Skocz do zawartości
Wiciak

Valonia

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, TomaszPati napisał:

Kraby dobra sprawa tylko wszystko zależy od ich temperamentu

No ja trafiłem chyba na spokojne, łagodne egzemplarze. Tylko mitrax był upierdliwy bo zrzucał szczepki korali, a za to nie chciał jeść valoni. Percnon za to jest kosiarką na wszelkie glony, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A krab czasami nie rozrywa pęcherzyków valonii? ;) musi sobie je przecież jakoś wyrwać ze skały. Chyba że połyka te kulki w całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też percnon wyjadł całą valonie i od ponad miesiąca jej nie widać. Biedak zaklinowal się pod skałą, a globullus przeszedł po nim jak kombajn przegryzajac mu odwłok. Resztę załatwiły krewetki i inne zwierzyny. Ale muszę przyznać percnon to No1 na valonie w mniejszych zbiornikach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w sklepie i chciałem kupić kolejnego mitraxa na valonie to właściciel zaproponował mi kraba percnona. Nie do końca byłem przekonany, czy będzie taki skuteczny w walce z valonią bo zawsze był polecany krab mitrax. Ale teraz z czystym sumieniem zawsze będę polecał kraba percnona. U mnie nie ma śladu po valoni, a miałem jej naprawdę sporo. Więc nie przejmował bym się tym, czy krab rozgniata czy nie. Najważniejsze, że zjada valonię i ona już się nie pojawia.

21 godzin temu, 12dot12 napisał:

A krab czasami nie rozrywa pęcherzyków valonii? ;) musi sobie je przecież jakoś wyrwać ze skały. Chyba że połyka te kulki w całości?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitrax jest leniwy u mnie , woli skubać zoa niż zajmować się valonią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mitrax zagustował w Acanthastea"ch.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to z mitraxami jest różnie jak ze wszystkim w akwarium morskim. Trzeba trafić na odpowiedni egzemplarz. Mam przykład po moim mitraxie, był upierdliwy i nie robił tego do czego został kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.