Skocz do zawartości
Xcome

Sump 72L kolejność komór...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W której  komorze najlepiej zostawić odpieniacz ?

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która komora lepiej, aby była komorą zrzutu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie stoi będzie dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wysokość szyby z prawej strony odpieniacza bo coś mi się wydaje że jest za niska?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być Ok ale ,sprawdź na jaką wysokość powinien być zanurzony odpieniacz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xcome napisał:

A która komora lepiej, aby była komorą zrzutu ?

Nie wiem czy się nie zapędziłeś z tym pytaniem...;) Przecież komora zrzutu wody może być tylko jedna, ponieważ przepływ wody jest w jedną określoną stronę w zależności od wysokości ścianek. Komora zrzutu jest zawsze pierwszą komorą przepływu wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zasadę działania sumpa. Ale w moim sumpie komora pierwsza i ostatnia ma taką samą ściankę i logicznie na to patrząc strefa zrzutu może być w komorze pierwszej albo ostatniej. Bardziej interesowało mnie czy ma jakieś znaczenie dla mediów przepływ wody ,który w jednym przypadku był by od góry w drugim zaś od dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xcome Skoro ścianki w pierwszej i ostatniej komorze mają identyczną wysokość to powiedz mi jakim prawem to ma działać? Według praw fizyki jak nie ma różnicy poziomów to woda nie będzie się przelewać, no chyba że będziesz ją przepompowywał.

Co ogólnie chciałbyś trzymać w sumpie, jakie rodzaje filtracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CzaQ napisał:

@Xcome Skoro ścianki w pierwszej i ostatniej komorze mają identyczną wysokość to powiedz mi jakim prawem to ma działać? Według praw fizyki jak nie ma różnicy poziomów to woda nie będzie się przelewać, no chyba że będziesz ją przepompowywał.

Co ogólnie chciałbyś trzymać w sumpie, jakie rodzaje filtracji?

Pomyłka, ścianka przy odpieniaczu ma 19,5cm  a ta ostatnia 17cm, mój błąd. A zamierzam trzymać w worku siporax, jakiś węgiel i troche skały jak zostanie z resztek aranżacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Xcome napisał:

Pomyłka, ścianka przy odpieniaczu ma 19,5cm  a ta ostatnia 17cm, mój błąd. A zamierzam trzymać w worku siporax, jakiś węgiel i troche skały jak zostanie z resztek aranżacji.

To już wiesz gdzie postawić odpieniacz i pompę obiegową:) Nie wiem jakie masz szerokości tych przegród, ale na moje oko możesz włożyć skałę i siporax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też ,żeby kiedyś dorzucić do tych skał i siporaxu jakieś glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie do końca dobrze rozmieściłeś przegrody. Np. na pompę nie ma potrzeby tyle miejsca. Na odpieniacz też kilka centymetrów mniej. Środek by się powiększył i można wtedy "szaleć":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.