Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest za niebiesko w takim połączeniu żarnik 20000K i ledy royal-blue?  szkoda ze Pacyfic Sun nie robi już opraw hQi na elektronicznym zapłonniku.
 

To jest hqi + rb, za niebiesko?e73ae66ccd46945d0336cfeeaf14bc83.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alexw200 napisał:


To jest hqi + rb, za niebiesko?e73ae66ccd46945d0336cfeeaf14bc83.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Całkiem OK :)

nie widać żeby było niebiesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lampie jest zarnik 14000K ma okolo 3 miesiecy , wiec narazie by zostal. Nie mam jak sprawdzic na zywo jak to swieci bo gosc jest z madrytu mam do niego 600 km , ale cena 100euro za ta lampe jest na tyle mala ze kupilem w ciemno. A chlodziarke posiadam u mnie  temperatury powyzej 30 stopni przez 7 miesiecy w roku .Dziekuje za pomoc w podjeciu decyzji 

 

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, vunpepic napisał:

W lampie jest zarnik 14000K ma okolo 3 miesiecy , wiec narazie by zostal. Nie mam jak sprawdzic na zywo jak to swieci bo gosc jest z madrytu mam do niego 600 km , ale cena 100euro za ta lampe jest na tyle mala ze kupilem w ciemno. A chlodziarke posiadam u mnie  temperatury powyzej 30 stopni przez 7 miesiecy w roku .Dziekuje za pomoc w podjeciu decyzji 

 

Będzie Pan zadowolony :) Pochwal się jak dotrze :) 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa po wyslaniu pieniedzy gosc znikl dobrze ze placilem przez paypal wiec odzyskam pieniadze. Natomiast kupilem lampe Giesemann infinity 250w hqi + 4x24w za te same pieniadze i jeszcze na gwarancji  , jest juz w drodze . Musze jeszcze zamowic swietlowki tylko nie wiem jakie dobrac ewentualnie nowy zarnik . Mozecie cos polecic jakis komplet do tej lampy, lubie niebieskawo ale tez bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa juz wisi, na ledach mialem bardziej wybarwione korale ale generalnie ta lampa podoba mi sie bardziej(jest moc). Jeszcze tylko wymiana rur i zarnika i bede wkladal moje spsy dalem na przechowanie znajomemu bo walcze z derbesia i czekalem na nowa lampe. Doradzcie mi jaki zarnik i rury dobrac  prosze. W tej chwili mam GIESEMANN POWERCHROME T-5 AQUABLUE AZURE x 2, GIESEMANN POWERCHROME T-5 ACTINIC BLUE x 2, MEGACHROME coral 250 w . 

I jak pisal kiedys Tester jest tak herbaciano a wolalbym bardziej niebiesko ale tez zalezy mi na przyrostach wiec jesli trzeba to pojde na kompromis az rafka zarosnie.

IMG_3837.JPG

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną lampę tylko HQI 150W U mnie świeciło Blau 20000K, 2x narva blue, AM 15000K i sylvania gro lux. Ale najładniejsze światrło dla mnie daje ReefLux 12000K do tego 2x narva blue i 2x AM 15000K 

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki poszukam, juz myslalem ze wszyscy przeszli na ledy a tylko ja glupi od nich uciekam.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze światełko, moim skromnym zdaniem :) 

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietlowki wymienione , 2 actinic od ATI i 2 blue+ . Zarnika nie wymieniam narazie bo ma przepracowane ok 1200 godzin ale kupie drugi na zapas. Swiatlo jest extra i wiem jedno napewno nie wroce do led , a przynajmniej dobrowolnie. Pojawilo mi sie troszke dino na piasku po zmianie lampy ale korale zadowolone i nastroszone jak nigdy, a ryby wygladaja cudownie. Szkoda ze od razu nie kupilem hqi teraz musze szukac kupca na ledy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wynaleziono jeszcze ładniejszego światła od hqi + T5  te lampy od giesemanna są bardziej niezawodne od tych wszystkich ledów to lampy na lata i mają wielu właścicieli z rynku wtórnego.

 

Co do żarnika ja bym polecał crystal giesemanna i 4 rury niebieskie ewentualnie jedną super aktynikę. Przy megachrome blue jest ładne światełko ale nadaje się bardziej do novy to taki uniwersalny żarnik ale ciup przyciemny optycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlasnie zamowilem crystala, narazie po zmianie swietlowek jestem bardzo zadowolony, swiatlo jest biale z lekka nuta niebieskiego i woda wydaje sie bardziej krystaliczna. Po za tym oczy nie mecza sie tak jak przy ledach, no i nie musze sie martwic o oczy moich szkrabow, ktore uwielbiaja obserwowac zycie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Giesemanna wystawiłem na targowisko, ale w głowie zrodził się pomysł na akwarium 100x70x60 i jeśli nie dostanę ceny, która mnie satysfakcjonuje, to lampa zostanie do tego akwarium, dołożę tylko w koronie zamontowane 2x39W T5. Nie ma chyba ładniejszego światła od HQI, tylko w Polsce ostatnio ciężko z żarnikami, a te resztki które zostały mają kosmiczne ceny. 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiece 2x400hqi+4x24t5
Żarniki to Radium20000k polecam super swiatelko1ea2255224ca802a9a919a8a863e957b.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świeciłem Blau 20000K, ale te Radiumy boskie :) Choć mnie najbardziej odpowiadał Reeflux 12000K.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, olecha7 napisał:

Swiece 2x400hqi+4x24t5
Żarniki to Radium20000k polecam super swiatelko

 

a jakie świetlówki?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.