Skocz do zawartości
Heweliusz

Braki? Co im dolega?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jakaś mądra głowa może coś podpowiedzieć o co chodzi moim koralom? Parametry:

Zasolenie 1,025

Ca 520

Mg 1480

kH 8

NO3 5

PO4 niewykrywalne

Testy zrobione salifertem, co do Ca i Mg, sprawdzone na testach Colombo, sól AF reefsalt, oswietlenie 5x24w T5, podaję aminomix, vitality, fito, jbl korall fluid oraz kH, rhodactisy slabo wygladaja, nie pompują się tak jak wcześniej, może jodu brak? 

IMG_20180725_134907-2496x3328-1872x2496-1404x1872.jpg

IMG_20180725_134902-2496x3328-2246x2995-2021x2695-1010x1347-757x1010.jpg

IMG_20180725_134852-2496x3328-1996x2661-1596x2128-1197x1596-897x1196-672x896.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przedawkowane, bo nie podaje wcale, jedynie podmiany robię ok 10l na tydzien, byl ostatnio temat i obszerna dyskusja dot soli AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Masz przedawkowane  Ca i Mg. Nawet na twardziele to za dużo.  Ca do 400 a Mg do 1320.

 

Co to?-_- 

No pierwsze słyszę...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
52 minuty temu, Heweliusz napisał:

rhodactisy slabo wygladaja, nie pompują się tak jak wcześniej, może jodu brak?

może jodu a może odrobiny PO4 - one lubią lekkie "bagienko"

(a już na pewno nie przeszkadza im Mg - podbiłem kiedyś u siebie ponad skalę saliferta a takie same rhodactisy w ogóle tego nie zauważyły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Co to?-_- 

No pierwsze słyszę...

Przepraszam czeski błąd ma być  Ca 440  i Mg 1320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział to samo co u innych. Bez pełnego ballinga niestety po jakimś czasie jodu ubywa na tyle dużo, że korale wyglądają na "umęczone".  Co do po4 to prawda, powinny być przynajmniej wykrywalne, ale jod niestety musi być dozowany. Inaczej po jakimś czasie się ulotni i nie pomagają same podmiany bo to trochę za mało. A z czasem jest go mniej i mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jod, stront albo jakiś inny pierwiastek, może test ICP będzie najlepszym krokiem, żeby dowiedzieć się czego jest za mało bądź za dużo  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wygląda na świeże, używam tej samej soli co ty i nic nie dolewam do akwarium, wszystko rośnie bez problemu. Podnieś po4 powinno pomóc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, mati21 napisał:

Akwarium wygląda na świeże,

a ma mniej więcej 6 mieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...podniesie po4 żeby było wykrywalne to zobaczy jaki będzie rezultat. U mnie korale zareagowały błyskawicznie jak zwiększyłem karmienie mrożonkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mati21 napisał:

Akwarium wygląda na świeże, używam tej samej soli co ty i nic nie dolewam do akwarium, wszystko rośnie bez problemu. Podnieś po4 powinno pomóc 

Akwarium ma 6 miesięcy, po4 podnieść w sensie nie plukac mrozonek? Wiecej karmic? Karmić suchum czy wyciagnac absorber? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 błazenki 5cm i jedną babkę karmię 3/4 kostki mrożonki( nie płukam) i jeszcze granulki dostają jak przyjdę z pracy. Nie mam absorberów i nie używam odpeniacza puki co a parametry narazie i tak są bardzo niskie. Miałem podobną sytuację jak po4 było na zero wszystko zaczęło się zwijać, po podniesieniu w kilka dni wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.