Skocz do zawartości
Warlock

Koralowce Twarde

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, :) 

.... taki luźny temacik, burza mózgu, własne spostrzeżenia, itp. apropo wybarwiania koralowców twardych - tak żeby było miło i przyjemnie. :)

Gdzieś się tam od czasu do czasu przewija to na forum/ w sieci stwierdzenie o "poprawnych/właściwych (zwał jak zwał) kolorach sps-ów - pytanie jakie właśnie są te "poprawne" wybarwienia, są jakieś wyznaczniki? Czy odbiega od normy .  Jak by nie patrząc ogrom jest tego co może mieć wpływ na kolor.  oświetlenie po zmianie np rur czy przejścia na led-y, wysoki poziom kh czy jakis innych preparatów, czy nawet trzymanie tego samego gatunku na różnej wysokości w zbiorniku  i już może ulec zmiana jego wybarwienie, itp tematy - ogrom tego jest także .... :) 

Jakie są Wasze spostrzeżenia, sugestie, przemyślenia, itp ?? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poprawne to te pastelowe kolory, a niepoprawne to te soczyście wybarwione jak u mnie [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Warlock napisał:

Panie i Panowie, :) 

.... taki luźny temacik, burza mózgu, własne spostrzeżenia, itp. apropo wybarwiania koralowców twardych - tak żeby było miło i przyjemnie. :)

Gdzieś się tam od czasu do czasu przewija to na forum/ w sieci stwierdzenie o "poprawnych/właściwych (zwał jak zwał) kolorach sps-ów - pytanie jakie właśnie są te "poprawne" wybarwienia, są jakieś wyznaczniki? Czy odbiega od normy .  Jak by nie patrząc ogrom jest tego co może mieć wpływ na kolor.  oświetlenie po zmianie np rur czy przejścia na led-y, wysoki poziom kh czy jakis innych preparatów, czy nawet trzymanie tego samego gatunku na różnej wysokości w zbiorniku  i już może ulec zmiana jego wybarwienie, itp tematy - ogrom tego jest także .... :) 

Jakie są Wasze spostrzeżenia, sugestie, przemyślenia, itp ?? 

 

Pytanie i odpowiedz w wypowiedzi 

Ile zbiorników tyle sugestii i tak w kółko  

 

1 godzinę temu, fresz33 napisał:

Poprawne to te pastelowe kolory, a niepoprawne to te soczyście wybarwione jak u mnie emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

tak ma Elita bez odpienka :clowning


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby ciekawie i miło poczytać co ta "Elita" robi że ma tak wybarwione korale. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyzerowane nutrienty, duża moc oświetlenia, dobra cyrkulacja i cudowne buteleczki ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyzerowane nutrienty, duża moc oświetlenia, dobra cyrkulacja i cudowne buteleczki [emoji6]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Cudowne buteleczki można schować głęboko do szafy ;)
Zamiast 30 wystarczą 3 odpowiednie :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, DarekB30 napisał:

Cudowne buteleczki można schować głęboko do szafy ;)
Zamiast 30 wystarczą 3 odpowiednie :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Jakie są te 3 odpowiednie? :-) wywalę pozostałe 27 ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie są te 3 odpowiednie? :-) wywalę pozostałe 27 ;-) 
Balling ;)


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DarekB30 napisał:

Balling ;)


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Darku z jakiejś konkretnej firmy lejesz ballinga? Czy może cz.d.a + dodatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Edue napisał:

Darku z jakiejś konkretnej firmy lejesz ballinga? Czy może cz.d.a + dodatki?

 

@Edue

Często czytam takie posty/tematy siedząc na przeciwko swojego akwarium zastanawiam się co autor trzyma w akwarium,

jakie to wymagające koralowce tam muszą być, w jakiej kondycji i kolorystyce że tak ważne jest aż tak precyzyjne dozowanie,

tylko później sobie uświadamiam że "właściciel akwarium" chce mieć piękne akwarium ale już nie koniecznie chce i wie jak w nie inwestować aby cieszyło swoim wyglądem. 

Dyskusje na temat "magicznych buteleczek" zawsze wzbudzają spore emocje tak jak oświetlenie,

może teraz powiem trochę za dużo ;-)  ale te wszystkie magiczne buteleczki największą korzyść przynoszą - producentowi tych magicznych buteleczek ;-) 

Cytując jednego z forumowiczów tego forum i jednego z niewielu polaków który otrzymał międzynarodowe wyróżnienie TOTM:

"The most important things I have learned so far:

Take advice only from one man at a time and from one who can show you his tank and you know his results
SPS – Stability Promotes Success
No one knows your tank better than you, read, ask, but decide for yourself
Think twice before you act
Good things don’t happen fast in a reef tank"

 

Wracając do tematu 

Balling - Tropic Marine A,B,C - od samego początku i nie planuje zmieniać

Dozowanie - All-for-Reef ( również od Tropic Marin) + stront + jod

Bakterie Nitribiotic ( Tropic Marin ) co jakiś czas dodaję Akwesan to zależy czy jest taka potrzeba czy nie, tu już muszę ocenić sam

no i oczywiście NP Bacto Balance ( Tropic Marin ) i to już wszystko

Taki zestaw funkcjonuje w moim akwarium od pół roku ( od czasu uruchoniemia ciągłej podmiany wody) 

funcjonuje i działa co najważniejsze więc jak działa to nie ma potrzeby zmieniać.  

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DarekB30 napisał:

 

@Edue

Często czytam takie posty/tematy siedząc na przeciwko swojego akwarium zastanawiam się co autor trzyma w akwarium,

jakie to wymagające koralowce tam muszą być, w jakiej kondycji i kolorystyce że tak ważne jest aż tak precyzyjne dozowanie,

tylko później sobie uświadamiam że "właściciel akwarium" chce mieć piękne akwarium ale już nie koniecznie chce i wie jak w nie inwestować aby cieszyło swoim wyglądem. 

Dyskusje na temat "magicznych buteleczek" zawsze wzbudzają spore emocje tak jak oświetlenie,

może teraz powiem trochę za dużo ;-)  ale te wszystkie magiczne buteleczki największą korzyść przynoszą - producentowi tych magicznych buteleczek ;-) 

Cytując jednego z forumowiczów tego forum i jednego z niewielu polaków który otrzymał międzynarodowe wyróżnienie TOTM:

"The most important things I have learned so far:

Take advice only from one man at a time and from one who can show you his tank and you know his results
SPS – Stability Promotes Success
No one knows your tank better than you, read, ask, but decide for yourself
Think twice before you act
Good things don’t happen fast in a reef tank"

 

Wracając do tematu 

Balling - Tropic Marine A,B,C - od samego początku i nie planuje zmieniać

Dozowanie - All-for-Reef ( również od Tropic Marin) + stront + jod

Bakterie Nitribiotic ( Tropic Marin ) co jakiś czas dodaję Akwesan to zależy czy jest taka potrzeba czy nie, tu już muszę ocenić sam

no i oczywiście NP Bacto Balance ( Tropic Marin ) i to już wszystko

Taki zestaw funkcjonuje w moim akwarium od pół roku ( od czasu uruchoniemia ciągłej podmiany wody) 

funcjonuje i działa co najważniejsze więc jak działa to nie ma potrzeby zmieniać.  

 

 

 

Ee to trochę tego lejesz. To już nie takie 3 butelki tylko trochę więcej ;-) Wczesniej myślałem że ja dużo leje. Ale dopiero od weekendu zacznę balling a puki co zwykle podmiany + Fe+jod+stront. Do tego raz w tygodniu jakis zooplankton. Co do moich kolorów to jestem na etapie przedszkola. 

No i bakterie oczywiście co jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dla syna napisał:

Ee to trochę tego lejesz. To już nie takie 3 butelki tylko trochę więcej ;-) Wczesniej myślałem że ja dużo leje. Ale dopiero od weekendu zacznę balling a puki co zwykle podmiany + Fe+jod+stront. Do tego raz w tygodniu jakis zooplankton. Co do moich kolorów to jestem na etapie przedszkola. 

 

W jakim celu dozujesz żelazo?

mierzysz reguralnie jego poziom czy poprostu "czujesz" że trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DarekB30 napisał:

 

W jakim celu dozujesz żelazo?

mierzysz reguralnie jego poziom czy poprostu "czujesz" że trzeba ?

Spagetti mi przestało rosnąć w reaktorze. Potem icp zrobiłem i wyszło na zero. Teraz zwykłe podmiany i af 1 kropla żelaza na tydzień wystarcza. Niby powinna być jedna kropla raz na dzień. Ale wtedy glon zapycha reaktor w tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

10 godzin temu, DarekB30 napisał:
 
[mention=25593]Edue[/mention]
Często czytam takie posty/tematy siedząc na przeciwko swojego akwarium zastanawiam się co autor trzyma w akwarium
[...]
 

 


Darku czy z pełną świadomością używasz wszystkich produktów w swoim akwarium?
Pytam ponieważ uważam że napisałeś fajnego posta ale w złym miejscu. Taki skrócony opis był by spoko w Twoim temacie/blogu jako opis Twojego sposobu czy Twojej drogi do fajnego (również w Twojej ocenie) akwarium.
Niemniej jednak uważam że nie do końca jesteś świadom wszystkich procesów w swoim akwarium i sam powielasz prosty i poniekąd sprawdzony schemat.

Co do samych buteleczek zgadzam się ze nie jest to prosta sprawa bez względu czy są to brązowe, niebieskie czy białe buteleczki samo ich lanie na ślepo nie przynosi wymiernych efektów. Dobrze wiedzieć czego brakuje w systemie i selektywnie to uzupełniać i takie właśnie jest zadanie tych wszystkich buteleczek. Sztuką jest jeszcze rozkminić czego aktualnie brakuje i ile należy uzupełnić aby było ok i nie przegiąć w drugą stronę.
Poza tym nie wolno zapominać że zdrowy i piękny zbiornik to nie tylko chemia z buteleczek, proszków czy innych specyfików, to przede wszystkim biologia a tu gotowców nie ma - i to jest klucz do sukcesu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5/1/2018 o 09:24, DarekB30 napisał:

 

@Edue

Często czytam takie posty/tematy siedząc na przeciwko swojego akwarium zastanawiam się co autor trzyma w akwarium,

jakie to wymagające koralowce tam muszą być, w jakiej kondycji i kolorystyce że tak ważne jest aż tak precyzyjne dozowanie,

tylko później sobie uświadamiam że "właściciel akwarium" chce mieć piękne akwarium ale już nie koniecznie chce i wie jak w nie inwestować aby cieszyło swoim wyglądem. 

Dyskusje na temat "magicznych buteleczek" zawsze wzbudzają spore emocje tak jak oświetlenie,

może teraz powiem trochę za dużo ;-)  ale te wszystkie magiczne buteleczki największą korzyść przynoszą - producentowi tych magicznych buteleczek ;-) 

Cytując jednego z forumowiczów tego forum i jednego z niewielu polaków który otrzymał międzynarodowe wyróżnienie TOTM:

"The most important things I have learned so far:

Take advice only from one man at a time and from one who can show you his tank and you know his results
SPS – Stability Promotes Success
No one knows your tank better than you, read, ask, but decide for yourself
Think twice before you act
Good things don’t happen fast in a reef tank"

 

Wracając do tematu 

Balling - Tropic Marine A,B,C - od samego początku i nie planuje zmieniać

Dozowanie - All-for-Reef ( również od Tropic Marin) + stront + jod

Bakterie Nitribiotic ( Tropic Marin ) co jakiś czas dodaję Akwesan to zależy czy jest taka potrzeba czy nie, tu już muszę ocenić sam

no i oczywiście NP Bacto Balance ( Tropic Marin ) i to już wszystko

Taki zestaw funkcjonuje w moim akwarium od pół roku ( od czasu uruchoniemia ciągłej podmiany wody) 

funcjonuje i działa co najważniejsze więc jak działa to nie ma potrzeby zmieniać.  

 

 

 

Ohoho kolega zapomniał podkreślić tu jednej najważniejszej kwestii a mianowicie ciągła podmiana wody, która jakby nie było ciągle prostuje akwarium, bezustannie dostarcza mikro i makroelementy w odpowiednich proporcjach i to jest główny czynnik sukcesu. Na ballingu czda efekt byłby taki sam mogę się założyć to te podmianami robią robotę ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.04.2018 o 16:20, fresz33 napisał:

Poprawne to te pastelowe kolory, a niepoprawne to te soczyście wybarwione jak u mnie emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

a skąd to stwierdzenie? Mógłbyś szerzej rozwinąć swoją wypowiedz - dzieki

pastelowe kolory kojarzą mi się z zeovitem i wlasnie magicznymi buteleczkami gdzie parametry są bardzo mocno wyżyłowane i wpływają stresujco na korale i stad taki kolory , sama zabawa jest jak stąpanie po cienkiej linie gdzie naprawdę trzeba być ostrożnym , żeby nie przeciągnąć tej lini.

W dniu 30.04.2018 o 18:12, AnT napisał:

Pytanie i odpowiedz w wypowiedzi 

Ile zbiorników tyle sugestii i tak w kółko  

 

tak ma Elita bez odpienka :clowning

....Ant  podziel się swoimi spostrzeżeniami. 

tj oczywiste, że ile zbiorników tyle kolorów.

Chodzi tu o opisanie własnych spostrzeżeń  co miało wpływ w danym systemie . Luźna rozmowa ... :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.