Skocz do zawartości
afgi

ślimaki osiadłe

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

mam problem ze ślimakami osiadłymi. czy ktoś wie jak sie ich pozbyć? 

klejenie tubek odpada, bo mam tego z milion. To samo odłupywał ie jakimś narzędziem. Szukam jakiejs chemii lub lepiej naturalnego drapieżcy. Mam hexatenie i myślę nad Canthigaster valentini

big_5a5cdc625ed2d-15fdbdd30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Miałem spory problem z nimi. Przestały się roznosić jak:
- korale zaczęły zarastać ich tubki szybciej noż one je budowały
- atak cyjano, dino którybje przydusił
- chrysus, mandaryn pictarius, mandaryn marmurkowy, krewetki
- ogromne ilości ślimaków, które łażąc zrywają pajęczyny tym samym powodując głodowanie ich. Klejenie i łamanie nie ma sensu. Łamanie tylko po to żeby poprawić efekt wizualny.
- zmniejszenie karmienia nie pomagało
Karmię bardzo dużo i plaga, została dawno twmu zastopowana.
Co pomogło nie wiem. Napisałem co działo się u mnie w zbiorniku.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, laszek napisał:

Miałem spory problem z nimi. Przestały się roznosić jak:
- korale zaczęły zarastać ich tubki szybciej noż one je budowały
- atak cyjano, dino którybje przydusił
- chrysus, mandaryn pictarius, mandaryn marmurkowy, krewetki
- ogromne ilości ślimaków, które łażąc zrywają pajęczyny tym samym powodując głodowanie ich. Klejenie i łamanie nie ma sensu. Łamanie tylko po to żeby poprawić efekt wizualny.
- zmniejszenie karmienia nie pomagało
Karmię bardzo dużo i plaga, została dawno twmu zastopowana.
Co pomogło nie wiem. Napisałem co działo się u mnie w zbiorniku.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

dzięki laszek

taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Trochę mnie przeraża ta liczba rurek na skale. 

czy miałeś może jakieś problemy z euphyliami lub zoa - czytałem, ze te ślimaki mogą je niszczyć lub drażnić

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
dzięki laszek
taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Trochę mnie przeraża ta liczba rurek na skale. 
czy miałeś może jakieś problemy z euphyliami lub zoa - czytałem, ze te ślimaki mogą je niszczyć lub drażnić
 
Przy zoa musiałem łamać je. Drażnią je bardzo. Za to spsy nic nie robiły sobie z ich pajęczyn.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, afgi napisał:

Canthigaster valentini

big_5a5cdc625ed2d-15fdbdd30.jpg

Miałem przez dwa dni. Zabrała mi się za Zoasy a jak zobaczyłem dziurę w Caulastrei rybka wylądowała z powrotem w sklepie.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zoa musiałem łamać je. Drażnią je bardzo. Za to spsy nic nie robiły sobie z ich pajęczyn.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka


Czyli mandaryna trzeba kupić na te sieci [emoji4]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miałem przez dwa dni. Zabrała mi się za Zoasy a jak zobaczyłem dziurę w Caulastrei rybka wylądowała z powrotem w sklepie.

A jakie masz akwarium i ile skały ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320l 30kg skały. Od razu po wpuszczeniu zabrała się za najwyżej położona szczepkę. Przetrwały tylko te na piasku. Może nie wszystkie tak mają. Kwestia osobnika ale drugi raz już próbować nie będę ;)


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Jacy są naturalni wrogowie ślimaków osiadłych?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2018 o 13:28, kilek napisał:

Odświeżę temat. Jacy są naturalni wrogowie ślimaków osiadłych?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Dino..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, NAP napisał:

Halichoeres Chrysus  u mnie namiętnie je tępi

Trafił się dobry egzemplarz. U mnie wyjada wirki aż miło, ale ślimaki osiadłe nie rusza. Może jak wirki się skończą to weźmie się za nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój z pasją atakuję wszystko, co prawda wirków nie mam, ale wieloszczety, kiełże i ślimaki osiadłe łatwego życia nie mają. Nawet kraba, który zapuścił się poza swoją muszlę Chrysus rozszarpał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój z pasją atakuję wszystko, co prawda wirków nie mam, ale wieloszczety, kiełże i ślimaki osiadłe łatwego życia nie mają. Nawet kraba, który zapuścił się poza swoją muszlę Chrysus rozszarpał.
A jak z innymi ślimakami :turbo i inne,też wybija?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chrysusa od małego przecinka. Teraz jest juz duzy, w doroslym ubarwieniu. Nigdy nie interesowal sie żadnymi ślimakami, przynajmniej tego przez 2 lata nie zaobserwowałam. Ślimaki osiedle tez go nie interesują. W poprzednim 360 mialam sporo osiadłych slimakow, ale sieci widzialam tylko wtedy, kiedy zrobilam zadyme przy czyszczeniu piachu. Oprocz tego, ze szpeciły "krajobraz" nie zauwazyłam, zeby drazniły koralowce.

Kosterowate je zjadają, na przykład lactoria cornuta, inaczej zwana krówką. Ale ona lubi tez inne ślimaki. I rozgwiazdy tez ponoc potrafi zabijac. Prawdopodobnie będzie tak, że jeśli znajdziesz smakosza ślimakow osiadłych, to ten smakosz z duzum prawdopodobienstwem bedzie także mordował inne slimaki, jak turbo na przykład. 

Podobnie z wargaczami. Jeden z forumowiczow, który jest milosnikiem wargaczy opowiadal mi kiedys, jak jeden z jego wargatków (chyba chloropterus, ale nie dam głowy, ze dobrze zapamietałam), potrafił odrywac slimaki od podłoża i rzucac nimi o skaly tak, zeby roztrzaskac im muszle. Potem je zjadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.