Skocz do zawartości
Eilip999

Capnella się nie pompuje

Rekomendowane odpowiedzi

Całe i mg będzie w normie o ile zasolenie dobre masz. Nie ma w takim akwarium konsumpcji bo co jednego miekasa masz, a skala biała jak by dojrzewania nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stoi sztywno, jest ładnie napompowana to zostaw ją w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eilip999 napisał:

Jeszcze nie wiem coś taniego. 

Polecam Colombo ,a tanio to można kupic kilogram jabłek w Biedronce:-)jak chcesz miec cos wiarygodnego?jak na poczatek chcesz tanio...to co chcesz kupic listki z JBL?:o


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci oddać wodę do sklepu z morszczyzną, żeby zrobili komplet testów, będziesz miał obraz sytuacji. Zasolenie koniecznie podnieś. Co do kH, to bardzo uważaj, zmiana z 5 na 7 przez dodanie sody, czy dedykowanego środka, bez większych problemów może wywrócić kilkuletnie akwarium, co dopiero taką świeżynkę. Proponuje Ci używać dozownika, lub po taniości dosypać troszkę do automatycznej dolewki, niech się powoli "dozuje".  Pamiętaj, że to musi być proces ciągły, poparty testami, a nie jednorazowe "strzały".  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy 

Mg 1320

Ca 480

Kh 5 

Skalibrowałem refraktometr i teraz wskazuje 34, ale na wszelki wypadek kupię płyn kalibracyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie wyparowało kh? Pytanie do tych co twierdzą że podmiany wystarczą [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Eilip999 napisał:

Zrobiłem testy 

Mg 1320

Ca 480

Kh 5 

Skalibrowałem refraktometr i teraz wskazuje 34, ale na wszelki wypadek kupię płyn kalibracyjny.

Wystarczy większości zwykła woda Ro,szkoda kaski na ten płyn,a teraz widzisz jak ważne są testy wiarygodne,Kh wyparowało:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Capnella rano i wieczorem wygląda tak a czasami nawet bardziej się zgina. W dzień normalnie się pompuje. Nie wiem czy nie lepiej będzie teraz odciąć ja od tej martwej części.a11cd44cec0571d4535a26fb3d5b785b.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

ba3f87b3d8b54ee1d710dd4682f192c3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cały czas jestem pod wrażeniem czystości tej skały heh może być tak że się w tym miejscu zgięcia "odczepi" i zrobi szczepka. A jak zacznie być źle czyli nie będzie się "pompować" to tnij nad tym "załamaniem".

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skały to nie wiem inni też pisali, że nie mają glonów na marco rocks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie po tym czasie była już szaro fioletowa od glonów wapiennych i organiki. U Ciebie wygląda to tak jakbyś nie paliłw ogóle światła i miał sterylny zbiornik.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry z wczoraj:

KH 7.3

MG 1460

CA 460

zasolenie 35

Skała nadal czysta. Capnella wygląda tak jak na zdjęciu, w dzień się dobrze pompuje. Wydaje mi się, że przebarwienie i chyba to jest już martwa część korala się zwiększa. Zostawić już tak to kh czy jeszcze podnosić? Myślicie, że mogę dokupić jakieś nowe koralowce?

xJVOvrp.jpg
tEPMwEY.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaką masz tam lampę?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diy 36W 1 na power led. 18W royal boue na 50% 10 godzin dziennie, 9W niebieskie + 9W białe na 20% 10 godzin dziennie. Mam zwiększyć? Dobierałem tak, żeby capnella się pompowała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eilip999 napisał:

Capnella wygląda tak jak na zdjęciu, w dzień się dobrze pompuje. Wydaje mi się, że przebarwienie i chyba to jest już martwa część korala się zwiększa. Zostawić już tak to kh czy jeszcze podnosić? Myślicie, że mogę dokupić jakieś nowe koralowce?

Jak by to była martwa część korala to górna część by się oddzieliła lub koral by po prostu padł. To jest tylko przebarwienie. Możesz kupić jakieś szczepki korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Eilip999 napisał:

Diy 36W 1 na power led. 18W royal boue na 50% 10 godzin dziennie, 9W niebieskie + 9W białe na 20% 10 godzin dziennie. Mam zwiększyć? Dobierałem tak, żeby capnella się pompowała. 

Nic jej nie ma, one czasem mają focha i potrafia 2dni być skurczone.Skoro się pompowala a nic nie zmieniłeś to cierpliwości:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni skałę zaczynają porastać glony. Trochę brązowych ale jednak większość zielonych.

Dodatkowo niektóre korale są od 3 dni mocno przykurczone.

Parametry

No3 50

Kh 7.2

Ca 400

Mg 15300

Zasolenie 35 ppt

Mam jakoś korygować te parametry?

Nie wiem co może mieć taki zły wpływ na korale. I co powoduje taki wysoki poziom no3.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

097cd8dd601e8754df93e4c11b4cb04d.jpgb8ed8a59a260fdc0fac219963684e400.jpg5b0d27661787288a56632665275a59fa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.