Skocz do zawartości
flcf

Co to takiego ( zielone bąble )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałem zapytać co to takiego i w razie czego co z tym zrobić? ;) - bąble są małe i zielone a zdjęcie zrobione w świetle bardziej niebieskim.

 

Z góry dzięki za mądre słowo ;)

IMG_20180403_181844.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

glon Valonia ? wygogluj lepsze fotki i porównaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, silvia napisał:

glon Valonia ? wygogluj lepsze fotki i porównaj

Też nad tym myślałem, ale te glony często są w grupach itp a ja mam to porozsiewane po całym akwarium bardziej pojedyńczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zrób lepszą fotkę / zbliżenie albo zdrap jedną i na białym tle / talerzyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie można powiedzieć, że były bo zostało kilka sztuk, porozrzucane pojedyńczo i w grupach.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo one faktycznie rosną w grupach. A co to za skala? Może kiedyś była zawalona cała valonią, została wygotowana i przez to tak punktowo odrasta?

Czytałam, że valonia potrafi przetrwać wszystko. Gotowanie, płukanie w perhydrolu, suszenie na słońcu w ogrodzie. Jeśli raz choćby jedna kulka trafi do sterylnego zbiornika, to się rozniesie. U mnie żółtek chyba opiekuje się valonią, bo na skałach nie ma, a na sitku spływu piękne kiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Nik@ napisał:

Bo one faktycznie rosną w grupach. A co to za skala? Może kiedyś była zawalona cała valonią, została wygotowana i przez to tak punktowo odrasta?

Czytałam, że valonia potrafi przetrwać wszystko. Gotowanie, płukanie w perhydrolu, suszenie na słońcu w ogrodzie. Jeśli raz choćby jedna kulka trafi do sterylnego zbiornika, to się rozniesie. U mnie żółtek chyba opiekuje się valonią, bo na skałach nie ma, a na sitku spływu piękne kiscie.

To była sucha skała Marco Rock tak że nic z odzysku :)

A co z tym zrobić? Jakoś walczyć czy może zostać? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś zżera valonie i tylko pojedyncze bomble się ostały, które zdążyły urosnąć. Masz jakiegoś pokolca, kraba mitraxa lub percnona? Bo to by wyjaśniło sprawę. Albo tak jak @Nik@mówi, kiedyś była skała porośnięta i teraz wyłazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Albo coś zżera valonie i tylko pojedyncze bomble się ostały, które zdążyły urosnąć. Masz jakiegoś pokolca, kraba mitraxa lub percnona? Bo to by wyjaśniło sprawę. Albo tak jak @Nik@mówi, kiedyś była skała porośnięta i teraz wyłazi.

Nie mam żadnego pokolca a kraba tylko jednego pustelnika a poza tym to ślimaki z ekipy "glonowej" :) - no to dziwne jest bo tak jak piszę skala była pierwszy raz zalana przeze mnie tak że nie ma możliwości że ją coś kiedyś porastało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, flcf napisał:

Nie mam żadnego pokolca a kraba tylko jednego pustelnika a poza tym to ślimaki z ekipy "glonowej" :) - no to dziwne jest bo tak jak piszę skala była pierwszy raz zalana przeze mnie tak że nie ma możliwości że ją coś kiedyś porastało :)

To jeśli zbiornik już dojrzał kup percnona lub mitraxa. 

Bo na pokolca to litraż za mały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Marco rocks na bank to nie wyrosło, chyba, że była wczesnuej moczona w akwarium.

Może trafiło Ci się ze szczepką, albo z woda "uzywaną" z dzialajacego zbiornika, rozsialo się i dlatego tak punktowo rośnie. 

Z krabami nie ma gwarancji, z rybami też. U mnie znikają z szczepek kulki i tylko żółtka mogę podejrzewać.  W akwarium u córki w pokoju jest valonia, jest borsuk, ale on tej valonii nie rusza. 

Wydaje mi się, że żółtek zainteresował się valonią tylko dlatego, że żadne inne glony u mnie nie rosną, a un uwielbia skubac. W akcie desperacji rzuca się nawet na falownik, z którego jakąś nitka glonika zwisa, raz nawet widzialam, jak atakował dysze locline, a pompa nie w kij dmuchał, tylko że 4000l ma godzinę była ustawiona.

Ale to ryba do zbiornika z 350 l minimum. Percnona bym nie ryzykowała, jeśli są małe ryby, a mitrax tak jak krewetki na aiptasie, albo raczy się tym posilić, albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kraba percnona i kosi valonie aż miło i wszystko co zielone, a przed nim miałem kraba mitraxa i ten nie był nią zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to na jednej skale czy na wszystkich?. Jesli na jednej to sie jej pozbadz, jak pekna banki przy usuwaniu to sie rozsieje na caly zbiornik a wtedy nawet krab nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab pomoże, tylko trzeba trafić na takiego co będzie chciał jeść valonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, vunpepic napisał:

Masz to na jednej skale czy na wszystkich?. Jesli na jednej to sie jej pozbadz, jak pekna banki przy usuwaniu to sie rozsieje na caly zbiornik a wtedy nawet krab nie pomoze.

Musiałem to przynieść na jakiejś podstawce albo coś a mam to w całym akwarium - nawet na piasku widziałem. Jest to rozsiane dosłownie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, flcf napisał:

Musiałem to przynieść na jakiejś podstawce albo coś a mam to w całym akwarium - nawet na piasku widziałem. Jest to rozsiane dosłownie wszędzie.

Jeżeli będziesz pewny że to valonia to polecam borsuka, u mnie zrobił z tym porządek , jak coś to daj znać mam na zbyciu zaprawionego w bojach zdrowego i dorodnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę małe akwarium dla borsuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.