Skocz do zawartości
@Pawel

Nóżki regulowane

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę dorobić nóżki regulowane w stelażu aluminiowym o profilu 40x40x3mm.

Na rzucie dolnej części zaznaczyłem na czerwono położenie pionowych profili. Czarnymi kropkami oznakowałem planowane miejsce montażu nóżek. Zastanawiam się czy taki układ będzie odpowiedni? Czy lepiej przesunąć przednie nogi w przód, zgodnie ze strzałkami?

Myślę, że osiem nóżek będzie odpowiednie. Ewentualnie mam dwie zapasowe, gdyby trzeba dołożyć ;) 

Nogi to nitonakrętka M10 + wkręcana stópka. Wymiar stelaża 150x55.

stelaz.jpg

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem nóżki po rogach i na środku w dwóch parach.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóżki musisz dać pod elementy przenoszące ciężar na podłogę. Czyli pod pionowe słupki. Jeśli dasz pomiędzy czerwone pola które zaznaczyłeś to w tym miejscu będzie wyginało poziomą belkę. Więc minimum 6nóżek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, katani napisał:

Ja dałem nóżki po rogach i na środku w dwóch parach.

Widziałem, śledzę wątek od początku :) Twój stelaż rożni się tym, że nie ma cofniętych bocznych profili.

@katani a znalazłeś gdzieś informacje jaką wytrzymałość mają nitonakrętki? 

2 minuty temu, dadario napisał:

Nóżki musisz dać pod elementy przenoszące ciężar na podłogę. Czyli pod pionowe słupki. Jeśli dasz pomiędzy czerwone pola które zaznaczyłeś to w tym miejscu będzie wyginało poziomą belkę. Więc minimum 6nóżek. 

Trochę sugerowałem się stelażem  @katani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, nie znalazłem. Nie szukałem. Myślę, że jak dasz 8 to na spokojnie starczy. W sumie to jak masz cofnięte profile to możesz tam dać nóżki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dać 10 nóg? A te co nie będą pod pionowymi profilami będą przenosić jakiś ciężar na podłogę?

stelaz.jpg

8 minut temu, katani napisał:

Hey, nie znalazłem. Nie szukałem. Myślę, że jak dasz 8 to na spokojnie starczy. W sumie to jak masz cofnięte profile to możesz tam dać nóżki.

U Ciebie stoi większe na 8 nogach to i u mnie powinno stać ;) Mam nadzieję :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł masz podobne wymiary jak mój stelaż musi być szt 8 :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Beti napisał:

Paweł masz podobne wymiary jak mój stelaż musi być szt 8 :)

A ile masz pionowych profili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pawel_Q napisał:

A ile masz pionowych profili?

Tyle co nóżek czyli szt 8 ,potem 2 x plyta OSB czyli 2x20mm sklejane razem i blat pewny :) na to pianka 1mm taka jak pod panele.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, @Beti napisał:

Tyle co nóżek czyli szt 8 ,potem 2 x plyta OSB czyli 2x20mm sklejane razem i blat pewny :) na to pianka 1mm taka jak pod panele.

A ja mam sześć profili przenoszących ciężar. Tutaj pojawia się dylemat czy dać jedną pod środkiem czy dwie w równych odstępach od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Pawel_Q napisał:

 

stelaz.jpg

 

 

Takie rozwiązanie wydaje się lepsze. Może daj jeszcze po jednej dodatkowej nodze w odcinkach bocznych? Wszystko zależy od Ciebie co zrobisz.

Nie masz środkowej belki?

Ja składam akwarium o wymiarach 1500x600x600 mm i dałem naprawdę dużo nóżek, ale to ze względu aby przenieść ciężar akwarium na większą powierzchnię podłogi.

Edytowane przez Lebcio (wyświetl historię edycji)

 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pawel_Q napisał:

A ja mam sześć profili przenoszących ciężar. Tutaj pojawia się dylemat czy dać jedną pod środkiem czy dwie w równych odstępach od środka.

Zrob tak jak radzi Kolega @Lebciopost wyżej dołóż nóżek :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 nóżek mam to zamontuje wszystkie. Środkowej belki nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.