Skocz do zawartości
Jointela

Ile miejsca na odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Moje nowe akwarium również będzie z panelem i jego szerokość to 50cm. Potrzebuje informacji ile luzu po bokach zostawić w komorze odpieniacza. Planuję Twistmana 150 jego szerokość to 23 cm i zastanowiam się czy 25cm wystarczy aby uniknąć rezonansu.

 

Pozdrawiam

Michał Bartela

 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 godziny temu, Jointela napisał:

Potrzebuje informacji

Michał - prościej będzie zapytać producenta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wystarczy nawet 5mm luzu, tylko aby szyb nie dotykało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź już padła w twoim pytaniu,jeśli nie chcesz uwierzyć,to po co pytać na forum,było zapytać od razu producenta,a dwa co powiesz w odwrotną stronę jesli bo bokach bedzie po 10cm luzu,przecież to kompletnie nie ma znaczenia ile jest,zasada działania odpieniacza to chyba inna sprawa niż przegroda w sumpie.jesli odpieniacz ma 23cm szer a komorą sumpa 25cm to w czym problem widzisz? Złego zasysania,drgań,dźwięku głośnego,przelania kubka,złego odpieniania?;)chyba że ktoś na siłę się doszuka czegoś:-)

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź już padła w twoim pytaniu,jeśli nie chcesz uwierzyć,to po co pytać na forum,było zapytać od razu producenta,a dwa co powiesz w odwrotną stronę jesli bo bokach bedzie po 10cm luzu,przecież to kompletnie nie ma znaczenia ile jest,zasada działania odpieniacza to chyba inna sprawa niż przegroda w sumpie.jesli odpieniacz ma 23cm szer a komorą sumpa 25cm to w czym problem widzisz? Złego zasysania,drgań,dźwięku głośnego,przelania kubka,złego odpieniania?default_wink.pngchyba że ktoś na siłę się doszuka czegoś:-)
W pierwszym poście jest napisane, że chodzi mi tu o rezonans. Odpieniacz będzie w panelu dlatego chcę aby było cicho ponieważ nie wyciszyć go szafka.

Pozdrawiam
Michał Bartela


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Jointela napisał:

W pierwszym poście jest napisane, że chodzi mi tu o rezonans. Odpieniacz będzie w panelu dlatego chcę aby było cicho ponieważ nie wyciszyć go szafka.

Pozdrawiam
Michał Bartela
 

rezonans od czego? żeby mial rezonans to musi dotykać szyby, jak chodzi o fale/drgania przenoszone na szybę to jak odpieniacz będzie produkował duże drgania to i tak je usłyszysz i tak, poza tym nie wiem co chcesz osiągnąć takim pytaniem do producenta, poza usmiechem :), w akwarium są inne urządzenia generujących wiekszy hałas niż odpieniacz, a myslałes o rezonansie z cyrkulatora albo pompy obiegowej?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) wystarczy aby nie rezonował po prostu nie może dotykać ścianek żadnym elementem, no i musi mieć dobre gumowe nóżki i będzie OK kubek musi mocno siedzieć na body odpieniacza by nie tłukł się :)

Co do sprzętów to u mnie odpieniacz jest najgłośniejszy, bo po prostu woda szumi, te bąbelki szumią, ważne by pompa nie buczała :) a teraz najśmieszniejsze u mnie pompa 4500lh obiegu jest cichsza niż pompka z Tunze (wersja silence) która ma 500l/h :) odpieniacz ma 2500l/h i też pompka dosyć cicha jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rezonans od czego? żeby mial rezonans to musi dotykać szyby, jak chodzi o fale/drgania przenoszone na szybę to jak odpieniacz będzie produkował duże drgania to i tak je usłyszysz i tak, poza tym nie wiem co chcesz osiągnąć takim pytaniem do producenta, poza usmiechem :), w akwarium są inne urządzenia generujących wiekszy hałas niż odpieniacz, a myslałes o rezonansie z cyrkulatora albo pompy obiegowej?
Inne urządzenia w akwarium mam już sprawdzone bo korzystam z nich w obecnym i jestem zadowolony jeżeli chodzi o dźwięki jakie wydają. Mam ograniczone miejsce w panelu i zanim zamówię akwarium chce wszystko mieć dobrze przemyślane. Wody w obiegu będzie około 230l więc może nie muszę kupować Twistmana 150 a wystarczy 100 wtedy będzie miał więcej miejsca. Ale to też muszę sprawdzić przed zakupem.
[emoji4] wystarczy aby nie rezonował po prostu nie może dotykać ścianek żadnym elementem, no i musi mieć dobre gumowe nóżki i będzie OK kubek musi mocno siedzieć na body odpieniacza by nie tłukł się [emoji4]
Co do sprzętów to u mnie odpieniacz jest najgłośniejszy, bo po prostu woda szumi, te bąbelki szumią, ważne by pompa nie buczała [emoji4] a teraz najśmieszniejsze u mnie pompa 4500lh obiegu jest cichsza niż pompka z Tunze (wersja silence) która ma 500l/h [emoji4] odpieniacz ma 2500l/h i też pompka dosyć cicha jest. 
U mnie słychać Vortech'a 10 i odpieniacz Tunze 9001ale są to dźwięki przyjemne dla ucha. Odpieniacz Tunze to maleństwo ma mała cichą pompę. Natomiast nie słyszałam na żywo jak pracują odpieniacze Twistmana i ich pompy.

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jointela napisał:

Inne urządzenia w akwarium mam już sprawdzone bo korzystam z nich w obecnym i jestem zadowolony jeżeli chodzi o dźwięki jakie wydają. Mam ograniczone miejsce w panelu i zanim zamówię akwarium chce wszystko mieć dobrze przemyślane. Wody w obiegu będzie około 230l więc może nie muszę kupować Twistmana 150 a wystarczy 100 wtedy będzie miał więcej miejsca. Ale to też muszę sprawdzić przed zakupem. U mnie słychać Vortech'a 10 i odpieniacz Tunze 9001ale są to dźwięki przyjemne dla ucha. Odpieniacz Tunze to maleństwo ma mała cichą pompę. Natomiast nie słyszałam na żywo jak pracują odpieniacze Twistmana i ich pompy.

 

Ja też mam Vortecha tylko MP40 tego silent - bardzo cicha pompka, co do pomp Twistmana to są to pompy Jebao - modyfikowane przez Twistmana - wiec pewnie też w nich przebiera i odsiewa najgłośniejsze chińskie sztuki :-) ja bym tak robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 godziny temu, Ura napisał:

 

Ja też mam Vortecha tylko MP40 tego silent - bardzo cicha pompka, co do pomp Twistmana to są to pompy Jebao - modyfikowane przez Twistmana - wiec pewnie też w nich przebiera i odsiewa najgłośniejsze chińskie sztuki :-) ja bym tak robił.

hehe tak i bys zbankrutował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie otrzymasz satysfakcjonującej Cię odpowiedzi ani na forum ani od producenta, ponieważ wpływ na rezonans będzie miała nie tylko wielkość komory z odpieniaczem ale również inne czynniki np. położenie komory z odpieniaczem (czy będzie w środku panelu czy z boku), a nawet (choć może wydać się to dziwne) wysokość akwarium.
Wiem dokładnie o co pytasz, ponieważ ja zrobiłem ten błąd, że w panelu mam miejsce na dolewkę i wraz ze zmniejszaniem się ilości wody głośność wzrasta. Znaczną poprawę uzyskuję przykrywając dolewkę jednak i tak wytwarza mi się tuba rezonansowa która mi buczy. Przestawiając odpieniacz między komorami również poziom głośności jest inny. Nie sądzę więc, żeby producent odpowiedział Ci że masz mieć 23, 24 czy 30cm, bo jest zbyt dużo innych czynników które trzeba wziąść pod uwagę, a o których przekonasz sie jak odpalisz nowe akwarium. Uważam że może być tak, że te same pompy będą miały inny poziom głośności w Twoim obecnym akwarium a inny w nowym.


Dodam, że ja mam odpieniacz Tunze 9001 (z tego co pamiętam Ty też) oraz pompę obiegową Tunze Silence, a jednak poziom hałasu jest dla mnie niedopuszczalny. Buczy mi z tego panelu jak z elektrowni :-). Niestety nie mam już pomysłu jak wyciszć akwarium i dlatego już nigdy więcej panelu! Życzę Ci więc powodzenia w zgłębianiu tematu.

Edytowane przez pawmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.