Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po 4 miesiącach od założenia akwarium w tym po 3 tygodniach od wprowadzenia pierwszych korali, trafiły do niego pierwsze ryby. 

Najpierw wpuściłem 2 błazny, aby następnie po 3 dniach wpuścić 2 garbiki (chrysiptera parasema).

Mam duże obawy co do tych drugich, czy nie będą agresywne w stosunku do pozostałych koleżanek i kolegów. Na razie błazny pływają razem, garbiki razem i kiedy się spotkają, nic się nie dzieje (myślicie, że później będzie agresja?). 

Chciałbym Was zapytać, o jakie ryby mógłbym rozbudować swoją obsadę. Zastanawiam się nad:

1x Namateleotris decora

2x pseudochromos fridmani 

1x lysmata amborinensis 

Myślicie, że wystąpi w takiej obsadzie duża agresja? Jakie ładnie ubarwione ryby polecacie do skompletowania obsady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa błazenki razem z jedną chrysiptera springeri i nie widać między nimi agresji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chrysiptera parasema póki u mnie był większy od parki błaznów to ganiał - a teraz się boi :P  choć czasem się nastroszy ale szybko pokornieje bo siły wroga są przeważające :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie garbik siedzi z tyłu większość czasu bo zbiornik zdominowały błazenki, a jak złożą ikrę to już w ogóle, ale fakt są zdecydowanie większe

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat planowanej finalnej obsady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być agresji w tej obsadzie. Też planuję w większym akwarium dołożyć między innymi pseudochromis fridmani. Możesz pomyśleć jeszcze o jakimś ślizgu escenius stigmatura, bicolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem o nich, że też bywają charakterne, stąd takie moje obawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudochromis fridmani jest opisywany jako agresor jak jest jedna sztuka. Nie spotkałem się jeszcze z opisem, że jak są w parze żeby były agresywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, kamil240593 napisał:

Polecam mandaryna. Spokojniutki i do tego bardzo piękny. 

 

Za mała powierzchnia skały i dna, za młode akwarium; umrze smiercią głodową :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma może rację,u mnie się trzyma się dobrze, ale mam ok 20-25 kg skały. I jest jedynym specjalista.

Do Twojego baniaka polecam w takim razie tak jak wyżej ecseniusa bicolora, lub jaki ci się tam spodoba

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2018 o 21:11, kanio10 napisał:

Sam właśnie zalewam około 120l i myślałem nad Salariasem... nie sa to zbyt male wyniary akwarium na niego? 

Duży klocek; może ecsenius stigmatura bądz lineatus ? Malutkie, pocieszne ślizgi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 121 jest w trakcie dojrzewania i myślałem nad czymś takim:
- 2x błazenek,
- 1x Gobiodon Okinawae,
- 1x babka kopiąca,
- 1x mandaryn marmurkowy,
- 1x Hexataenia, 

- 1x jeżowiec Gratilla,
- 2x krewetka czyszcząca. 

I to wydaje mi się wszystko, ewentualnei zamiast mandaryna lub hexy jakaś chrysiptera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O gobiodonie jeszcze poczytaj bo nie wiem czy to dobry wybór tak jak i jeżowiec.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2018 o 12:15, ZiomEkk_ napisał:

Moje 121 jest w trakcie dojrzewania i myślałem nad czymś takim:
- 2x błazenek,
- 1x Gobiodon Okinawae,
- 1x babka kopiąca,
- 1x mandaryn marmurkowy,
- 1x Hexataenia, 

- 1x jeżowiec Gratilla,
- 2x krewetka czyszcząca. 

I to wydaje mi się wszystko, ewentualnei zamiast mandaryna lub hexy jakaś chrysiptera. 

Hexa i mandaryn w 120l? Powodzenia... 

Jeżowiec? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2018 o 12:15, ZiomEkk_ napisał:

Moje 121 jest w trakcie dojrzewania i myślałem nad czymś takim:
-
- 1x babka kopiąca,
- 1x mandaryn marmurkowy,
- 1x Hexataenia, 


- 2x krewetka czyszcząca. 

Nie. Biedne ryby :(

ps: koralowce, wiecej koralowców potem rybki. Ta moda na najpierw ryby (po pierwszych szczepek nie liczę) nakręca takie tematy na forum jak: "mam wysokie NO3", "czy mam dino czy cyjano?" ..itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O gobiodonie jeszcze poczytaj bo nie wiem czy to dobry wybór tak jak i jeżowiec.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Gobiodona mam w 25l i bez problemu. Leży grzecznie na Rhodactisie i Disco.

Co do mandaryna to faktycznie z niego zrezygnuje chyba ale Hexe i babkę kopiąca bardzo bym chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ZiomEkk_ napisał:

Gobiodona mam w 25l i bez problemu. Leży grzecznie na Rhodactisie i Disco.

Co do mandaryna to faktycznie z niego zrezygnuje chyba ale Hexe i babkę kopiąca bardzo bym chciał

Hexa i babka kopiaca to też czesto przynosi oplacany skutek. @Arturrodobrze pisze, najpierw korale a potem ryby. No chyba że naprawdę znasz temat i dasz sobie radę z cyklem azotowym itp. Jesli już chcesz babkę kopiącą to hexe wpuść conajmniej miesiąc później niż babkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hexa i babka kopiaca to też czesto przynosi oplacany skutek. [mention=25323]Arturro[/mention]dobrze pisze, najpierw korale a potem ryby. No chyba że naprawdę znasz temat i dasz sobie radę z cyklem azotowym itp. Jesli już chcesz babkę kopiącą to hexe wpuść conajmniej miesiąc później niż babkę. 
Gonią się czy co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ZiomEkk_ napisał:
23 minuty temu, dla syna napisał:
Hexa i babka kopiaca to też czesto przynosi oplacany skutek. [mention=25323]Arturro[/mention]dobrze pisze, najpierw korale a potem ryby. No chyba że naprawdę znasz temat i dasz sobie radę z cyklem azotowym itp. Jesli już chcesz babkę kopiącą to hexe wpuść conajmniej miesiąc później niż babkę. 

Gonią się czy co się dzieje?

Hexa może ubic babkę. Były już przypadki opisane na tym forum. Ale sądząc po zachowaniu hexy uważam, że jest to możliwe. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.