Skocz do zawartości
drogba_37

Różnice między pompą DCT a DCP (Jebao)

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem pompę Jebao DCP-15000, dostałem starszy model, oznaczony jako DCT-15000. Wiem jakie są różnice:

- zastosowanie muf zamiast króćców przyłączeniowych. Pompy z serii DCP wklejamy bezpośrednio do hydrauliki PCV za pominięciem silikonowego węża.
- sterownik z 70 stopniową regulacją
- możliwość pracy poza wodą jako pompa przepływowa (bez zanurzenia w wodzie)

Babka ze sklepu, bez problemu mi wymieni na żądaną DCP, tylko teraz się zastanawiam czy warto, bo różnica w cenie, prawie 200 zł, czyli tyle musiałbym dopłacić.

Za pompa DCT przemawia tylko fakt że mam sumpa skonstruowanego pod podłączenie pompy na węże i to by mi pasowało. Pompa DCT ma wklejana hydraulikę, musiałbym zmodyfikować ostatnia komore sumpa.

Interesuje mnie jednak cos ważniejszego, bo wyczytałem że w modelu DCT nie można dopuscic do pracy pompy bez wody bo pompa może łatwo ulec zniszczeniu. Czy w modelu DCP to zmienili? miałem kiedyś RedDevil-10000 i tam w przypadku braku wody pompa się wyłączała, czyli było zabezpieczenie. Czy model Jebao DCP też ma taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, drogba_37 napisał:

- zastosowanie muf zamiast króćców przyłączeniowych. Pompy z serii DCP wklejamy bezpośrednio do hydrauliki PCV za pominięciem silikonowego węża.

Z pompą DCP dostałem z 10 różnych końcówek. Można ją wklejać bezpośrednio do hydrauliki, lub łączyć za pomoca króćca wężem silikonowym

22 minuty temu, drogba_37 napisał:

- sterownik z 70 stopniową regulacją

To jest mega wygodne, przy ustawianiu spływu. Chyba najlepsza funkconalnośc pomp DCP. DCP są cichsze niż DCT (ponoć, bo nie miałęm DCT.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, wybiorę tą DCP zdecydowanie.

Mam jeszcze pytanie, doczytałem że ta pompe można ustawić od 30% mocy do 100%. Czyli jakbym chciał ustawić przepływ na 5% to nie da rady??

no i ponawiam pytanie czy seria DCP ma zabezpieczenie przed awaria w przypadku gdy wody zabraknie?

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 minuty temu, drogba_37 napisał:

Dzięki za odpowiedz, wybiorę tą DCT zdecydowanie

Chyba raczej DCP


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
41 minut temu, katani napisał:

To jest mega wygodne, przy ustawianiu spływu. Chyba najlepsza funkconalnośc pomp DCP. DCP są cichsze niż DCT (ponoć, bo nie miałęm DCT.

Tylko pompa jest niestabilna, tak jak pisałem w innym wątku w ciagu 2 miesięcy musiałem podnieść wydajność o 10%, bo spada poziom wody kominie mam grube rury z duzym zapasem to nie wina brudu zresztą po 2 miesiącach, ona od nowości średnio co tydzień muszę podnosić 1% hehe

 

9 minut temu, drogba_37 napisał:

Mam jeszcze pytanie, doczytałem że ta pompe można ustawić od 30% mocy do 100%. Czyli jakbym chciał ustawić przepływ na 5% to nie da rady??

nie bo startuje od pewnej wydajności tutaj 30% a potem mozesz co 1% podnosić,

10 minut temu, drogba_37 napisał:

no i ponawiam pytanie czy seria DCT ma zabezpieczenie przed awaria w przypadku gdy wody zabraknie?

jedna i druga ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, @Beti napisał:

 

 

Chyba raczej DCP

TAK DOKŁADNIE ;) Już poprawiłem

 

@Paragon

O której pompie mówisz jeśli chodzi o tą niestabilność? DCT ? DCP ?

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy DCP są niestabilne ,pracują rożnie raz "mocniej a raz słabiej" na forum było kilka tematów na ten temat.Pompa DCP ma zabezpieczenie przed "sucha" praca (niby się wyłącza) 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, niwre37 napisał:

pompy DCP są niestabilne ,pracują rożnie raz "mocniej a raz słabiej" na forum było kilka tematów na ten temat.

 

no to mnie załamałeś, tyle kasy i jeszcze niestabilna, to dla mnie w sumie najważniejsza cecha jaką mieć powinna pompa - stabilna praca

a tu takie czarne wiadomości ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem tej niestabilności u siebie. Co prawda musiałem podkręcić pompę o kilka %, ale jesli moje rury wyglądają w połowie w środku jak na zewnątrz, to jest to zrozumiałe.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chodzi stabilnie ale jak sie zabrudzi to trzeba podniesc o procent.po wyczyszczeniu rur musialem obnizyc moc o 6%.po czyszczeniu pompy zawsze musze obnizac moc.Jak podwyzam moc to znaczy ze czas mycia pompy sie zbliza.mam dcp10000 rury to 40zrzut a powrot32.Mam juz ja od roku i nie narzekam na kulture pracy.Mam jeszcze dcp3000 ktore zasila dwa filtry glonowe i chodzi cichutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, katani napisał:

Ja nie zauważyłem tej niestabilności u siebie. Co prawda musiałem podkręcić pompę o kilka %, ale jesli moje rury wyglądają w połowie w środku jak na zewnątrz, to jest to zrozumiałe.

ja musiałem 10%, jeżeli to przez przybrudzone rurki to i tak pompa słaba jeżeli chodzi o stabilność/moc 10% to dużo, żeby nie było wiem że jebałki są tanie więc jest to dla mnie akceptowalne :)

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t

30 minut temu, Paragon napisał:

 jebałki są tanie więc jest to dla mnie akceptowalne :)

 

Tanie? No wg mnie dosyć sporo kosztują. W takim razie jaka pompę obiegową 10000 L/H kupić żeby mieć ta stabilność? (firma, model ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, drogba_37 napisał:

t

Tanie? No wg mnie dosyć sporo kosztują. W takim razie jaka pompę obiegową 10000 L/H kupić żeby mieć ta stabilność? (firma, model ??)

tak tanie to są drogie pompy:

https://erybka.pl/product-pol-4393-Deltec-E-Flow-10.html

https://erybka.pl/product-pol-7740-Red-Dragon-R-3-Speedy-50-Watt-5-0m.html

lub troszkę tańsze:

https://erybka.pl/product-pol-14077-Ecotech-Vectra-L1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sadze ze jaka cena taka jakość ...jest to utrudnienie ale już się do tego przyzwyczaiłem..:) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, niwre37 napisał:

ja tez sadze ze jaka cena taka jakość ...jest to utrudnienie ale już się do tego przyzwyczaiłem..:) 

dokładnie, ja mam wersję 8000 zapłaciłem za nią jakieś 450zł, więc wydaję mi się że stosunek cena/jakość jest super pompa spełnia swoje zadanie, wahania które opisałem są do zaakceptowania aczkolwiek jak pisali wyżej nie u każdego występują tak duże jak u mnie, a jak się spali za 2 czy 3 lata to bez żalu kupię nową, co prawda mam nadzieję ze będzie działać 100 lat hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo u mnie DCP 8000  działa bez zarzutu (no może jakieś minimalne wahania są  ) natomiast DCP 5000 to kicha 2 szt przerobiłem i obydwie źle pracują ..,ale jeśli nawet się zepsuje po 2 latach to płakać nie będę :).  Zaleta DCP jest cicha praca :) na to nie mogę narzekać :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DCP 10.000 u mnie działa bez zarzutu prawue 15mies,ostatnio czysciłam ale jakos syfu za dużo nie było,choc przyznam ze spadek po tylu mies byl okolo 3% ,ale jest cicha i wygodna regulacja,polecam:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przez allegro DCP500, niestety zabrakło modelu na magazynie. Na drugi dzień zadzwoniła do mnie jakaś miła pani z pytaniem, czy w zamian mogą  mi wysłać DCP 6500 w tej samej cenie. Chyba głupi by odmówił, no i - nie zapeszać - jestem z niej zadowolony. Sprawuje się bardzo dobrze. U mnie śmiga na 55% - zasila baniaczek 365l i bajpasy (reaktor wapnia i nitka z dwoma pojemnikami na media).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alexw200 napisał:

Hmmm, mam 2 20000 i jedną 15000 i wszystkie pracują stabilnie, nie odnotowałem jakichś spadkó∑ wydajności czy nierównej pracy. 

Tą 20.000 babka ze sklepu mi bardzo polecała, niewiele musiałbym dopłacić, tylko trochę przeraża mnie że minimalnie może chodzić na 30% swojej wydajności, czyli by wychodziło 6000 L/H, a czasami u mnie 6000 to jest max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, drogba_37 napisał:

Tą 20.000 babka ze sklepu mi bardzo polecała, niewiele musiałbym dopłacić, tylko trochę przeraża mnie że minimalnie może chodzić na 30% swojej wydajności, czyli by wychodziło 6000 L/H, a czasami u mnie 6000 to jest max

o dobrze na luzie bedzie działać to tylko plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez i tak po ok 1,5 do 2 lat  sie zepsuje w koncu to jebao. W ciagu 5 lat kupilem 7 pomp jebao dc i  dct i 4 juz padly a byly czyszczone.  Na dluzsza mete jest to wiec bardzo droga zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, kolalysy napisał:

Przeciez i tak po ok 1,5 do 2 lat  sie zepsuje w koncu to jebao. W ciagu 5 lat kupilem 7 pomp jebao dc i  dct i 4 juz padly a byly czyszczone.  Na dluzsza mete jest to wiec bardzo droga zabawka.

No to masz pecha ja mam wszystkie tzn cyrkulacja, obieg, odpieniacz i wszystkie działają od 3 lat, nowa obiegówka zastąpiła stara a ta stara jest w odpieniaczu i dalej działa bardzo dobrze, mam też dozująca jebao, jak twoje wszystkie od nowości masz i tak lecą to może problemem jest sposób użytkowania :)

dodam, że urządzenia czyszczę konkretnie raz na pół roku czasami dłużej

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.