Skocz do zawartości
maciej01

Kolejne firmy wprowadzają do sprzedaży ramki z siatką

Rekomendowane odpowiedzi

https://reefbuilders.com/2018/05/11/innovative-marines-auqa-gadget-diy-mesh-screen-lid-kit/  ramka raczej do akwarium z panelem filtracyjnym i trochę tańsza od Red Sea. Coraz więcej pojawia się tego typu ramek, zabezpieczeń przed wyskakiwaniem ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to super biznes, jak kiedyś @silvia dał linda z moskitierą z US  z ebaya były te same profile i ta sama siatka, zlecasz wykonanie tylko platikowych elementów i masz gotowy produkt, no i trzeba pudełko zmajstrować i instrukcję. Przebitka cenowa jest na tyle duża że im się chce tak bawić.

Ja się skusiłem na Red-Sea i nie jestem zadowolony, problematyczny montaż zwłaszcza przy wielu wycięciach na mocowania lamp, cały bok się gnie na tych plastikach jest trudność w napięciu siatki, no i wiotka konstrukcja przy zdejmowaniu ciągle wpada do wody :( może jak bym dał poprzeczki to by było ok - takie na środku, ale to mi odetnie sporą ilość światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj poprzeczkę pomiędzy lampami, będzie ok, światła wcale Ci nie ubędzie. 

Ja mam 100x40 i dałem poprzeczkę. Nic nie jest wiotkie,  nie moczę narożników przy zdejmowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie ustrojstwo zmontowane samodzielnie z profili z Castoramy i siatki florystycznej. Sprawdza się super, chociaż tak, jak piszecie - konstrukcja jest dość wiotka i gnie się, poza tym jest problem z dostępem do panelu. Przy czym nie wiem, czy zdecydowałbym się na gotowca, z uwagi na to, że wszystkie siatki, które do tej pory widziałem mają stosunkowo spore oczka. Miałem wcześniej zamontowaną w tej samej ramce z profili PVC siatkę na krety, czy coś w tym stylu, o oczkach 8x8 mm i kilka dni po wpuszczeniu 3 cm Gobiodona okinawae ryba trafiła tak idealnie, że znalazłem ją wysuszoną na podłodze. Przy siatce florystycznej nawet komar nie przeleci, światła jakoś bardzo nie odbiera, bo jest cieniutka, a całość kosztowała mnie może ze 20 zł, wliczając profile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gryadam napisał:

Ja mam takie ustrojstwo zmontowane samodzielnie z profili z Castoramy i siatki florystycznej. Sprawdza się super, chociaż tak, jak piszecie - konstrukcja jest dość wiotka i gnie się, poza tym jest problem z dostępem do panelu. Przy czym nie wiem, czy zdecydowałbym się na gotowca, z uwagi na to, że wszystkie siatki, które do tej pory widziałem mają stosunkowo spore oczka. Miałem wcześniej zamontowaną w tej samej ramce z profili PVC siatkę na krety, czy coś w tym stylu, o oczkach 8x8 mm i kilka dni po wpuszczeniu 3 cm Gobiodona okinawae ryba trafiła tak idealnie, że znalazłem ją wysuszoną na podłodze. Przy siatce florystycznej nawet komar nie przeleci, światła jakoś bardzo nie odbiera, bo jest cieniutka, a całość kosztowała mnie może ze 20 zł, wliczając profile...

Szukałem w internecie informacji o tej siatce florystycznej i znalazłem jeden wymiar oczek 2mm. To dość małe oczka i siatka jest gęsta. Wydaje mi się, że tak gęsta siatka nie przepuszcza sporo światła ale może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę odwiedzić w tygodniu kwiaciarnie, może będą mieli w którejś takie siatki florystyczne i zobaczę na żywo jak ta siatka wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem. Co to za siatka i ramki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.