Skocz do zawartości
M@te

Słaba kondycja korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc, borykam się od dłuższego czasu ze słabą kondycją korali nie są napompowane na tyle ile powinny, parametry od dłuższego czasu stabilne, wcześniej miałem skoki no3, po zbiciu no3 bylo zerowe i musialem je dodawac do systemu miekasy troche odzyly, w miedzyczasie powstało DSB (na tym pisku, może on coś oddawać do wody i być przyczyną?) oraz refugium, mam lampę DIY  okolo 170w na ledach cree głównie, w znacznej wiekszości niebieskie ledy, odpieniacz fi150 na SP3, dozuje pełnego ballinga, AF component +, podmiana co tydzień AFRS, bakterie pro bio f, pro bio s, pozostałe parametry:

zasolenie 1024 refraktometr

KH 7.7 salifert

Ca 420 salifert

Mg 1410 salifert

NO3 2 salifert

PO4 poniżej 0,03 colombo

Proszę o rady:)

Edytowane przez M@te (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, M@te napisał:

Witam, proszę o pomoc, borykam się od dłuższego czasu ze słabą kondycją korali nie są napompowane na tyle ile powinny, parametry od dłuższego czasu stabilne, wcześniej miałem skoki no3, po zbiciu no3 bylo zerowe i musialem je dodawac do systemu miekasy troche odzyly, w miedzyczasie powstało DSB (na tym pisku, może on coś oddawać do wody i być przyczyną?) oraz refugium, mam lampę DIY  okolo 170w na ledach cree głównie, w znacznej wiekszości niebieskie ledy, odpieniacz fi150 na SP3, dozuje pełnego ballinga, AF component +, podmiana co tydzień AFRS, bakterie pro bio f, pro bio s, pozostałe parametry:

Cześć:-) zobacz co napisałeś jak mają Ci pomóż koledzy jak nie napisałeś nic o koralach,jakie masz które się nie pompuja itp.czym karmisz je,czy ogólnie karmisz? Może jakaś fotka :-)

@M@te sory ale nic nie rozumię z tego zdania

1 godzinę temu, M@te napisał:

wcześniej miałem skoki no3, po zbiciu no3 bylo zerowe i musialem je dodawac do systemu miekasy troche odzyly, 

;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, kolory w normie, karmienie to mrożonki plankton zielony i czerwony kostka na 2 dni po zgaszeniu światłą plus dodaję jbl koral fluid...

miałem no3 50 po przesiadce z mniejszego i od początku już parametry szalały i korale się kurczyły, po dawkowaniu VSV zbiłem to do 0, po odstawieniu VSV, zero ciągle się utrzymywało, dlatego dawkowałem KNO3 aby je podbić, obecnie podbite do 2, parametry stabilne jakiś miesiąc ale nadal słabo to wygląda, ogólnie to wzystkie sie pompują no ale ciągle słabo

 

IMG_20180316_142659.jpg

IMG_20180316_142737.jpg

IMG_20180316_142803.jpg

IMG_20180316_142836.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, M@te napisał:

parametry stabilne jakiś miesiąc ale nadal słabo to wygląda

 

uważam ze "jakiś miesiąc" to trochę za mało żeby wszystko wróciło do normy .poczekaj jeszcze troche.

To oświetlenie masz podkręcone na maxa ? wcześniej korale pompowały się więcej?  bo wydaje mi sie ze na 270l to masz tak prawie na styk ,ja mam 300l światło DIY Led ,nie chce mi się sprawdzać ale mam chyba na max. 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile sobie podbijałeś azotany tym KNO3 - jaka sumaryczna dawka azotanu potasu. Czy dozowałeś też jod - jodkiem potasu albo stosowałeś inne źródła potasu w akwarium? Sprawdź sobie potas po tych zabiegach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, niwre37 napisał:

uważam ze "jakiś miesiąc" to trochę za mało żeby wszystko wróciło do normy .poczekaj jeszcze troche.

też tak uważam,a po drugie tak tragicznie to nie wyglądają;-) robisz jakąś podmianę dozujesz coś dla korali? miękkie to tak koło zera to nie bardzo wiesz o tym...ja mam SPS,LPS,miękkie i mam No3-5 celowo tak trzymam,bo już spadało do 2-1,no ale każde akwarium jest inne... ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie dam im jeszcze czas:) swiatlo na foto jest na 80% z tym, że tak jak pisałem znaczna przewaga blue na foto widać niewiele białego nawet:) 

jedynie KNO3 wlane w małej ilości jakies 10 gram prochu do tej pory

jak pisałem podmiana co tydzień AFRC 30 litrów, a dodaje jedynie jbl koral fluo, ale chyba przejde na fito:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M@te napisał:

ok w takim razie dam im jeszcze czas:) swiatlo na foto jest na 80% z tym, że tak jak pisałem znaczna przewaga blue na foto widać niewiele białego nawet:) 

jedynie KNO3 wlane w małej ilości jakies 10 gram prochu do tej pory

jak pisałem podmiana co tydzień AFRC 30 litrów, a dodaje jedynie jbl koral fluo, ale chyba przejde na fito:)

Do zbiornika dodałeś jakieś 3.87g potasu - nie jest to mało. Nie wiem jaką masz ilość skały i wody w systemie musisz sobie to przeliczyć ale z tego możesz dojść do tego o ile sobie potas podbiłeś. np. dla 200l wody w układzie miałbyś prawie 20mg/L gdzie optimum to 380-400mg/L. Do podbicia azotanów najlepiej stosować NaNO3 w przypadku KNO3 musisz pamiętać o potasie który dostarczasz do układu (https://reefhub.pl/wspolczynnik-redfielda-zegnaj-cyjano/).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy była ta przekładka na większe akwarium, może akwarium jeszcze nie otrząsnęło się po niej i cały czas jeszcze dojrzewa? Jakoś nikt nie zadał podobnego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sumka33 sprawdziłem dokladnie, sorki za błąd dodałem jednak tylko 5 g prochu, więc połowę mniej niż wspominałem więc chyba bez tragedii, podmiany i refugium powinny załatwić chyba sprawę? wody bedzie okolo 350l w obiegu, skała około 30kg

przekładka okolo 8 miesięcy temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, M@te napisał:

@sumka33 sprawdziłem dokladnie, sorki za błąd dodałem jednak tylko 5 g prochu, więc połowę mniej niż wspominałem więc chyba bez tragedii, podmiany i refugium powinny załatwić chyba sprawę? wody bedzie okolo 350l w obiegu, skała około 30kg

przekładka okolo 8 miesięcy temu

Przy 5g i 350l to potas ci podskoczył nieznacznie (może jakieś 2.8mg/L) - pewnie testy by ci wszystko wyjaśniły.

12 godzin temu, elespero napisał:

U mnie calustrea tak wyglądała jak miałem braki w żelazie.

Z dozowaniem czegokolwiek do akwarium w ciemno bym uważał, nie do końca wiadomo co się tam dzieje. A tym bardziej z Fe : w metodzie DSR  wszędzie jest mocno podkreślone że przedawkowanie jest dość niebezpieczne...

Jeżeli boisz się że coś masz rozchwiane a nie masz testów żeby przeprowadzić korektę to najbezpieczniejsza będzie podmiana - i tyle. Na chwilę obecną i tak trochę za wcześnie żeby wszystko się unormowało - baniaczek trochę za świeżo po przesiadce. Daj mu jeszcze trochę czasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.