Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Jaką polecacie pompę obiegową

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powoli zaczynam przymiarki do przesiadki z 300 l + 200 l sump na 700 l + 200 L sump. Jaką polecacie pompę obiegową?

Przed zakupem głównie będę zwracał uwagę na niezawodność (tu liczę na wasze wypowiedzi), oraz cenę.  Interesują mnie pompy które są dostępne na rynku Niemieckim a co do ceny to chciałbym się zmieścić w 300 Euro.

Aktualnie posiadam pompę obiegową Jebao DC-3000 która pracuje u mnie już dwa lata i ogólnie nie narzekam chodź ostatnio ma skoki obrotów i muszę robić korekty na pudełku przelewowym. 

Myślałem nad zakupem Jebao DCP-10000 (cena 150 Euro) ale coraz częściej czytam negatywne opinie na temat firmy Jebao.

Proszę o pomoc w doborze pompy. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ILUZJONISTA napisał:

Myślałem nad zakupem Jebao DCP-10000 (cena 150 Euro) ale coraz częściej czytam negatywne opinie na temat firmy Jebao.

Mam cyrkulatory jebao i nie narzekam. Miesiąc temu kupiłem pompę jebao dcp 10000 i odpukać, spisuje się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pawel_Q napisał:

Mam cyrkulatory jebao i nie narzekam. Miesiąc temu kupiłem pompę jebao dcp 10000 i odpukać, spisuje się dobrze.

Ja mam tylko sprzęt firmy jebao i też nie narzekam. Teraz zakupiłem Aqua Medic EVO-4 ale na razie jeszcze leży nie używana. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ILUZJONISTA napisał:

Powoli zaczynam przymiarki do przesiadki z 300 l + 200 l sump na 700 l + 200 L sump. Jaką polecacie pompę obiegową?

DCP 10000 jak dla mnie bardzo cicha po roku bez akwari,koszt chyba okolo 500zl możliwość regulacji co 1% co ułatwia regulację spływu z komina:-)oczywiście jest wiele pomp na rynku masz pole manewru wielkie są i za ponad tysiąc :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, @Beti napisał:

DCP 10000 jak dla mnie bardzo cicha po roku bez akwari,koszt chyba okolo 500zl możliwość regulacji co 1% co ułatwia regulację spływu z komina:-)oczywiście jest wiele pomp na rynku masz pole manewru wielkie są i za ponad tysiąc :-)

Cena taka sama jak u mnie tylko ja mam w Euro. Między innymi możliwość regulacji co 1% właśnie mnie skłania do zakupu tej pompy. 

Co do ilości pomp na rynku to po to założyłem ten temat aby może zwrócić uwagę na inne. Liczę na wypowiedź ludzi którzy właśnie posiadają inne pompy.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pompa już kupiona, ale od siebie mogę śmiało polecić pompy obiegowe firmy Periha. Ciche, 3 stopnie regulacji, i mało biorą z gniazdka. Jedyny minus, to ich wielkość, są dosyć duże. No i w cenie się zmieścisz. Realne zużycie energii jest około 20-30% wyższe niż podawane w tabelkach (Power Input).


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja również mam sprzęt od jebao czy tam jecod wszystko się sprawuje świetnie, pompa obiegowa DCP 8000, ma fajny sterownik podkręcasz co 1%, sama pompa też wygląda na solidną tak wiec polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nowość na eBay, Jebao seria DCQ. Myślę o zakupie DCQ-10000 w cenie 140 Euro, co o tym sądzicie?

11991538_s-l1600.jpg

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Naprawdę  chcesz pompę co przy 10000l/h bierze 100W?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, premiero napisał:

Naprawdę  chcesz pompę co przy 10000l/h bierze 100W?

Model: DCQ-10000

Input: DC24V 80W

Control box: 100W

Qmax (L/h): 10000

Hmax (M): 5,5

 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, premiero napisał:

Naprawdę  chcesz pompę co przy 10000l/h bierze 100W?

to tylko moc sterownika, to te same jebałki więc dlaczego miała by brać 100W a nie 80W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś, czy tylko czytasz informację z pudełka? Bo ja jeszcze nie spotkałem pompy, która by brała tyle ile na tabliczce znamionowej.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, premiero napisał:

A mierzyłeś, czy tylko czytasz informację z pudełka? Bo ja jeszcze nie spotkałem pompy, która by brała tyle ile na tabliczce znamionowej.

Czepiasz się Panie sterownik może być mocniejszy, bo jest stosowany do kilku takich samych pomp tylko o większej mocy, normalna sprawa mam przy jednej pompie sterownik 30W a pompa ma 25W, ten sterownik byl stosowany do J3000 i J4000, nie szukaj spisku tam gdzie go nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Paragon, ja się nie czepiam, tylko zwracam uwagę na często pomijane aspekty związane ze zużyciem i przyszłymi rachunkami. Niektórzy dobierając sprzęt zwracają uwagę na prądożerność, a niektórym to obojętne. Sterownik nie ma mocy 100 [W]. Informacja na nim to informacja o jego obciążalności. A sam sterownik z siebie kilka watów też pewnie pociągnie. Żadna z pomp, która przeszła przez moje ręce nie pobierała tyle, ile podawano w specyfikacjach. Niektóre pobierały więcej, niektóre ku mojemu zaskoczeniu mniej. Dla przykładu, z klanu Jebao /Jecod trzy przykłady (na powrocie 25, ~ 2 metry) - DC 6000 - na opakowaniu 40 W - realny pobór ~50 W,  DC 10000 - na opakowaniu 85 W - realny pobór ~102 [W], DCT-8000 - na opakowaniu 68 [W], realny pobór 73 [W]. Tak więc ten tego, jak już pomierzysz ile pompa bierze w rzeczywistości wysterowana na 100%, chętnie się dowiem. :) 


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.