Skocz do zawartości
Bombi

2 odpieniacze czy to zadziała

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Bombi napisał:

Tylko przeraża mnie fakt , że za większy odpieniacz będę musiał dać blisko tyś. A ze sprzedaży będę miał max 300.

 

To kup używany za 300 skoro masz takie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, Bombi napisał:

Tylko przeraża mnie fakt , że za większy odpieniacz będę musiał dać blisko tyś. A ze sprzedaży będę miał max 300.

 

czyli za nowy dasz już blisko 700zł :), no niestety jeżeli chodzi o odpieniacz to wydaje mi się że lepiej dobry albo nie opierać filtracji na odpieniaczu i wstawić jeden taki jak masz za to oprzeć się na dsb/refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Paragon napisał:

czyli za nowy dasz już blisko 700zł :), no niestety jeżeli chodzi o odpieniacz to wydaje mi się że lepiej dobry albo nie opierać filtracji na odpieniaczu i wstawić jeden taki jak masz za to oprzeć się na dsb/refugium

Albo żywej skale i wacie filtracyjnej tak jak u mnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, fresz33 napisał:

Albo żywej skale i wacie filtracyjnej tak jak u mnie ;) 

zakładam ze jakaś skała w akwarium już jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
56 minut temu, Paragon napisał:

zakładam ze jakaś skała w akwarium już jest :)

Im jej więcej tym lepiej ale w sumpie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bombi napisał:

Tylko przeraża mnie fakt , że za większy odpieniacz będę musiał dać blisko tyś. A ze sprzedaży będę miał max 300.

 

A tam, frazesy. Swojego Tunze 9006 sprzedałem za 350 zł. Za połowę z tego tysiąca ogarniesz coś dobrego. Po drugie mam wrażenie, że brakuje Ci jeszcze wiedzy i obycia. Może spróbuj swoje obecne akwarium doprowadzić do perfekcji zamiast ładować się na głębszą wodą z pustą kieszenią. Lepszy zadbany Golf niż unieruchomione Maserati :D

3 godziny temu, fresz33 napisał:

Im jej więcej tym lepiej ale w sumpie. 

Nie przesadzaj. Skała nie jest remedium na bolączki akwarystyki morskiej. A wręcz przeciwnie, można trafić na minę. Organizmy odpowiedzialne za dojrzewanie , homeostazę zbiornika i cyklów azotowych znajdują się wszędzie w naszym akwarium, nie tylko na skale. Osobiście jestem zdania, że lepiej więcej wody niż więcej skały. Należy pamiętać, że finalnie chodzi o powierzchnię porowatą skały a nie objętość czy wagę. Sukces polega na holistycznym podejściu. Od A do Z. Od skały dobrej jakości, przez odpieniacz po refugium. To ostatnie wychodzi najtaniej chyba :D

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kośmid napisał:

A tam, frazesy. Swojego Tunze 9006 sprzedałem za 350 zł. Za połowę z tego tysiąca ogarniesz coś dobrego. Po drugie mam wrażenie, że brakuje Ci jeszcze wiedzy i obycia. Może spróbuj swoje obecne akwarium doprowadzić do perfekcji zamiast ładować się na głębszą wodą z pustą kieszenią. Lepszy zadbany Golf niż unieruchomione Maserati :D

Nie przesadzaj. Skała nie jest remedium na bolączki akwarystyki morskiej. A wręcz przeciwnie, można trafić na minę. Organizmy odpowiedzialne za dojrzewanie , homeostazę zbiornika i cyklów azotowych znajdują się wszędzie w naszym akwarium, nie tylko na skale. Osobiście jestem zdania, że lepiej więcej wody niż więcej skały. Należy pamiętać, że finalnie chodzi o powierzchnię porowatą skały a nie objętość czy wagę. Sukces polega na holistycznym podejściu. Od A do Z. Od skały dobrej jakości, przez odpieniacz po refugium. To ostatnie wychodzi najtaniej chyba :D

Chciałem zmienić akwarium z racji tego , że mam akwarium w stylu kostki ciężko ułożyć skalę żeby nie było stref beztlenowych oraz żeby nie wiało bardzo na korale. A że mam okazję kupił komplet zbiornik za nie duże pieniądze bez życia to chcę z tego skorzystać.

 

I chcę również zacząć od początku od miękkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś ale... tutaj większość prezentowanych zbiorników to właśnie kostki szczególnie przy mniejszym litrażu. Zbiornik wyższy i szerszy niż "standardowy" pozwala na ciekawe ułożenie skały a co za tym idzie piętrowe ułożenie koralowców. Miękkie na dół, twarde wyżej tak w wielkim skrócie. Kumasz bazę? :D

Strefy beztlenowe... ta... w Bałtyku są takie owszem. Dwie pompki i powrót z ewentualnego sumpa wypełnią te Twoje strefy. Dworuje troszkę sobie z Ciebie ale nim zaczniesz zasiedlać zbiornik załóż w odpowiednim dziale temat gdzie przedstawisz czym dysponujesz i co masz w planach. Pokażesz okazyjnie zakupiony komplet a reszta sama przyjdzie. Mam nadzieje, że w nowym akwarium będziesz miał sumpa.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będę miał sump 70l i będę myślał nad refugium w filtrze przepływowym. Będę chciał przełożyć życie z poprzedniego akwarium prawie od razu ,ale jest mały kłopot nie mam wystarczająco dużo wody brakuje mi ok 140-150l ,a nie mam od kogo za bardzo wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja tematu raczej będzie w nowym temacie o samym zbiorniku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refugium w filtrze przepływowym, co? 

Zbieraj swoją wodę po podmiankach. Trzymaj w ciemnym, napowietrzaj. Postaraj się możliwie mało wlać świeżej wody. Chcąc nie chcąc i tak będzie szok dla organizmów.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kośmid napisał:

Refugium w filtrze przepływowym, co? 

Zbieraj swoją wodę po podmiankach. Trzymaj w ciemnym, napowietrzaj. Postaraj się możliwie mało wlać świeżej wody. Chcąc nie chcąc i tak będzie szok dla organizmów.

Chyba źle rozumiem słowo refugium. Chcę glony spaghetti w filtrze przepływowym.

Można prosić o temat w którym wszytko jest ładnie wyjaśnione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodziło mi o refugium i dbs.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panu za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Bombi Bombi... dużo teorii przed Tobą jeszcze. Czytaj, czytaj. Jeśli masz w planach 70 litrowy sump to dobrze. Dużo miejsca. Spokojnie zmieścisz tam 20 litrów glonów oświetlanych halogenem LED. Taki 15 czy 20 watowy to nieduży wydatek. Proste i funkcjonalne :-)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bombinie obraź się, ale z Twoim doświadczeniem dsb to proszenie się o klopoty. Refugium jak najbardziej polecam ale dsb odradzam. Wydaje mi się, że mam dużo większe doswiadczenie a mimo to nie odważe się uruchamiać dsb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem właśnie poczytać o DBS żeby się więcej o tym dowiedzieć ,a nie od razu zakładać jeśli ma ktoś coś do dodania to proszę pisać chętnie dowiem się więcej o tych systemach filtracyjnych.

Edytowane przez Bombi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się trochę wysilił w szukaniu informacji to byś znalazł. Na forum jest obszerny temat o DSB, refugium 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy na grupie w oknie szukaj napiszę refugium wyskakują nie tematy na temat refugium ,lecz wspomnienie w temacie słowa refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś szukasz to lepiej wpisz w google. Jak wpiszesz "DSB refugium nano reef" to ten temat, który wkleiłem wyżej wyskakuje jako pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.