Skocz do zawartości
atrawa

Problem z parametrami wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam podobny problem akwarium 200l +samp .funkcjonuje ponad rok wszystko było Ok . Do czasu ?no3 i po4 kosmos testy salifert dla pewności kupiłem Nowe colombo i tak samo koniec skali . Więc zacząłem kombinować na początek glony spagetti do sampa efekt mizerny , kolejny krok to podniesienie odpieniacza o 4 cm teraz mam około 21cm pieni o niebo lepiej ,zacząłem podawać red sea no3po4 x od jakichś 2 miesięcy i dalej nic .Więc kolejny pomysł zrobiłem 3 podmianki po 30 lit co 3 dni i solidna porcja bakterii tym razem sachem stability , przestałem podawać no3 po4x ,dokupiłem filtr przepływowy a do środka dałem od aquaforest ,zeo mix , carbon , phospchate minus ,polowe zalecanej dawki czyli po 100 gram po nocy wszystkie testy i no3 -15 -20 po4 15-20 jest światełko w tunelu po paru dniach zrobię kolejne testy i zobaczę co będzie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, hartek napisał:

Nowe colombo i tak samo koniec skali

Test colombo na No3 jest tylko max do 4ppm to co Ci pokaże:-)

 

30 minut temu, hartek napisał:

o3 -15 -20 po4 15-20

Coś tu zamieszaleś z tym Po4


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ten sam problem co ja miałem. Stara skała, wadliwy test, mi dodatkowo odpieniacz źle pienił.  Syf masz w starej skale, który skumulował się przez te lata. Powalczysz z NO3, PO4 z  pół roku.  Lej bakterie dalej, nie próbuj robić dużych podmian bo wtedy zaczną się problemy, te poziomy neutrinów  i tak nie zaszkodzą zwierzakom, bo pewnie żyją w takich warunkach od x czasu. Kup watę, zamontuj na spływie i  zrób tornado w głównym zbiorniku i powtarzaj przez kilka dni, a potem tylko trzeba czekać.


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ciągły problem z NO3, może nie kosmiczne wartości ale jednak po podmianie raz w tygodniu 15% wychodzi 25 a przed samą podmianą koło 50. Czy myślicie że duża ilość ukwiałów Quadri może być przyczyną utrzymujących się na tym poziomie azotanów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie posprzątaj w sumpie. W przegrodzie z odpieniaczem masz ładny syfek;)Wyciągni też skałę i ją przepłukaj. Daj na spływ skarpete lub wate. A może skałę w akwa masz czymś zawaloną i teraz oddaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem leje bakterie i nic ograniczylem karmienie a na dodatek nie rosna mi glony w refugium dodam jeszcze troche swiatla do reugium to moze sie rusza,i tez czytalem na forach   dopytywalem i nikt nic nie wie  :(  zaczolem lac vodke   2 ml dzienie   juz miesiac i nic a akwarium 300l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo87 akwa ile czasu ma. Jaką skałę masz? Daj fotkę sumpa. Glony nie rosną od początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.