie przejmujesz odlej 10l i wlej 10l proporcjonalnie bardziej zasolonej

bo tylko skała i woda była do tej pory więc nie wiem w czym rzecz :) dzisiaj doszły ślimaki i krewetka

ok,za niedługo podmianka sól już się miesza 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario 84 napisał:

bo tylko skała i woda była do tej pory więc nie wiem w czym rzecz :) dzisiaj doszły ślimaki i krewetka

ok,za niedługo podmianka sól już się miesza 

 

to trzeba było podnieść zanim wpuściłeś zwierzęta i nie było by problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario 84 napisał:

bo tylko skała i woda była do tej pory więc nie wiem w czym rzecz :) dzisiaj doszły ślimaki i krewetka

ok,za niedługo podmianka sól już się miesza 

 

trzeba było podnieś puki nie było...pisałem to wczoraj... to teraz już musisz stopniowo 

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, elespero napisał:

to trzeba było podnieść zanim wpuściłeś zwierzęta i nie było by problemu.

puki co zwierzęta w woreczku nie wpuszczone :) więc nie spinajcie pośladów:) grzecznie pytam to odpowiadajcie a nie docinajcie :) hihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, mario 84 napisał:

puki co zwierzęta w woreczku nie wpuszczone :) więc nie spinajcie pośladów:) grzecznie pytam to odpowiadajcie a nie docinajcie :) hihihi

To jaki ty masz tu problem? Dosyp soli i tyle.

Nic skomplikowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario 84 napisał:

puki co zwierzęta w woreczku nie wpuszczone :) więc nie spinajcie pośladów:) grzecznie pytam to odpowiadajcie a nie docinajcie :) hihihi

wczoraj pisałem podnoś odrazu i aklimatyzuj zwierzaki, a ty już dobę trzymasz  je w woreczku i dziś znów te pytanienikt nie docina tylko nie rozumiem pytania skoro już była odpowiedz i to nie jedna...;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, orthoptera napisał:

wczoraj pisałem podnoś odrazu i aklimatyzuj zwierzaki, a ty już dobę trzymasz  je w woreczku i dziś znów te pytanienikt nie docina tylko nie rozumiem pytania skoro już była odpowiedz i to nie jedna...;)

 

Ha ha ha trzymał zwierzaki dobe w woreczku? Grubo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no mam bo nie wiem ile soli np na 10 l by podnieść zasolenie do wymaganego 1.024.....myślałem że tu uzyskam odpowiedz ale widzę że się pomyliłem ......tak jak to kiedyś ktoś sprytnie ocenił.....bez doktoratu na forum nie masz co pisać  heheheh

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spuść z 10l wody rozdziel po 5l i pierwsze 5l zasól np na 1,040 i wlej po kilkunastu min zmierz zasolenie i zobaczysz czy kolejne 5l tez zasalać i ile...jesli zmierzysz po tych 5l np 1,022 to kolejne zasól też na ok 1,040 jesli wzrosnie do 1,023 to znów odelej z akwa np 3l i tez zasól itd

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy Ty nie czytasz swojego wątku? Tylko ostatnie posty? Po co się ciskasz? Odpowiedz dałem Ci już w pierwszym poście ja i Beti i kilka innych osób.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, elespero napisał:

Ha ha ha trzymał zwierzaki dobe w woreczku? Grubo...

a co w tym złego? duży worek do tego otwarty dużo wody więc co się tak dziwisz ? czasami zwierzaki są wysyłane i przebywają w woreczkach dłużej i jakoś nikt tego nie przeżywa 

1 minutę temu, lapsiak84 napisał:

Kolego czy Ty nie czytasz swojego wątku? Tylko ostatnie posty? Po co się ciskasz? Odpowiedz dałem Ci już w pierwszym poście ja i Beti i kilka innych osób.

czytam kolego :) dziękuje za odpowiedz pomagającym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario 84 napisał:

a co w tym złego? duży worek do tego otwarty dużo wody więc co się tak dziwisz ? czasami zwierzaki są wysyłane i przebywają w woreczkach dłużej i jakoś nikt tego nie przeżywa 

czytam kolego :) dziękuje za odpowiedz pomagającym 

A to że je męczysz, to dziwne.

4 minuty temu, lapsiak84 napisał:

Kolego czy Ty nie czytasz swojego wątku? Tylko ostatnie posty? Po co się ciskasz? Odpowiedz dałem Ci już w pierwszym poście ja i Beti i kilka innych osób.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie warto sie udzielać bo chłop i tak zrobi po swojemu, taki typ. Pyta ale i tak robi po swojemu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz życia w akwa wiec możesz podnieś odrazu i aklimatyzuj zwierzaki bo w worek to nie akwarium które stoi obok;) sorry za sformułowania ale myślałem że juz dawno to zasolenie podniosłeś wiec nie zrażaj sie do forum tylko działaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, elespero napisał:

A to że je męczysz, to dziwne.

Nie warto sie udzielać bo chłop i tak zrobi po swojemu, taki typ. Pyta ale i tak robi po swojemu.

 

i tu jesteś w błędzie ,szybko ludzi oceniasz i to jeszcze nie trafnie:) pozdrawiam

4 minuty temu, orthoptera napisał:

nie masz życia w akwa wiec możesz podnieś odrazu i aklimatyzuj zwierzaki bo w worek to nie akwarium które stoi obok;) sorry za sformułowania ale myślałem że juz dawno to zasolenie podniosłeś wiec nie zrażaj sie do forum tylko działaj...

dzięki za pomoc,działam o wynikach poinformuje a co do forum to się nie zrażam spokojnie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, mario 84 napisał:

 w jaki sposób podnieść zasolenie do 1.024,akwarium 112l 

https://reefhub.pl/kalkulator-akwarystyczny/

jak nie ma życia to żaden problem i po prostu powoli wsypywać sól i sprawdzać zasolenie

a najlepiej rozrobić solankę i nią uzupełniać co odparuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podmianka zrobiona na 10 l wsypałem półtora miarki więc o połowę więcej niż zaleca producent,zasolenie podskoczyło do 1.022 

zwierzaki już po aklimatyzacji i są w akwarium

mam jeszcze pytanie czy miał ktoś do czynienia z tym hydrometrem: JBL Precision Hydrometer ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły spławik jak większość tego typu. Mam GroTech i wygląda identycznie i jest sporo tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
41 minut temu, maciej01 napisał:

Zwykły spławik jak większość tego typu. Mam GroTech i wygląda identycznie i jest sporo tańszy.

dzięki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chyba najbezpieczniej po prostu rozrobic kilka l solanki nawet takiej jak masz 1.019 i wlac do akwa. czekasz moze dzien az woda odparuje i powolutku zaaolenie sie podnosi. kiedy dolewka zaczyna dzialac mierzysz zasolenie ew od nowa rozrabiasz kilka l ddolewasz czekasz mierzysz itd od poczatku. bez zadnych skokow. bez sypania soli i bez ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.