Skocz do zawartości
Dexter2k13

acropory zaczynają tracic tkankę po dodaniu cyrkulacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam zbiornik ok 380 litrów + sump. dziś wsadziłem do zbiornika pompę cyrkulacyjną rw8. Wcześniej zbiornik mi chodził na jednej pompie 4500l i pompa obiegowa robiła za drugi cyrkulator. Pompa chodziła prawie na 100% swojej mocy. (pompa 12000l/h jebao). Po wsadzeniu rw8 zmniejszyłem obroty pompy na drugi bieg (wcześniej chodziła na przedostatnim). Teraz po wyłączeniu światła widzę, że na dwóch akrach zaczyna się robić lekko biała tkanka. Dodam, że po dodaniu cyrkulacji dość dużo syfu z dna zbiornika poszło do słupa wody, ale już na nowo opadł. Czy to może być przyczyną zachowania korali? Czy jest możliwość, że korale straca cała tkankę? Pozdrawiam i proszę o szybką pomoc.

 

Edit: dodam, że na reszcie korali nie zauważyłem zadnych zmian

 

Edit1: Sprawa chyba się wyjaśniła. zrobiłem wszystkie testy i po4 skonczyło do ok 0.1 na colombusie. no3 ~2. Na szybko zareagowałem i miałem resztki phosguarda mysle jakies 150g. na szybko przemyłem w ro i do baniaka.

Pewnie, biopalet by sobie z tym poradził, ale muszę szybko zbić to po4.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko nie zbijaj, bo to dziala w obydwie strony. 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby po4 na takim poziomie tak wpłynęły na acry. Takie placki białe jak opisujesz mogą być spowodowane niskim potasem. U mnie sól af reef salt miała potasu 360 przy zasoleniu 1,026 sg. Przez pół roku bylo super aż w ciagu dosłownie jednej doby miałem takie objawy jak u Ciebie. Pomiar wyniósł potas na poziomie 320. W ciągu 3 tygodni wlałem 70ml k balance z kz na 100l wody. I nadal podnoszę. Nie prowadzę zbiornika na zeo żeby było takie zużycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dla syna napisał:

Nie sądzę żeby po4 na takim poziomie tak wpłynęły na acry. Takie placki białe jak opisujesz mogą być spowodowane niskim potasem. U mnie sól af reef salt miała potasu 360 przy zasoleniu 1,026 sg. Przez pół roku bylo super aż w ciagu dosłownie jednej doby miałem takie objawy jak u Ciebie. Pomiar wyniósł potas na poziomie 320. W ciągu 3 tygodni wlałem 70ml k balance z kz na 100l wody. I nadal podnoszę. Nie prowadzę zbiornika na zeo żeby było takie zużycie. 

ale to dziwne, nie widziałem żadnych objaw. tylko wrzuciłem nowy cyrkulator, cyf poszedł do góry i po4 w nocy 0.1. nie wiadomo ile było, zaraz po wrzuceniu cyrkulatora kiedy cały syf poszedł do słupa wody. biopalet pewnie niż obniżył poziom do 0.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co trzymasz syf w zbiorniku? Odmulaj i sciagnij wszystko i strzelaj podmiany, zbiornikowi na dobre to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmiany robie co tydzien ok 30 litrów. leje ballinga z 3 roztworów.

2 godziny temu, Raffy14 napisał:

A po co trzymasz syf w zbiorniku? Odmulaj i sciagnij wszystko i strzelaj podmiany, zbiornikowi na dobre to wyjdzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy przestałem poprawiać środowisko w akwarium gwałtownymi zmianami (nowa pompa, więcej makroelementów, podkręcenie balinga itp itd) skończyły się problemy z nagłym znikaniem tkanki na acrach.

Teraz  jeśli cokolwiek kombinuję to czas "przemiany" wynosi 1 miesiąc, może i nadmiarowo lecz skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.