Skocz do zawartości
Kapsel1981

automatyczny karmnik na mrożonki

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża sie czas wakacji i rozważam zamontowanie automatycznego karmienia mrożonkami. 

Chciałem wykorzystac lodówkę małą lub wykonaną samemu za pomocą ogniwa peltera. 

Wyprzedzam pytania - niestety na dwa tygodnie nie mam nikogo by podjechał nakarmić ryby. 

Znalazłem takie ciekawe konstrukcje, które zakładają karminie za pomocą pomp dozujących. 

Ciekawe ile rozmrożona mrożonka wytrzyma w lodówce. A propos czy ktoś widział gdzie można zdobyć taką karmę jak w pierwszym filmie z youtuba. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na suchym pokarmie Ci ryby nie wytrzymają dwóch tygodni?Karmnik automatyczny +mieszanka dla różnych ryb oraz jakiś suchy dla korali i spokojnie da radę.Sam tak robię i nic złego się nie stało.Jak są głodne to zjedzą wszystko .Mysle że za dużo kombinacji z tym mrożonym.Ja mam trzy automatyczne karmniki na różne pokarmy na wyjazdy a dodatkowo dla pewności jak by któryś padł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób im dietę przez 2-3 dni to zobaczysz jak szybko będą jadły suchy pokarm.Rybkom nic nie będzie przez taki okres a zobaczysz efekty bo jak masz dojrzały zbiornik to zawsze coś znajdą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób im dietę przez 2-3 dni to zobaczysz jak szybko będą jadły suchy pokarm.Rybkom nic nie będzie przez taki okres a zobaczysz efekty bo jak masz dojrzały zbiornik to zawsze coś znajdą default_biggrin.png
Jak na razie wypluwają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do takiego karmnika to są teraz dostępne na rynku pokarmy w płynie na bazie drobnych skorupiaków i czerwonego planktonu ( do trzymania w lodówce )

nie trzeba też kombinować z przepływem wody przez lodówkę bo są pompy perystaltyczne z powrotem płynu do butelki i mieszaczem magnetycznym ( jeden model na rynku ma takie opcje ) dzięki temu pokarm wraca do lodówki - ten z rurki :) 

przetestuj najpierw te pokarmy bo u mnie na nie ryby trochę grymaszą - zawierają konserwanty i antyoksydanty zgodne z normą UE (tak jest napisane na opakowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ura napisał:

Co do takiego karmnika to są teraz dostępne na rynku pokarmy w płynie na bazie drobnych skorupiaków i czerwonego planktonu ( do trzymania w lodówce )

nie trzeba też kombinować z przepływem wody przez lodówkę bo są pompy perystaltyczne z powrotem płynu do butelki i mieszaczem magnetycznym ( jeden model na rynku ma takie opcje ) dzięki temu pokarm wraca do lodówki - ten z rurki :) 

przetestuj najpierw te pokarmy bo u mnie na nie ryby trochę grymaszą - zawierają konserwanty i antyoksydanty zgodne z normą UE (tak jest napisane na opakowaniu)

Masz jakiegoś linka do takiego zestawu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie mogę znaleźć na sklepach ale pewnie jak dłużej poszukasz w sieci to znajdziesz jakiś sklep, powoli chyba wyprzedali wszystkie sztuki a producent nie dostarczył nowych - nie mam pojęcia czemu.

Pompa to Arka Vida 

firma: Arka Biotechnologie

 

a pokarm to chociażby Plankton Elixir od Aqua Forest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Ura napisał:

właśnie nie mogę znaleźć na sklepach ale pewnie jak dłużej poszukasz w sieci to znajdziesz jakiś sklep, powoli chyba wyprzedali wszystkie sztuki a producent nie dostarczył nowych - nie mam pojęcia czemu.

Pompa to Arka Vida 

firma: Arka Biotechnologie

 

a pokarm to chociażby Plankton Elixir od Aqua Forest

Kurcze, szukam już od dłuższego czasu ale niestery nie udało mi się jeszcze trafić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie zaprzestali produkcji nowych, i będą tylko na rynku wtórnym, ewentualnie jakieś leżaki magazynowe w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ura napisał:

pewnie zaprzestali produkcji nowych, i będą tylko na rynku wtórnym, ewentualnie jakieś leżaki magazynowe w sklepach.

Przy odpowiednim sprzęcie do produkcji można by było ciekawe uzadzenie wyprodukować. Opatentować i biznes żyła złota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) w sumie dorga wolna ale opatentować raczej będzie ciężko ale można zarejestrować wzór przemysłowy :) ale opatentowanie pompy perystaltycznej z biegiem wstecznym, nie wiem czy dało by radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ura napisał:

:) w sumie dorga wolna ale opatentować raczej będzie ciężko ale można zarejestrować wzór przemysłowy :) ale opatentowanie pompy perystaltycznej z biegiem wstecznym, nie wiem czy dało by radę :)

Podajnik na kostki z komorą mrożącą i transport prezentujący z obiegiem wody z akwarium w celu rozpuszczenia kostki. Nie trzeba pompy z biegiem wstecznym. Jedyny proces jaki musi wykonać akwarysta to naładowanie kostek z mrozonką do kasety czy dyspensera (jak zwał tak zwał;-)). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

Podajnik na kostki z komorą mrożącą i transport prezentujący z obiegiem wody z akwarium w celu rozpuszczenia kostki. Nie trzeba pompy z biegiem wstecznym. Jedyny proces jaki musi wykonać akwarysta to naładowanie kostek z mrozonką do kasety czy dyspensera (jak zwał tak zwał;-)). 

niby tylko podajnik, ale to także nie jest łatwe jak masz dziennie 8-10 kostek rozrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Kapsel1981 napisał:

niby tylko podajnik, ale to także nie jest łatwe jak masz dziennie 8-10 kostek rozrobić

Dobry bębenek i ok 20 by się zmieściło. Przy większej ilosci bęben byłby duży 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dla syna napisał:

Kurcze, szukam już od dłuższego czasu ale niestery nie udało mi się jeszcze trafić. 

Na amazonie i w reef-poznan.pl można jeszcze kupić te pompy- przynajmniej na stronie pokazuje dostępność towaru. Osobiście mam tą pompę i moim zdaniem to cofanie płynu z wężykow średnio działa. Pompa nie trzyma płynów w wezykach i konieczne było u mnie założenie zaworów zwrotnych więc z tej opcji nawet jakbym chcial to nie mogę skorzystać. Mniejsza o to bo mi ta funkcja nie jest potrzebna. Mam co prawda założone większe wezyki 6/4 mm bo te oryginalne silikonowe były za krótkie. Ponadto u mnie pompa podnosi płyny na wysokość ok 1,20 m. Może to być przyczyną że płyny się same cofaja po zaprzestaniu dozowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem wężyki silikonowe na pompie dozujacej na trochę szersze i obecnie nie zapycha się mysis rozmrożony w wodzie. Lodówkę mam taka diy z ogniowy peltera i zasilacz na 12v - kadłub zrobiony ze styroboksu.

Do rzeczy - ile czasu Waszym zdaniem może stać rozmrożone lasonogi w lodowce trzymającej temperaturę około 8stopni celcjusza by się nie zepsuła. Chciałbym dociągnąć do kilku dni, ale nie wiem jak sprawdzić czy jest zepsute - czy na węch czy może jakosmparametry sprawdzić - tylko jak ńo3 czy może po4.

jak nie da rady z tym rozmnażaniem to chyba zainwestuje w pokarm płynny do lodówki, ale on za około 150 ml kosztuje około 80 zł 

Edytowane przez Kapsel1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie trzymam dłużej niż 24h, jak kiedyś zostawiłem na 2 dni to po otwarciu zapach masakra

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.