Skocz do zawartości
CzaQ

Filtr przepływowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie trochę nie na obecną chwilę, ponieważ jeszcze nic mi nie wybuchło w zbiorniku i nie potrzebuję korzystać z chemii,. Jednak zawsze wolę być przygotowany z potencjalnym planem awaryjnym więc mam dwa pytania:

1. Czy filtr przepływowy może być ustawiony poziomo? W środku zapewne byłby jakiś węgiel lub coś na fosforany. 

2. Wiem, że najlepiej ustawić pompkę do takiego filtra w komorze pompy obiegowej, co jednak jeśli mam miejsce jedynie w komorze spływu? Ma to jakiś w ogóle sens czy tak będzie się zapychało paprochami, że nie warto nawet próbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. Jeżeli ustawisz poziomo to woda przez złoże nie będzie równomiernie przepływać, więc lepiej jest ustawić go pionowo.

ad. 2. Pompki nie możesz dać do komory z pompą obiegową, najlepiej dać w pierwszej komorze a do ostatniej dać wylot z filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, elespero napisał:

ad. 1. Jeżeli ustawisz poziomo to woda przez złoże nie będzie równomiernie przepływać, więc lepiej jest ustawić go pionowo.

ad. 2. Pompki nie możesz dać do komory z pompą obiegową, najlepiej dać w pierwszej komorze a do ostatniej dać wylot z filtra.

Myślałem, żeby przy poziomym ustawieniu węgiel zgrupować za pomocą sitka i gąbki, które są dołączone do zestawu z filtrem. Jednak rzeczywiście najlepiej byłby zagospodarować miejsce na pionowe ustawienie, żeby ten przepływ był maksymalny. Włożenie pompy filtra do komory zrzutu wody chyba jest w moim przypadku jedynym możliwym rozwiązaniem więc dzięki za potwierdzenie;)

Edytowane przez CzaQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, CzaQ napisał:

 Włożenie pompy filtra do komory zrzutu wody

duża ta pompa ? znaczy ile litrów/h może da się podmienić na np. pompę aquael mk 650 czy 800

i-silnik-mk-800-pompa-filtra-midi-multi-

pompę dasz gdzie chcesz bo może być poza wodą a samą rurkę zasysającą chyba już zmieścisz obok obiegowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia Ty to zawsze znajdziesz jakiś złoty środek:P planowałem tą pompkę https://www.coralhouse.pl/pompa-aquabee-up-500~p33533 a filtr byłby na 1,4L. Tylko teraz co wybrać - czy aquabee i źródło wody płynącej do filtra w komorze spływu czy tego aquaela z wężykiem w komorze pompy obiegowej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, CzaQ napisał:

Tylko teraz co wybrać

rzuć monetą :D  - a serio - przemyśl obie opcje bo to Twoja decyzja

pompę mk 650 mam w słodkim już .. "iks" lat i mogę szczerze polecić - ceramiczna ośka i bezgłośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aquaela 800 w słonym. Robi obieg w filtrze glonowym i z ceramiką . Pracuje poza wodą. Można uznać, że niesłyszalny:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zdecyduję się na tą mk-800. Myślę żeby do takiego filtra 1,4L domyślnie nasypać najpierw AF Bio Fill, Carbon i PhosphateMinus przy 800L/h przepływu. Oczywiście w zależności od potrzeb czegoś może być więcej lub wcale, ale czy to dobra opcja łączyć ze sobą takie produkty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.